Jump to content



Αγορα κινητου(απο 100 εως 140)


Pc_master

Recommended Posts

Καλησπερα, προσφατα χαλασε το samsung s duos που ειχα πριν καν κλεισει καλα καλα τα 2 χρονια(απο δηθεν οτι ειχε μπει υγρο και λοιπες χαζομαρες για να μην μου το φτιαξουν). Τελος παντων δεν ασχολουμαι αλλωστε το κινητο κολλουσε. Οποτε η γνωμη που εχω σχηματισει για τα samsung ειναι κακιστη ασχετα αμα ηταν φθηνο σε σχεση με τα δυνατα samsung κλπ. Πριν ειχα ενα xperia που ειχε χαλασει στον ενα χρονο απο ρηψη..Θελω να παρω ενα smartphone..προτιμω με android..που να κυμαινεται απο 100 εως 140..λιγοτερο δεν δινω απο 100 γιατι θα ειναι μουφα κατα τη γνωμη μου και περισσοτερο απο 140 παλι δεν δινω. Θελω πολυ απλα να ειναι ενα κινητο που να κρατησει..δεν μπορει καθε 1.5,2 χρονια και αλλο κινητο..επισης να μην παει καλα τους πρωτους 2 μηνες και μετα να κολλαει. Τα αλλα δεν με ενδιαφερουν αν ειναι στα λεφτα αυτα, εχει android και δεν παθει αυτα που ειπα. Γενικως θελω τις γνωμες σας γιατι προφανως η δικια μου δεν αρκει αφου θα παρω παλι καποιο και θα χαλασει στον 1 χρονο..

Link to comment
Share on other sites

θελω να εχει καλουτσικη καμερα δηλαδη να εχει μπροστινη τουλαχιστον 3 με 5 mp και πισω τουλαχιστον 5 με 8mp. Κατα κυριο λογο αυτα ειναι που με νοιαζουν..παιζω καμια φορα και λιγα παιχνιδια βεβαια..αλλα πανω απο ολα θελω να ειναι ανθεκτικο στο χρονο και δεν εννοω η μπαταρια μονο αλλα ολο. Οταν εννοεις η Ελλαδα η Κινα?

Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτά αυτά, αν βρεις κάτι, θα είναι μπακατέλα. Στα ίδια λεφτά μπορείς να βρεις καλύτερα κινητά από Κίνα. Κοίτα πχ στο μαγαζί που κάνω εγώ τις αγορές μου εάν βρεις κάτι που σου αρέσει στα λεφτά που δίνεις-> http://www.coolicool.com

Έγινε επεξεργασία από maddoctor
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Maximvs said:

εδω εισαι....και ξενοιαζεις μια και καλη!...

 

Xiaomi Redmi Note2 Octa-core 4G Bar Phone w/ 5.5" Screen, Wi-Fi, 13+ 5.0MP, 2+32GB - White - Free Shipping - DealExtreme

Αυτο φαινεται καλο! αλλα κατι που παρατηρησα..εχει micro sim..εγω εχω κανονικη sim..τι γινεται; οτι κινητο και να δω γραφει η micro sim ειτε nano sim..εγω δεν θελω να αλλαξω αριθμο ομως :unsure:

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Pc_master said:

Αυτο φαινεται καλο! αλλα κατι που παρατηρησα..εχει micro sim..εγω εχω κανονικη sim..τι γινεται; οτι κινητο και να δω γραφει η micro sim ειτε nano sim..εγω δεν θελω να αλλαξω αριθμο ομως :unsure:

δεν θα αλλαξεις αριθμο...θα πας με το τηλεφωνο σε ενα μαγαζι κινητων και θα στην κοψουν με το ειδικο εργαλειο και εισαι ετοιμος...το τηλεφωνο το εχω εναμιση χρονο....δεν εχει κανει κιχ...και δουλευει 24/7.....εχει ελληνικη κοινοτητα για αναβαθμιση roms και πληρες οδηγο για το πως θα το κανεις...ειναι πανευκολο ετσι κι αλλιως!...

Παρε το και θα με θυμηθεις....θα κανεις πλακα σε ολα τα Samsung..iPhone κ.τ.λ των 500+ ευρω...Κι οταν λεμε πλακα..εννοουμε πλακα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maximvs said:

δεν θα αλλαξεις αριθμο...θα πας με το τηλεφωνο σε ενα μαγαζι κινητων και θα στην κοψουν με το ειδικο εργαλειο και εισαι ετοιμος...το τηλεφωνο το εχω εναμιση χρονο....δεν εχει κανει κιχ...και δουλευει 24/7.....εχει ελληνικη κοινοτητα για αναβαθμιση roms και πληρες οδηγο για το πως θα το κανεις...ειναι πανευκολο ετσι κι αλλιως!...

Παρε το και θα με θυμηθεις....θα κανεις πλακα σε ολα τα Samsung..iPhone κ.τ.λ των 500+ ευρω...Κι οταν λεμε πλακα..εννοουμε πλακα!!

Ωραιος! παλι καλα γιατι τα εχω παιξει και samsung δεν ξαναπιανω στα χερια μου! θα το κοιταξω φαινεται ομως οτι με ενδιαφερει! να 'σαι καλα! ;)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pc_master said:

Ωραιος! παλι καλα γιατι τα εχω παιξει και samsung δεν ξαναπιανω στα χερια μου! θα το κοιταξω φαινεται ομως οτι με ενδιαφερει! να 'σαι καλα! ;)

Εγω πηρα 2 για ενα φιλο απο το συγκεκριμενο site...Σε 20 μερες ηταν εδω σε αψογη κατασταση....

 

ριξε και μια ματια στο Ελληνικο site για τα Xiaomi...

 

https://xiaomi-miui.gr/community/

Έγινε επεξεργασία από Maximvs
Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε Xiaomi και να διαλέξεις, θα έχεις κάνει φοβερή επιλογή. Όσο για υποστήριξη, ναι στην κοινότητα θα βρεις ότι θέλεις (είμαι mod εκεί ;)  ). Α υπόψιν αγορά μόνο μέσω paypal, για όποιο μαγαζί βρεις και διαλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, maddoctor said:

Οτιδήποτε Xiaomi και να διαλέξεις, θα έχεις κάνει φοβερή επιλογή. Όσο για υποστήριξη, ναι στην κοινότητα θα βρεις ότι θέλεις (είμαι mod εκεί ;)  ). Α υπόψιν αγορά μόνο μέσω paypal, για όποιο μαγαζί βρεις και διαλέξεις.


Eυχαριστω για την συμβουλη! ;)

 

2 hours ago, maddoctor said:

Οτιδήποτε Xiaomi και να διαλέξεις, θα έχεις κάνει φοβερή επιλογή. Όσο για υποστήριξη, ναι στην κοινότητα θα βρεις ότι θέλεις (είμαι mod εκεί ;)  ). Α υπόψιν αγορά μόνο μέσω paypal, για όποιο μαγαζί βρεις και διαλέξεις.


Eυχαριστω για την συμβουλη! ;)

 

Link to comment
Share on other sites

υπολογισε και την περιπτωση το τελωνειου. 
Aν θες κατι ποιοτικο για τα χρηματα που δινεις απο ελλαδα τοτε πας γιαυτο https://www.skroutz.gr/s/7333160/Samsung-Galaxy-J5-8GB.html

Έγινε επεξεργασία από Vamire
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Vamire said:

υπολογισε και την περιπτωση το τελωνειου. 
Aν θες κατι ποιοτικο για τα χρηματα που δινεις απο ελλαδα τοτε πας γιαυτο https://www.skroutz.gr/s/7333160/Samsung-Galaxy-J5-8GB.html

δεν υπαρχει τελωνειο.εχω φερει 1 δικο μου , 2 για φιλο και αλλα 3-4 ατομα που ξερω τα δικα τους.Κανεις δε πληρωσε τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει τελωνειο.εχω φερει 1 δικο μου , 2 για φιλο και αλλα 3-4 ατομα που ξερω τα δικα τους.Κανεις δε πληρωσε τελωνειο.

Νόμιμα και μονο να το δεις υπαρχει τελωνείο για Αγορές ανω των 25 ευρω.Μη λες οτι θέλεις.Ειναι απλα θεμα τύχης αν σου κάτσει ή οχι και οφείλει να το ξέρει το παιδί.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Νόμιμα και μονο να το δεις υπαρχει τελωνείο για Αγορές ανω των 25 ευρω.Μη λες οτι θέλεις.Ειναι απλα θεμα τύχης αν σου κάτσει ή οχι και οφείλει να το ξέρει το παιδί.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Έχω κάνει πάνω από 20 αγορές από Κινα με ποσα πάνω από 30€,50€,80€....ποτέ δεν έχω πληρώσει τελωνειο... Δεν είμαι άνθρωπος που λέει ότι να'ναι και δεν θα έδινα ποτέ τέτοια συμβουλή σε κανένα.Έρχεται με απλό ταχυδρομείο και δεν υπάρχει τελωνειο....τέλος!

Send from my mobile

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έχει τελωνείο. Απλώς κατά 99% δεν τα εκέγχουν και δςν πληρώνουμε. Υπάρχει όμως πάντα ένα 1% να κάτσει η στραβή. Αυτή είναι η ακριβής αλήθεια. Για 100% χωρίς τελωνείο, αγορά από eu αποθήκη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.