Jump to content



Καρτa γραφικων για gaming


Recommended Posts

γεια σας σκεφτομε καπια στιγμη να  αγορασω μια νεα  καρτα γραφικων και  μια καινουργια οθονη.. το θεμα εινε οτι αυτην την στιγμη εχω  την   780 ΤΙ  και παιζω σε αναλυσεις σε  1920  με  1080  το θεμα εινε οτι  ακομα δεν εχει  βγει το direct 12  οπως  επισης  αυτες  οι νεες  καρτες  1070 και  1080  θα εινε καλες σε αναλυσεις  1440π  και  4κ;;;  

 

 

Περα  απο αυτο ομως  αν περιμενω τις επομενες 2  γεννιες  μετα την  1080  πιστευετε οτι θα εινε καλυτερο το να κανω  μια αγορα;;

και στο θεμα οθονης αλλα και καρτας γραφικων;;

αυτην  την   στιγμη δεν  εχω  προβληματα με τα παιχνιδια αν και  γνωριζω οτι η καρτα  μου εχει  μονο  3  vram και οχι 4  και  8

 

απλα  πιστευω οτι θα εινε καλυτερα να περιμενω να  βγουν οι  επομενες  νεες  γεννιες ετσι ωστε να παρω μια απόφαση να παρω μια νεα  καρτα  γραφικων..

 

γιατι ακομα το direct 12 δεν εχει βγει  οποτε οι αποδοσεις τις  980 και  1070 και  1080  οταν βγει το direct 12 δεν  θα  μπορουνε  καν να σηκωνουνε τα παιχνιδια  ουτε σε  144π αλλα  ουτε σε  4κ

 

οποτε τι μου συμβουλέυετε να κανω;;

 

να  περιμενω αλλες 2  γεννιες  ακομα''΄΄;;;

 

πια εινε  η  γνωμη σας πανω σε  αυτο  το θεμα.....

 

μεχρι  τωρα  η   780 με εχει εξυπηρετισει παρα  πολυ καλα τα τελευταια  3  χροονια σχεδον σε  ολα τα παιχνιδια

 

ουτε εχω θεματα με το να παιζω ενα παιχνιδι σε  high αλλα   ουτε σε  ουτρα  γραφικα..

εννοω δεν  ειμε  τρελαμενος  και με τα  high ειμε  καλυμμενος..

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με μια χαρά κάρτα μείνε εκεί που είσαι ακόμα και μην βιάζεσαι.

 

Αν θέλεις να πάρεις κάτι πάρε οθόνη, τώρα που είναι λίγο ποιο σταθερά τα πράγματα στις οθόνες.

Βέβαια τι οθόνη θα μου πείς και να έχει freesync ή g sync.

 

Υπομονή και τα ξαναλέμε από Σεπτέμβρη που έχουν κυκλοφορήσει οι 480 και θα έχουμε συγκριτικά. Αυτήν την στιγμή ούτε directx12 έχουμε δει ακόμα καλά καλά αλλά ούτε την απάντηση της AMD στις 1080 on hands.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε υπομονή φίλε και θα δεις τι θα κάνεις, σίγουρα μια οθόνη 2κ αξίζει θα έλεγα σαν κάτοχος μιας τέτοιας, αλλά επειδή τα πράγματα τρέχουν γύρω από την τεχνολογία των υπολογιστών, μόλις είσαι βέβαιος για τα χρήματα που θες να διαθέσεις και την οθόνη που θες να πάρεις (2κ ή 4κ ή ότι άλλο προκύψει μέχρι τότε) τότε βλέπεις και για νέα κάρτα..

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.