Jump to content



Καινουργια Ζ623 Στατικος θορυβος?


csaris

Recommended Posts

Εδω και 15 περιπου μερες ειμαι κατοχος των ηχειων logitech z623.

 

Τα ηχεια αγοραστηκαν απο το egate ως αντικατασταση των z533 τα οποια ηταν doa... Logitech για τα σκουπιδια ηχεια βγαζεις!

 

Τα συνδεσα κομπλε και πανω που ελεγα "ποσο ωραια παιζουν" εντελως ξαφνικα σημερα ξεκινησε να ακουγεται στατικος θορυβος οταν ανεβοκατεβαζω τη φωνη. 

 

Εχω δοκιμασει αλλο 3,5mm jack, αλλο καλωδιο απο jack σε rca, αλλη πριζα ρευματος, συνδεση στο λαπτοπ μου αλλα τιποτα, ο θορυβος συνεχιζει.

 

Κατα τη διαρκεια του ψαξιματος εντοπισα οτι ο θορυβος ακουγεται και οταν δεν ειναι καν συνδεδεμενα τα ηχεια πανω στο pc, δηλαδη με το που τα βαλεις στην πριζα και παιξεις λιγο με τη φωνη ακουγεται!

 

Λοιπον, πριν τρεχω αυριο φυσεκι στο egate σαν μ@λ@κ@ς απο Πειραια-Μαρουσι, μηπως εχει κανεις καμια ιδεα??

 

 

Link to comment
Share on other sites

και εγώ είχα πρόβλημα με τα ίδια ηχεία. Αν και για τα λεφτά τους αρκετά τίμια έκαναν παράσιτα οταν ανεβοκατέβαζα τον ήχο και σταματούσε μόλις το άφηνα. Κάποιο θέμα με το ποτενσιόμετρο παίζει μάλλον. Πάντα πίσω και πάρε κάνα edifier.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος HellhammeR έγραψε:

και εγώ είχα πρόβλημα με τα ίδια ηχεία. Αν και για τα λεφτά τους αρκετά τίμια έκαναν παράσιτα οταν ανεβοκατέβαζα τον ήχο και σταματούσε μόλις το άφηνα. Κάποιο θέμα με το ποτενσιόμετρο παίζει μάλλον. Πάντα πίσω και πάρε κάνα edifier.

 

Ελα ομως που το egate δεν φερνει edifier..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

UPDATE

 

Τα ηχεια επεστραφησαν στο egate και αυτοι με τη σειρα τους τα εστειλαν στην infoquest για ελεγχο.

 

Μετα απο 2-3 μερες επικοινωνησαν μαζι μου και ειπαν κλασσικα οτι δεν βρισκουν τιποτα.. λολ!! Παω λοιπν σαν μ@λ@κ@ς απο Πειραια, Μαρουσι για να δω τι θα μου πουν απο κοντα... τα βαζουμε μαζι με τον τεχνικο του egate επανω και οντως στο παιξιμο της φωνης ακουγοταν τα παρασιτα που ελεγα.

 

Ο τεχνικος εκει μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο και οτι ΟΛΑ κανουν ετσι... Η απαντηση μου ηταν οτι ολα ΔΕΝ κανουν ετσι γιατι εχω ακουσει τα ιδια και περισσοτερα σετ ηχειων απο αυτον, ποσο μαλλον τα συγκεκριμενα που υποτιθεται οτι ειναι τα καλυτερα 2.1 της logitech. Τελικα με τα πολλα και με τα λιγα μου ειπε θα μου τα αλλαξει μονο "ΑΝ ΚΑΝΩ RMA REQUEST ΣΤΗΝ LOGITECH ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΩ ΤΑ EMAIL OTAN TO ΕΓΚΡΙΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ" !!!! Και γ@μω τα support το egate...

 

Εντωμεταξυ εστειλα κανονικα για rma στη logitech και μου ειπαν να τα παω πισω στον reseller να μου τα αλλαξει και να τους δειξω τα email που μου εχουν στειλει αλλα δεν το εκανα γιατι βρηκα τελικα ενα γνωστο ηλεκτρονικο και μου εριξε λιγο wd40 στο ποτενσιομετρο της φωνης και το προβλημα λυθηκε δια παντως!!!

 

Ουτε σεντ απο εμενα στο egate απο εδω και μπρος...

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, csaris said:

UPDATE

 

Τα ηχεια επεστραφησαν στο egate και αυτοι με τη σειρα τους τα εστειλαν στην infoquest για ελεγχο.

 

Μετα απο 2-3 μερες επικοινωνησαν μαζι μου και ειπαν κλασσικα οτι δεν βρισκουν τιποτα.. λολ!! Παω λοιπν σαν μ@λ@κ@ς απο Πειραια, Μαρουσι για να δω τι θα μου πουν απο κοντα... τα βαζουμε μαζι με τον τεχνικο του egate επανω και οντως στο παιξιμο της φωνης ακουγοταν τα παρασιτα που ελεγα.

 

Ο τεχνικος εκει μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο και οτι ΟΛΑ κανουν ετσι... Η απαντηση μου ηταν οτι ολα ΔΕΝ κανουν ετσι γιατι εχω ακουσει τα ιδια και περισσοτερα σετ ηχειων απο αυτον, ποσο μαλλον τα συγκεκριμενα που υποτιθεται οτι ειναι τα καλυτερα 2.1 της logitech. Τελικα με τα πολλα και με τα λιγα μου ειπε θα μου τα αλλαξει μονο "ΑΝ ΚΑΝΩ RMA REQUEST ΣΤΗΝ LOGITECH ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΩ ΤΑ EMAIL OTAN TO ΕΓΚΡΙΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ" !!!! Και γ@μω τα support το egate...

 

Εντωμεταξυ εστειλα κανονικα για rma στη logitech και μου ειπαν να τα παω πισω στον reseller να μου τα αλλαξει και να τους δειξω τα email που μου εχουν στειλει αλλα δεν το εκανα γιατι βρηκα τελικα ενα γνωστο ηλεκτρονικο και μου εριξε λιγο wd40 στο ποτενσιομετρο της φωνης και το προβλημα λυθηκε δια παντως!!!

 

Ουτε σεντ απο εμενα στο egate απο εδω και μπρος...

 

 

 

 

ΕΓΓΥΗΣΗ το σπρέϊ! Έχω βέβαια και ένα άλλο σπρέϊ επαφών το οποίο με έχει σώσει πολλές φορές απο παρόμοιες περιπτώσεις σαν την δική σου.

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Dj_ALeX said:

ΕΓΓΥΗΣΗ το σπρέϊ! Έχω βέβαια και ένα άλλο σπρέϊ επαφών το οποίο με έχει σώσει πολλές φορές απο παρόμοιες περιπτώσεις σαν την δική σου.

 

Εχω και τετοιο αλλα δεν εκανε δουλεια.. Μαλλον ηθελε καποιο που να εχει λαδι μεσα.

 

Ειναι αυτο που λεμε, με λαδι και υπομονη... :p

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, HellhammeR said:

στο egate είπες να επικοινωνήσει αυτό με την logitech και να συννενοηθεί παρά να μπεις εσύ σε αυτήν την διαδικασία?  Τι σε απάντησε?

To egate μιλαει μονο την infoquest γτ απο αυτη παιρνει ολα τα logitech προιοντα.

 

Ο τεχνικος τους μου ειπε οτι εφοσον στην infoquest δεν βρηκαν κανενα προβλημα και τους τα επεστρεψαν, αν μπορω ΕΓΩ να επικοινωνησω απευθειας με τη μαμα logitech και αν αυτοι που ΟΚ καντα RMA να τους παω τα email με την εγκριση κτλ και τοτε μονο θα δεχτει απευθειας αλλαγη η infoquest..

 

GTPK... ουτε σεντ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.