Jump to content



Mousepad??


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.
1 μήνα μετά τα capital control ήθελα να δοκιμάσω πως μπορώ να κάνω αγορές μέσω Paypal με το request money κλπ...
Επομένως λέω τι να δοκιμάσω να αγοράσω για 10euro ίσα ισα να κάνω την δοκιμή μου??Ε κα ιμου σκάει επιτόπου μια εικόνα απο CSGO...:D
Επαιζα πάρα πλ cs και μετά 1.6 πριν απο το steam..Gather μέσω irc και τα σχετικά.
Το θέμα μου? "Καηκα"...!Παίζω αρκετά-πολύ εχω αρκετά καλό rank και κοιτάω να βελτιώνω οτι χαλάει οπως kayeboards,pc,mouse
Επειδή μετά απο περίπου 10χρόνια πήγα ξανά σε internet cafe και πήρα μαζί μου τα τσιμπράγκαλα μου να πάω να τα βάλω οπως κάναμε μικροι...Φευγω και ΑΦΗΝΩ το qck+ δώρο σε οποιον το βρήκε..:D:D:D!

Ημουν έτοιμος να πάω να πάρω άλλο το αλλο πρωι αλλα το ίδιο βράδυ εκανα ενα game πάνω στο γραφείο μου και η αλήθεια είναι οτι είχε πολύ καλή αίσθηση επομένως είπα να το καθυστερήσω 1 μέρα για να ψάξω μήπως πάρω-βρώ κάτι καλύτερο.
Με το ψάξιμο κατέληξα σε μια εταιρία που δεν είχα ιδέα οτι υπάρχει και απο οσο κατάλαβα ξέρουν ελάχιστοι για αυτη.Ονομα? Artisan
Σύμφωνα με αυτά που διβάζω και είδα οσοι δοκίμαν Artisan εχουν να πούνε οτι είναι οτι καλύτερο έχουν πάρει...Αλλωστε η Ιαπωνία φημίζεται για την ποιότητα της κα ιη συγκεκριμένη εταιρία κανει ΜΟΝΟ mousepads.
Εχει κάνείς εμπειρία απο Artisan?Επειδή και το site τους είναι λίγο "μικρό" και JAPAN δεν μπορώ να δω αρκετά και ρα reviews είναι σχετικά μαζεμένα.
Ενδιαφέρομαι ΝΟΜΙΖΩ για το Zero Xsoft μια και απο όσο έχω καταλάβει είναι στην ίδια κατηγορία περίπου με τα qck+ που με έχει βολέψει αρκετά(χωρις να έχω δοκιμάσει αλλα mousepads μια και απο τα 13 μου περίπου που ανακάλυψα το qck δεν εχω πάρει αλλο mousepad σε δουλειά η σπίτι.
Υπάρχει πιθανότητα να βρώ κάτι τέτοιο ελλάδα η ούτε κάν?
Μήπως να σκεφτώ για κάποιο άλλο μοντέλο αντι το ZERO?

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και ελπίζω να μην σας κούρασα πάρα πολύ.
 

Link to comment
Share on other sites

μονο με paypal balance δεχονται πληρωμες, ειχα δοκιμασει με  debit mastercard της eurobank και δεν την δεχοτανε με τιποτα.

 

μπορεις να φορτισεις το balance σου μεσω "λαμιας" με τον γνωστο-αγνωστο τροπο που ανεφερες 

 

 

εγω ητανε να προσφατα δωσω 38 για το raiden xsoft και μου εφαγε η ολη διαδικασια + 4 ευρω  

 

 

εννοειται πως παλιοτερα οι καρτες μας περναγανε κανονικα ( εχω  παρει διαφορα  απo αυτους μεσα στα τελευταια 5 χρονια ) 

 

με EMS θελει καπου 6 εργασιμες, απλα ειναι λιγο ρισκο μηπως πεσεις σε λακαμαδες ταχυδρομους !

 

 παρολο που εχει ο φακελος  πανω την σταμπα " do not bend" το τελευταιο δεμα ηρθε σε αρκετα κακη κατασταση αλλα ευτυχως δεν επαθε καποια ζημια το ιδιο το mousepad απο μεσα. 

 

εχω παιξει σε hien soft/hard/Value Edition, raiden xsoft, hayate + hayate otsu soft και shiden Kai Red xsoft 

 

zero δεν ετυχε να παρω ποτε αλλα φαινεται απο το guide εδω οτι ειναι το πιο κοντινο στα γουστα σου 

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/32172733/review/Artisan_2012_review-by-tubby.pdf

 

στην ουσια πληρωνεις τα τσιμπημενα μεταφορικα, το "made in japan" το υφασμα που δεν επηρεαζεται ευκολα απο  υγρασια και  τελος, την βαση που ειναι ισως η καλυτερη στην αγορα.

 

μην περιμενεις θαυματα δηλαδη ουτε να γινεις global elite στο  10ωρο :p 

 

απλα δινει ενα ωραιο "premium"  feel κατα την χρηση.

 

ΥΓ : καλυτερα να παρεις mid και οχι xsoft, το αδικοχαμενο qck+ ητανε με 2mm και ειχε πολυ λιγο "give" οταν το πιεζες 

 

αυτο εδω ειναι στα 4mm και με το xsoft layer  απο κατω θα βουλιαζει η επιφανεια με την παραμικρη πιεση, με το mid θα το νιωθεις πιο ομοιομορφο  αμα πιεζεις το ποντικι προς τα κατω αθελα σου και φυσικα λιγο πιο γρηγορο στο glide :) 

 

 

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αγορές παλαιτερα έκανα κάθε εβδομάδα κάτι και εννοείτε πως κάνω και με τον γνωστό τρόπο αφου σου είπα ετσι ακριβώς αγόρασα το CS GO:D..Το πλήρωσα 2-3-4 εβδομάδες μετα τα capital control Μέσω paypal απλά για να δοκιμάσω την διαδικασία μέσω "λαμίας":D

Οσο για το θπόλοιπο βασικό μας θέμα????Φιλε μου ήσουν ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ!
Αυτα όλα που ανέφερς πως είχεσ την ευκαιρία να τα δοκιμάσεις?Τα εχεις αγοράσει εσυ η απο γνωστούς φίλους η κάποιο κατάστημα?
Να μην σκεφτώ κάποιο άλλο εκτός απο το zero οπως μου το λές?Η ίσως μου κάνει και κανένα άλλο?
GE δεν πιστευω οτι θα γίνω με το Mousepad αλλωστε και τώρα που παίζω πάνω στο ξύλο LEM είμαι..Μην γελιόμαστε μεταξύ μας..Rank δεν θα σου δώσει κανένα περιφεριακό..Μονο το pc θα σου δώσει με την προυπόθεση οτι έχει κανένα χαραμπάτι που lagarei και πάρεις κάτι που τουλάχιστο θα έχει smooth play.:D Απλ΄'α μου αρέσει να παίζω με "άνεση" και ωραίο "feeling"...
Οσο για το Xsoft δεν το σκέφτηκα οτι θα βουλιάζει τόσο πολύ αρα οπως το είπε οντως φαντάζομαι το medium πιο σωστήξ επιλογή..Ουτε οι 6 εργάσιμες με ενδιαφέρουν αλλωστε αποφάσισα να πάω να πάρω δύο QCK XXL ενα για το σπίτι ενα για το γραφείο να εχω πάνω και το keyboard.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ειμαι ετοιμος για την αγορά και παλι περιμένω την επειβεβαίωση απο κάποιον για να δω τι θα διαλέξω...
Ειμαι ανάμεσα σε xsoft-mid...Αλλα εφόσον δεν μπορώ να τα δοκιμάσω θελω να μαζέψω οσο παραπάνο πληροφορίες γίνεται.
Κανένας έμπειρος με mousepads Κλπ???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.