Jump to content



Κατασκευη ιστοσελιδας


kuza

Recommended Posts

παιδια θελω να φτιαξω μια ιστοσελιδα σαν και αυτην, δηλαδη να εχει 4-5 κατηγοριες με φωτο, στοιχεια, κτλ που μπορω να βρω μια τετοια πλατφορμα ετοιμη?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το πόσο θέλεις και μπορείς να ασχοληθείς. 

 

Μία καλή πρόταση είναι το Wordpress με δικό σου hosting, αλλά μπορείς να δουλέψεις και με blogspot ή το Wix που έχουν έτοιμα περιβάλλοντα.

 

Από κει και πέρα θέλεις κι ένα domain name και είσαι έτοιμος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για απλές σελίδες τύπου blog με αρχείο η καλύτερη επιλογή είναι το Wordpress, τσιμπάς και ένα έτοιμο template και ξεκινάς να το "χτίζεις". Και αν θες αργότερα να βάλεις και e-shop σαν το παράδειγμα της σελίδας, μπορείς να ενσωματώσεις το plugin Woocommerce. 

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω κι εγώ WordPress ,έφτιαξα μόνος μου site ωραιότατο ,χωρίς να ξέρω απολύτως τίποτα πιο πριν.

Απλά χρησιμοποίησα την web based, έκδοση έφαγα μερικά βράδια αλλά το έμαθα πλέον .

Σαν αυτό που δείχνεις φτιάχνεις πάντως άνετα ακόμα και στην πετσοκομενη αλλά πανεύκολη web based εκδοχή .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πλατφόρμα : Wordpress ( Δεν είναι καν διαπραγματεύσιμο )

Domain : Προσεκτική επιλογή και πιασάρικο όνομα ( keyword based δεν το συστήνω προτιμώ τα branded )

Hosting : Προτείνω Top Host πακέτο Economy για αρχή

Templates : Αν δεν διαθέτεις χρήματα το mythemeshop έχει εξαιρετικά free templates , ένα από τα οποία χρησιμοποιώ και εγώ. Αν θέλεις να πας σε κάτι πληρωμένο τότε με κλειστά μάτια studiopress με το τρομερό genesis framework ή solostream.

Plugins : Jetpack , Autoptimize , W3 Total Cache , Yoast SEO , Akismet , Contact Form 7 απαραίτητες για αρχή.

Logo : Όπως και δήποτε θα χρειαστείς ένα επαγγελματικό και όμορφο λογότυπο. Fiverr.com με 5,5 δολάρια κάνουν παπάδες.

 

Κόστος για όλα τα παραπάνω με δωρεάν template 50 ευρώ , και καλή αρχή.

 

Αν θέλεις μπορώ να σου στείλω σε pm την δική μου ιστοσελίδα να δείς το αποτέλεσμα σε εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.