Jump to content



Επιλογή Σκληρού Δίσκου


Recommended Posts

Γεια σας παιδια θα ήθελα να μου πείτε τον καλύτερο σκληρό δίσκο που θα μπορούσα να παρω γιατι αυτος που εχω αρχίζει και τα φτύνει ...ήμουν ανάμεσα σε wd caviar blue 1tb , σε seagate barracuda 1tb st1000dm003 αλλα δν ξέρω έχω ακούσει και για τουσ toshiba οτι ειναι πάρα πολύ καλοί ...Θα ήθελα μια βοήθεια πλζ..Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!έχω σσδ οπου θα εχω το λειτουργικό αυτος θα ειναι για τα γαμες κτλπ

 
Link to comment
Share on other sites

Αν θες δες και στο αμεσως προηγουμενο θεμα που λεμε για τους WD 

Γενικα εγω θα απεφευγα Seagate, αν και ολοι το ιδιο μου φαινονται στην τελικη.

 

Αναλογα και τα λεφτα που δινεις, δες και την λυση των Hitatchi. 

 

Επισης θεωρω τρελο vfm αυτον εδω τον Toshiba αλλα εχουν αναφερθει αρκετα ελαττωματικα κομματια , ειναι και λιγο λαχειο. 

 

Αυτος λες οτι θα ειναι για Games, οποτε ο Black ειναι η καλυτερη λυση , θορυβωδης μεν , ο πιο ταχυς δε, γι'αυτο βλεπεις εχει περιπου 85€ ο 1ΤΒ. (εχω black 500GB στο συστημα για games εδω και 7 χρονια - εχει μπει μεχρι και λειτουργικο σε αυτον )

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω μερικά καλά λόγια για την εμπειρία μου με τον ST1000DM003.

 

Τον χρησιμοποιώ περίπου 2 χρόνια, δε θυμάμαι ακριβώς αλλά από τη φωτογραφία που επισυνάπτω από το Sentinel φαίνεται σχετικά η χρήση του.

 

Σε σχέση με τον WD που έχω, είναι μισός σε πάχος (αν και έχω παλιό WD, μπορεί να έχουν αδυνατίσει από τότε).

Αρκετά πιο δροσερός, συνήθως πιο κοντά στις θερμοκρασίες του SSD παρά του WD.

Επίσης τελείως αθόρυβος στην περίπτωσή μου που τον χρησιμοποιώ για αποθήκευση και όχι για το λειτουργικό.

 

Θα έπαιρνα και 2ο ίδιο, αλλά δεν είμαι σίγουρος με τις φήμες που διαβάζω ότι χαλάνε σε μεγαλύτερο ποσοστό.

Πάντως, αν δεις συγκρίσεις, http://www.newegg.com/Product/Productcompare.aspx?CompareItemList=-1%7C22-148-840%5E22-148-840%2C22-236-339%5E22-236-339, δεν έχουν σοβαρές διαφορές μεταξύ τους.

 

post-63926-0-79556700-1450536496_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.