Jump to content



[Tango X] Series 1 - Race 2/5


GoMaR

Recommended Posts

Ιάσονα, αυτό http://www.racedepartment.com/downloads/cutters.5238/ ????

 

Αυτό μου φαίνεται καλύτερο : http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/a-pit-lane-penalty-app-for-repeated-track-cutting-1-8.17852

 

Here is an app that gives you up to 3 warnings if you cut the track, and then on the 4th infringement, issues either a drive through pit lane penalty, which is then cleared when you drive through pit lane, or adds 10 seconds to your race finish time at the end of the race (which the server admin has to do when compiling race results).

 

.

.

.

There is a setting in PLP.ini so that you can turn off pit lane drive through or time penalties, and only have warnings issued (and written to the server log). This allows an admin to issue other track cutting penalties after the race by checking the server log.

 

Άρα από ότι καταλαβαίνω, όταν το βάλουν όλοι, απλά στο τέλος θα έχεις το log που ψάχνεις!!!
 

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

αυτο δοκίμασα πριν τον αγώνα αλλά δε δουλεύει σωστά. Δεν είναι έτοιμο με τα worldpositions της πίστας...προσπάθησα να το δω αλλα δε το κατάφερα Γιατί υπήρχε και πίεση χρόνου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, geovas77 said:

Πιστεύω ότι όντως είναι too much να κάθεσει να μετράς cuts με τις ώρες για ένα πρωτάθλημα που προσωπικά παίρνω μέρος για τον χαβαλέ και την επαφή με την κοινότητα του forum, έστω και άν στο χτεσινό αγώνα κέρδισα μία θέση δεν νομίζω ότι αξίζει ο κόπος σου Ιάσωνα.

 

Το βασικό μου sim είναι το iRacing όπου τιμωρείσαι με Safety rating loss όταν πατάς εκτός πίστας και σε ακραίες περιπτώσεις DQF έτσι μου έχει γίνει συνήθεια να μένω εντός πίστας έστω και εάν χάνω χρόνο σε ορισμένα σημεία, αλλά αφού το AC δεν έχει αντίστοιχη λειτουργία και το Tango-X είναι fun league δεν βρίσκω λόγο για τόση προσοχή στις λεπτομέρειες, άσε τον κόσμο να απολαύσει τα χωράφια δίπλα στις πίστες ελεύθερα :D

Τωρα το διαβασα.
Ενταξει βρε παιδια, εγω και ο Τασος κρινουμε (οκ μπορει να εκατσα και τις δυο φορες εγω αλλα dont care)αν θα κατσουμε 3-4ωρες (αναλογα την πιστα) για τα cuts και γενικα.Και στη ζωη μου εχω μαθει να ειμαι τελειομανης.Θελω λοιπον ολα να ειναι στην εντελεια (οσο μου το επιτρεπουν οι συνθηκες) και στο τελος να πουμε ηταν ενα ωραιο σωστο οργανωμενο league και να μην υπαρχει κανενα παραπονο απο ολους.
Το γνωριζαμε πριν την εναρξη οτι στις υποχρεωσεις μας ειναι και ο χρονος για τα cuts.
Και οπως λες ειναι fun,συμφωνω.Δε θα χαλασουμε σχεσεις μεταξυ μας.Αλλα με μια καλη οργανωση θελω και ο αλλος να το βλεπει και πιο σοβαρα και με σεβασμο.Εφοσον ξερει οτι πεφτει μαστιγιο,θα γνωριζει οτι πιθανον να χασει τη θεση του.Δεν τον νοιαζει; Κανενα προβλημα.Αυτον που τον νοιαζει ομως την επομενη φορα θα ειναι πιο προσεκτικος..

Ετσι ανεβαινει και "επιπεδο" το league και ο αγωνας και ο ιδιος ατομικα.
Οταν παιρνεις μερος και τα βλεπεις ολα χαλαρα,μπαινεις και σε αντιστοιχο mood.

 

Οπως επισης θεωρω απαραδεκτο απο καποιους που δεν επαιρναν μερος στο cup του Thazio γιατι "ετσι" ενω ο αλλος ταλαιπωριοταν για τα skins ολονων!

 

 

Στο επομενο league θα μπουνε στη κληρωση αμαξια με paddles και λιγο πιο συγχρονα..:)

 

edit: Και επισης απο το πολυ iracing,ειδες οτι ειναι δασκαλος και δε κανεις ουτε ενα cut ετσι ;
 

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, geovas77 said:

Πιστεύω ότι όντως είναι too much να κάθεσει να μετράς cuts με τις ώρες για ένα πρωτάθλημα που προσωπικά παίρνω μέρος για τον χαβαλέ και την επαφή με την κοινότητα του forum, έστω και άν στο χτεσινό αγώνα κέρδισα μία θέση δεν νομίζω ότι αξίζει ο κόπος σου Ιάσωνα.

 

Το βασικό μου sim είναι το iRacing όπου τιμωρείσαι με Safety rating loss όταν πατάς εκτός πίστας και σε ακραίες περιπτώσεις DQF έτσι μου έχει γίνει συνήθεια να μένω εντός πίστας έστω και εάν χάνω χρόνο σε ορισμένα σημεία, αλλά αφού το AC δεν έχει αντίστοιχη λειτουργία και το Tango-X είναι fun league δεν βρίσκω λόγο για τόση προσοχή στις λεπτομέρειες, άσε τον κόσμο να απολαύσει τα χωράφια δίπλα στις πίστες ελεύθερα :D

 

Το θέμα είναι ότι αν δεν σε τσούξει δε θα το μάθεις. Οπότε μέχρι να αρχίσουμε να βλέπουμε 2-3 cuts από το κάθε οδηγό αναγκαστικά πρέπει να κάτσεις να τα δεις όλα και να επιβάλεις ποινή.

 

Κανονικά αυτό που θα έπρεπε να γίνετε είναι να βλέπουνε οι διοργανωτές reports και χρόνους, όχι μόνο τα reports από τρακαρίσματα αλλά και reports για cuts. Γιατί όταν βρίσκεσαι πάνω σε μάχη με αντίπαλο είναι που μετράει το κάθε εκατοστό στην πίστα.  Από την άλλη τους χρόνους επειδή αν κάποιος κερδίσει κάπου (αντικανονικά) θα φανεί στο χρόνο του γύρου εκείνου π.χ. Αν εγώ γυρνάω στο 1,10,0χχ-1,10,5χχ και ξαφνικά εμφανιστεί ένας χρόνος στο 1,09,χχ τότε κάτι δε πάει καλά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να τοποθετηθώ και εγώ..

Ευχαριστώ τους Ιάσωνα,Racer(sorry,δε θυμάμαι εύκολα ονόματα),Άκη,Στέλιο και Thazio,για τη προσπάθεια που καταβάλουν. Με τη προσπάθεια αυτών των ατόμων έχουμε servers και cups. Τα άτομα αυτά ξοδεύουν ώρες και χρήματα για να περνάμε όλοι καλά και προσωπικά το εκτιμώ πάρα πολύ. Ακόμα περισσότερο εκτιμώ τον χρόνο που αφιερώνουν για να γίνει όσο το δυνατόν καλύτερο αυτό που κάνουν,που αυτό συμπεριλαμβάνει τις ώρες που αφιερώνουν για να κοιτάνε τα cuts,να διαβάσουν reports,να εξετάσουν τα reports και να διαβάσουν το μακρύ και το κοντό του καθένα απο εμάς στο forum.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ απο μεριάς μου λοιπόν για όλα!

 

Επίσης για το θέμα των cuts. Ειδικός δεν είμαι ώστε να κρίνω κατα πόσο κερδίζει κάποιος χρόνο βγαίνοντας εκτός πίστας σε μια στροφή ή πόσο χρόνο χάνει αντίστροφα αλλά καταλαβαίνω ότι η πίστα έχει κάποια όρια και οι κανονισμοί είναι σαφείς. Τέσσερις ρόδες εκτός πίστας σημαίνει είσαι εκτός πίστας και αν δε πρόκειται για περίπτωση που έχασες τον έλεγχο του αυτοκινήτου κτλ που σου κοστίζουν ξεκάθαρα χρόνο,τότε σημαίνει ότι κλέβεις(εσκεμμένα ή όχι) και ότι πρέπει να δεχτείς ποινή. Αν δεν είχαμε τέτοιους κανόνες τότε πραγματικά οι αγώνες θα ήταν αηδία και δε θα συμμετείχα. Και πάλι ευχαριστώ τους διοργανωτές για τον χρόνο που αφιερώνουν για να ελέγξουν τα cuts,τα accidents και τα incidents.

Έγινε επεξεργασία από Oxide Burnedbrain
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ 3 σελίδες με μηδενικό ενδιαφέρον.... Χμμμμ πρέπει να βάλω καμια φιτιλιά... Χμμμμμ το βρίκα!!!

 

@sosna Νάσο τι έγινε??.. Το κρατήσαμε καθόλου να αμάξι μέσα στις άσπρες γραμμούλες ή και στις ευθείες το έκοβες απο τα χορτάρια??? Μήπως έτσι κρατιόσουν μπροστά από το Βασμουλάκη???!!!

 

@akis_z80 Άκη τι κάνουμε καλά??.. Βλέπω και εσύ εδώ ήσουν αγκαλίτσα με το Θόδωρο μπροστά, αλλά και συ δεν την τίμησες ιδιαίτερα την άσφαλτο μέσα από τις άσπρες... Θα μου πεις δεύτερος = πρώτος χαμένος αλλά μήπως και εσύ ήσουν έπρεπε να παλεύεις με άλλο τρενάκι εξαρχής????

 

Μήπως να βγάλουμε το replay του qualify και να μετρήσουμε cuts και εκεί???? Μήπως να αρχίσουν οι ποινές πριν τον επόμενο αγώνα???? (+5, +10, +15 όπως κάνανε στις Mclaren πέρυσι στα qualify!!!)

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2016 at 11:07 AM, Georgiadis Giorgos said:

Χμμμμ 3 σελίδες με μηδενικό ενδιαφέρον.... Χμμμμ πρέπει να βάλω καμια φιτιλιά... Χμμμμμ το βρίκα!!!

 

@sosna Νάσο τι έγινε??.. Το κρατήσαμε καθόλου να αμάξι μέσα στις άσπρες γραμμούλες ή και στις ευθείες το έκοβες απο τα χορτάρια??? Μήπως έτσι κρατιόσουν μπροστά από το Βασμουλάκη???!!!

 

@akis_z80 Άκη τι κάνουμε καλά??.. Βλέπω και εσύ εδώ ήσουν αγκαλίτσα με το Θόδωρο μπροστά, αλλά και συ δεν την τίμησες ιδιαίτερα την άσφαλτο μέσα από τις άσπρες... Θα μου πεις δεύτερος = πρώτος χαμένος αλλά μήπως και εσύ ήσουν έπρεπε να παλεύεις με άλλο τρενάκι εξαρχής????

 

Μήπως να βγάλουμε το replay του qualify και να μετρήσουμε cuts και εκεί???? Μήπως να αρχίσουν οι ποινές πριν τον επόμενο αγώνα???? (+5, +10, +15 όπως κάνανε στις Mclaren πέρυσι στα qualify!!!)

 

Κοίτα έτσι όπως έχει τεθεί το θέμα ίσως να βρίσκομαι εκτός πίστας.Για σκέψου όμως οτι λόγω ταχύτητας ο χώρος γύρω μου επιδέχεται διάθλαση κ πολλές φορές έχω παρατηρήσει σμίκρυνση.Άρα λοιπόν αν δεν έβαζα φωτιά στα λούκια της ασφάλτου δεν θα ήμανε οφτρακ :hehe:

 

Οοοοοο τι σου είπε Άκη.......κουλάδι τευλεταία καταιδρωμένη δευτεράντζα......οοοοοοοοο.:hehe:

 

Τετάρτη γαρ εγγύς ταπεινέ Γιωργάκη.:hehe:

 

υγ:το άλλο νήμα του αγώνα της Κυριακής ενδείκνυται για τρελό τρολάρισμα αλλά δεν είμαι σε μούντ γαμώτ....:hehe:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, sosna said:

Οοοοοο τι σου είπε Άκη.......κουλάδι τευλεταία καταιδρωμένη δευτεράντζα......οοοοοοοοο.:hehe:

 

Τετάρτη γαρ εγγύς ταπεινέ Γιωργάκη.:hehe:

 

 

ΕΓΩ δευτεράντζα;;;; Για να προσέχουμε τα λόγια μας.. Τρίτος τερμάτισα μετά τα μαγειρέματα του Gomar. :p

Την Τετάρτη σκοπεύω να ρίξω τουλάχιστον 20sec στον 2ο. Ο αρκούδας συγκεκριμένα υπολογίζω ότι θα είναι περίπου 1lap πίσω στη μέση του αγώνα και θα βάλει και αυτογκόλ στο rocket league που θα παίξουμε μετά το AC.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 3/21/2016 at 2:22 PM, akis_z80 said:

ΕΓΩ δευτεράντζα;;;; Για να προσέχουμε τα λόγια μας.. Τρίτος τερμάτισα μετά τα μαγειρέματα του Gomar. :p

Την Τετάρτη σκοπεύω να ρίξω τουλάχιστον 20sec στον 2ο. Ο αρκούδας συγκεκριμένα υπολογίζω ότι θα είναι περίπου 1lap πίσω στη μέση του αγώνα και θα βάλει και αυτογκόλ στο rocket league που θα παίξουμε μετά το AC.

 

Του @akis_z80 είναι το post, ή του @mad_dog???  :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.