Jump to content



Ηρθε η ωρα για καινουριο pc...Tα φωτα σας...


giorgos_cupra

Recommended Posts

Λοιπον,ο παππους μας αφησε χρονους και ηρθε ο καιρος να παμε σε κατι αλλο.Ο παππους ηταν ενας E8400 πανω σε asus p5kc με 4gb ddr3 corsair,nvidia 460gtx,kingston ssd και εναν 500αρη μηχανικο.

 

Χρειαζομαι μονο επεξεργαστη,μητρικη,μνημες κ καρτα γραφικων.Το budget ειναι αρκετα σφιχτο 400 αντε 500 ευρο με το ζορι.Οταν σου πεφτει η αλλαγη pc στο τελος του χρονου με τα τελη για μηχανες κ αμαξια,εφοριες κτλπ δυστυχως τοσα μενουν.....

 

Η χρηση θα ειναι μονο gaming,web surfing και ταινιες.Τα παιχνιδια που παιζω δεν ειναι πολλα...Wot,Fallout4,Dark souls II και δεν ξερω αν θα μ αρεσει κανενα απο τις νεες κυκλοφοριες

 

To θεμα ειναι να αντεξει σε βαθος χρονου οπως θα εχετε βαρεθει να ακουτε...Γιατι αν κρινετε απο τον παππου,ε δν αναβαθμιζω κ πολυ συχνα....

Link to comment
Share on other sites

Μαζεψε και μερικα ευρω ακομα ωστε να κανεις αναβαθμιση αντοχης στο χρονο. με 500 ευρω νομιζω πως "ποιοτικη" αναβαθμιση που να την κρατησεις 3-4 χρονια δεν κανεις.. γνωμη μου παντα...

τι περιπου εχεις στο μυαλο σου??

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

500 χωρις τροφοδοτικο,δισκους και κουτι.ΔΛΔ αν ελεγα οτι απλα θελω ενα tower με 700-750 θα ακουγοτανε καλυτερα?(το λεω τελειως φιλικα,δν θελω να ακουστω ειρωνικος,απλα ο γραπτος λογος ειναι λιγο περιεργος)

 

Λοιπον,με την προυποθεση οτι μπορω να τα βρω απο εξωτερικο φθηνοτερα(δεν το εχω ψαξει ακομη) σκεφτομουν για 4690 και R9 370-380.Απο μητρικη δεν ξερω και αναλογα με το budget 8g ή 4g ram κ προσθετω αργοτερα.

 

βεβαια δεν εχω καταληξει ακομα σε haswell ή skylake και κατ επεκταση σε ddr3 ή ddr4

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.