Jump to content



multirama mobilo, τι λένε?


liberto

Recommended Posts

Έχω μια γενικότερα αντιπάθεια προς αυτού του είδους τα φορητά, ίσως γιατί βλέπω το "φορητό" με άλλο μάτι.

Αν είσαι σίγουρος ότι δεν σε συμφέρει να πάρεις κάποιο επώνυμο με τα ίδια χαρακτηριστικά, γιατί να είναι άσχημο;

Link to comment
Share on other sites

Τα multirama σε γενικές γραμμές φέρνουνε Uniwill barebones με αυτοκολητάκι "Multirama" επάνω. Δεν είναι και άσχημα έχουν αρκετά θετικά (βάζεις χέρι άνετα, είναι φθινά και τίμια, έχουν καλά specs συνήθως και Σπαρτιάτικα εκεί που χρειάζεται κ.ο.κ.) αλλά και αρκετά αρνητικά με το μεγαλύτερο να είναι η εγγύηση (θερμική συμπεριφορά, ποιότητα κατασκευής κ.α.). Βρές ποιό barebone μοντέλο είναι και σε forums ανα τον κόσμο θα βρείς πολλές γνώμες απο χρήστες. Ζήγισέ τα και προχώρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από outlaw

Τα multirama σε γενικές γραμμές φέρνουνε Uniwill barebones με αυτοκολητάκι "Multirama" επάνω. Δεν είναι και άσχημα έχουν αρκετά θετικά (βάζεις χέρι άνετα, είναι φθινά και τίμια, έχουν καλά specs συνήθως και Σπαρτιάτικα εκεί που χρειάζεται κ.ο.κ.) αλλά και αρκετά αρνητικά με το μεγαλύτερο να είναι η εγγύηση (θερμική συμπεριφορά, ποιότητα κατασκευής κ.α.). Βρές ποιό barebone μοντέλο είναι και σε forums ανα τον κόσμο θα βρείς πολλές γνώμες απο χρήστες. Ζήγισέ τα και προχώρα.

αυτό που μπορώ να το βρώ, έχουν τον ίδιο κωδικό?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το Fujitsu-Siemens Amilo A1630 πριν από κανα 6-μηνο και κατά τύχη ανακάλυψα ότι είναι στημένο σε barebone Uniwill. Δεν ξέρω άμα το έπαιρνα από αλλού αν θα είχε την ίδια εγγύηση (2 χρόνια), ή την ίδια ποιότητα/τιμή, αλλά ήταν αργά για να το ψάξω.

Ούτως ή άλλως είναι καλό να ξέρεις ότι και οι περισσότεροι "επώνυμοι" έχουν πολλά μοντέλα τους στημένα πάνω σε κάποιο barebone.

post-129-1416071750,2677_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από liberto

τελικά πήγα σήμερα να τον πάρω, και μου λέει πως σταμάτησε η προσφορά το μεσημέρι.

τι να κάνουμε μάλλον, κάθε εμπόδιο για καλό

Μάλλον έτσι είναι. Προσωπικά δεν συμπαθώ τα multirama λόγω της πολύ κακής τους εξυπηρέτησης. Μπορεί να μείνεις ακάλυπτος από εγκύηση. Θα προτεινα κάτι επώνυμο, που μπορείς να έχεις κ επέκταση εγκύσησης. Καλύτερα ένα Fujitsu-Siemens με barebone Uniwill παρά ένα Multirama.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.