Jump to content



windows 10 defender vs antivirus


Recommended Posts

ναι, ένα antivirus άλλης εταιρίας κατά 99% θα πιάσει περισσότερα.. (ας είναι και free, είναι σχεδόν το ίδιο καλά) 

μα δεν είναι αρκετό, ούτε κατά διάνοια..

αν δεν έχεις άλλου είδους προγράμματα προστασίας, κινήσου προς μια σουίτα συνολικής προστασίας (με firewall στο πακέτο τουλάχιστον)

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

Comodo Internet Security. Free και με Firewall. Απλα σεταρε το sandbox να ειναι απενεργοποιημενο και εισαι good to go. Σεταρε το και manually , πηγαινε και ψαξε τις ρυθμισεις του , ειναι αρκετα πολυπλοκο , αλλα δεν εχω δει καλυτερο free κατα τη γνωμη μου. Αλλιως κατι απο τις προτασεις πιο πανω. 

Πραφανως και οχι Windows Defender. 

Το malwarebytes ακομη και το Free ειναι δυνατο εργαλειο, αλλα το αγορασμενο εχει και live προστασια απο υποπτα site (βλεπει και πολλα σαν malware , απο αυτα που εχουν διαφημισεις , πχ Links για ποδοσφαιρο και Sopcast, αλλα δε στα μπλοκαρει μονιμα αν δε του πεις εσυ- σου στελνει warning και μπλοκαρει το potentially harmful ).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

πάντως εμένα  με  NOD ESET32 και μαζί  Windows Defender μου  καρασάρει  ή  κολλάει  το  σύστημα  . Ποιος  είπε  οτι  απενεργοποιείται  μόνος  του  εγώ  στα  win 10 pro μετά  από  αναβάθμιση στην έκδοση  1511 ηταν ζωντανός και  μαλιστα  όταν έκανε  καποιες  αλλαγές  ενεργοποιείται ...κατι  δεν  πάει  καλά  οταν  είναι  μαζί  με  άλλο  antivirus

Έγινε επεξεργασία από velipsi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.