Jump to content



[Tango X] Series 1 - Race 2/5


GoMaR

Recommended Posts

Κλήρωση και ανακοίνωση πίστας στις  18:00

 

 

 

Timetable: 

 

  • 19:30 - 21:15 practice
  • 21:15 - 21:30 qualifying
  • 21:35 race (4min break)

 

Server info:

 

  • Grip 96% στο practice με 100% μεταφορά ανά session ώστε να καταλήγει στο ~98% στο τέλος του αγώνα
  • Ώρα πίστας 10:00 και θερμοκρασία 25c, mid clear conditions
  • Damage 50%
  • Ο αγώνας θα έχει διάρκεια ~40 λεπτών, οι γύροι θα προσαρμοστούν ανάλογα με την πίστα που θα επιλεγεί

 

Πίνακας με βαθμολογίες και ποινές θα τα δείτε σε αυτό το λινκ:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/11BaQq8XnvRE3_Fb8tjFh_Xed9MLmNsXQIxSz0NMuGKE/edit#gid=738486040


Εδώ βλέπετε τη γενική κατάταξη και τα ballast που αντιστοιχούν για κάθε οδηγό για τον 2ο αγώνα
prerace2.thumb.jpg.291d4aae28ca3c62bc275

 

Επίσης :

 

  • Θα αυξηθεί το lap gain ωστε να μη ξεκινάει ο αγώνας με 100% grip.
  • Θα αυξηθεί το Wait race time σε 4 λεπτά
  • Θα αυξηθεί το race over time για να τελειώνουν όλοι
  • Απαγορεύεται το back to pits κατα τη διάρκεια των qualify
  • Θα γίνει πιλοτική χρήση του προγράμματος Cutter για να μη φάω πάλι ενα 6ωρο μιας και έφυγα απο το κάστρο μου

 

@racer @GoMaR @Oxide Burnedbrain @spyder @fatalara @Lazy Dog @Georgiadis Giorgos @thazio @akis_z80 @liakjim @wolves @Aris Teidis @kyr.. @Anthemius @troffeo @uodvrhw @fuz10n @sosna @Stathis1 @Thodoris1884 @geovas77 @GeoF1 @khr1s @socratis_7

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

And the winner is :

 

Silverstone - National

 

silverstonecutout.thumb.png.06ed1e95cb9e

 


Password : tango2

Ο σερβερ ειναι ετοιμος και στις 19:30 θα γινει ρεσταρτ.
 

  • 19:30 - 21:15 practice
  • 21:15 - 21:30 qualifying
  • 21:35 race (4min break) 37laps
  • Υποχρεωτικο TS με εξαιρεση αυτοι που δεν εχουν.

Αυτη τη φορα πιστευω να ειναι σωστοι οι χρονοι :hehe:

 

 

@racer @GoMaR @Oxide Burnedbrain @spyder @fatalara @Lazy Dog @Georgiadis Giorgos @thazio @akis_z80 @liakjim @wolves @Aris Teidis @kyr.. @Anthemius @troffeo @uodvrhw @fuz10n @sosna @Stathis1 @Thodoris1884 @geovas77 @GeoF1 @khr1s @socratis_7

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως (ευτυχως) το 3μερο εγινε 5μερο και επιστρεφω τελικα αυριο, οποτε μπορειτε να παλεψετε πλεον ησυχοι για την 1η θεση.

Σας την χαριζω για αυτη τη φορα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο @Thodoris1884 για τη νίκη αλλά και γενικά σε όλους για τον πολύ καθαρό αγώνα. Οι διαφορές παρά τη μεγάλη διάρκεια του race ήταν σχετικά μικρές.

 

Θα επιστρέψω δριμύτερος την επόμενη Τετάρτη και αυτό είναι δέσμευση (όλο έτσι λέω)!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στο πόντιουμ όπως πάντα άπιαστοι και μπράβο σε όλους που είμασταν καλύτεροι σήμερα.
Λιγότερες αγκαλιές με τα kerbs αλλά οι επαφές πάντα υπάρχουν.
Μάχη με το Fatalara τους πρώτους 2 γύρους όπου στο τελευταίο S το ψιλέχασε τον πέρασα ξυστά αλλά κάποιοι πέσανε πάνω του.
Μετά σκληρή μάχη με LazyDog, έκανα λάθη με έφτασε, μετά πάτησα λίγο το νίτρο και ξέφυγα :p
Μετά με τον racer, αλλάξαμε για λίγο θέσεις αλλά ήταν πιο γρήγορος.
Τον Aρη ίσως τρόμαξα στην είσοδο του S που αντέδρασε αμέσως προς τ'αριστερά και πέρασα δεξιά του, μάλλον είχε δεί τη μπλέ σημαία έγκαιρα.
Είδα και λίγο το replay και ο άτυχος του αγώνα είναι ο GoMaR, μαγνήτη έχει η μπέμπα σου; :hehe: 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

οταν το επαθα διαολιστηκα ασχημα γιατι θα παλευα για την 3η θεση(ηλπιζα δλδ).αλλα ειδα μετα το replay και το λαθος μου ηταν πως δεν επρεπε να κλειστω προς τη γραμμη του οπως και ο Σωκρατης επρεπε να αφησει γκαζι..

anyway

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στους νικητές αλλά και σε όσους πήραν μέρος!

Καλός ο αγώνας για μένα, αλλά μετά τους πρώτους 10 γύρους, αφού κατάφερα να βρω έναν σταθερό ρυθμό, γιατί μέχρι εκεί είχα τουλάχιστον 3-4 εξόδους και δύο περιστατικά στα οποία δεν θα μείνω γιατί τα θεωρώ "αγωνιστικά", μόνο δυο λογάκια:

Στάθη @Stathis1 λυπάμαι για την επαφή μας αλλά θεωρώ ότι δεν έφταιξα (ούτε εσύ φυσικά) - γι' αυτό και δεν σε περίμενα - γιατί μοιάζει ότι έχασες λίγο τον έλεγχο σε μια κατάσταση όπου πήγες να εκμεταλλευτείς τράκο από προπορευόμενα αυτοκίνητα. Σε τέτοιες περιπτώσεις αν δεν κόψεις συνήθως την πατάς και εσύ...

Γιώργο @GeoF1 κρίμα για το "στούκο" μας και κρίμα που διέκοψες τον αγώνα σου! Να υποθέσω ότι εξ' αιτίας της μπλε σημαίας πολύ κοντά πίσω σου έχασες τα φρένα στη στροφή και έπεσες πάνω μου. Για να μην αγχώνεσαι, δεν με πείραξε (παρ' όλο που έβγαλα το επιφώνημα στο ΤS) γιατί είχα ήδη καταστρέψει μόνος μου τον αγώνα από πριν οπότε συνέχισα cool! Κρίμα όμως που διακόπηκε ο δικός σου αγώνας.

 

12 hours ago, khr1s said:

Ελπιζω να μην εκανα βλακεια και χαλασα καμια μαχη ενω ειχα μπλε σημαια, ηξερα οτι δεν ειχα κατι να παρω απο τον αγωνα και εκοβα πολυ οταν περνουσατε μονο 1-2 φορες κρατησα αγωνιστικη γραμμη ενω ειχα ποιο γρηγορο αυτοκινητο πισω μου και ελπιζω να μην ενοχλησα.

Θα τα πουμε στον επομενο αγωνα :)

Συγχαρητήρια για την πρώτη σου εμφάνιση, ήσουν άψογος - gentleman και ελπίζω να μην σε πίεσα και εγώ με λάθος τρόπο γιατί παρ' όλες τις εξόδους μου ήλπιζα να πιάσω πίσω τη θέση (κατατακτήριες) μου.

Μόλις εγκλιματιστείς στο Assetto θα ανέβει πολύ η επίδοσή σου και από εκεί και πέρα θα είναι θέμα προπόνησης. Εγώ δεν έχω χρόνο πια γι' αυτό και παθαίνω αυτά που παθαίνω...

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Κακος αγωνας για μενα(βαθμολογικα).

 

Παρολα ταυτα το διασκεδασα αρκετα(αν κ τη μισω την συγκεκριμενη)

 

Καθολου ρυθμος κ αστεια λαθη.  Δεν καταφερα να βρω πατηματα

 

Nevertheless it was worth it :)

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.