Jump to content



Windows 10 ΟΕΜ και αλλαγη motherboard


Recommended Posts

Όχι, το έκανα ήδη μια φορά, απλώς χρειάζεται να τηλεφωνησεις για να μπορέσεις να κάνεις την ενεργοποίηση.. Αφού έβαλα το αναγνωριστικο προϊόντος με ρώτησε αν χρησιμοποιείται σε έναν ή σε πολλούς υπολογιστές, απάντησα σε έναν και μου έδωσε κανονικά των κωδικό που συμπλήρωσα και ενεργοποιηθηκαν τα Windows..

Edit: είχα κανονικό κωδικό των Windows 10 και όχι από αναβάθμιση των 8.. Δεν ξέρω αν έχει σημασία..

Έγινε επεξεργασία από liakos3
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το έκανα ήδη μια φορά, απλώς χρειάζεται να τηλεφωνησεις για να μπορέσεις να κάνεις την ενεργοποίηση.. Αφού έβαλα το αναγνωριστικο προϊόντος με ρώτησε αν χρησιμοποιείται σε έναν ή σε πολλούς υπολογιστές, απάντησα σε έναν και μου έδωσε κανονικά των κωδικό που συμπλήρωσα και ενεργοποιηθηκαν τα Windows..

Edit: είχα κανονικό κωδικό των Windows 10 και όχι από αναβάθμιση των 8.. Δεν ξέρω αν έχει σημασία..

 

Τα windows 10 που εχεις ηταν RETAIL ή OEM ? Αυτο εχει σημασια.... 

Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω άρθρο δημοσιεύτηκε στις 20 Αυγούστου. Κάποιο νεότερο δεν έχω βρει.

 

http://www.howtogeek.com/226510/how-to-use-your-free-windows-10-license-after-changing-your-pc%E2%80%99s-hardware/

 

Προφανώς και έχει σημασία αν έχεις κλειδί win 10 είναι αν κλειδί των win7/8 είναι ΟΕΜ/DSP ή Retail.

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.