Jump to content



Budget Ηχεια, τι να παρω?


Thanos1986

Recommended Posts

Λοιπον, πηρα καινουριο συστημα και θελω να παρω και καινουρια ηχεια.

Δεν ειμαι διατεθημενος να δωσω πολλα λεφτα, και ευτυχως δεν εχω και μεγαλες απαιτησεις.

Μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα για καρτα ηχου το Soundstorm του nforce2, και ειχα για ηχεια εδω και 5 χρονια τα Creative FPS1000 Cambridge Soundworks 4.1 .

Αυτα τα ειχα παρει τοτε γυρω στα 30 χιλιαρικα, και εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος.

Και μονο απο την παραπανω προταση καταλαβενεται οτι δεν εχω μεγαλες απαιτησεις...

Τωρα θα χρησιμοποιησω την onboard καρτα του DFI nf4 , που ειναι 7.1 , και θελω να παρω αντιστοιχα καποια budget καλουτσικα ηχεια.

Θα προτιμουσα να ειναι 7.1 αφου το υποστηριζει η καρτα, αλλα επειδη ξερω οτι δεν εχει μεγαλη σημασια οτιδηποτε πανω απο 5.1, αν υπαρχει καποια καλη λυση στα 5.1 δεν εχω προβλημα να τα παρω.

Θελω να δωσω γυρω στα 100 ευρω, (τωρα και 130 να παει ξερωγω, δεν περιαζει αν το αξιζει, αλλα οχι και 200 ας πουμε...)

Μεχρι τωρα εχω δει μονο τα Creative Inspire T7900 που τα εχει το πλαισιο στα 107 ευρω τελικη, και επειδη εχω μεινει ικανοποιημενος απο την Creative, ειμαι ετοιμος να τα παρω. Αλλα αν υπαρχει καποια καλυτερη λυση σε παρομοια λεφτα, ή αν τα εχει καποιος αυτα και δεν ειναι καλα, ειμαι ανοικτος σε προτασεις... Παντα ομως με γνωμονα τα λεφτα που διαθετω, γιατι και εμενα με εντυπωσιαζουν ας πουμε τα S750 αλλα 370 ευρω δε δινω για ηχεια...

Link to comment
Share on other sites

Αφου μπορω να δωσω τα 100 ευρω, προτιμω να παρω κατι σε 5.1 και πανω...

Θα παρω μαλλον τα 7900. Πηγα στο site της creative να δω τιποτα παραπανω πληροφοριες, αλλα εχει μονο καποια 7700 που φαινονται ιδια... περιεργο, τελος παντων.

Επειδη θα τα παρω αυριο, οποιος αλλος εχει να σχολιασει κατι, ευπροσδεκτος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοουσα τα TD7700 , αλλα T7700. Τελικα ομως δικο μου το λαθος γιατι κοιταγα την αμερικανικη σελιδα της Creative, στην ελληνικη εχει και τα T7700 και τα T7900. Παροτι παλι δεν μπορω να βρω τις διαφορες τους, αλλα δεν εχει σημασια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Thanos1986

στην ελληνικη εχει και τα T7700 και τα T7900. Παροτι παλι δεν μπορω να βρω τις διαφορες τους, αλλα δεν εχει σημασια...

τα 7900 έχουν διαφορετικό (οριζόντιο) κεντρικό

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.