Jump to content



Προβλημα με GPU BOOST


Recommended Posts

Καλησπερα κ καλος σας βρηκα, εχω ενα συστημα που αποτελειτε απο:

A10-6800K με ARCTIC COOLING ALPINE 64 PRO

ASUS F2A85-V

KINGSTON 2X2GB + αλλη μια 2GB

WESTERN DIGITAL 500GB + SAMSUNG 850 EVO 250GB

 

Λοιπον ειχα θεμα με το AI Suite κ συγκεκριμενα με το fan xpert+(2.5 χρονια σημερα βρηκα να το σκαλισω) βρηκα μια λυση στο internet  7 βηματα, στο 3 ελεγε delete ''C:\Program Files(x86)\ASUS and ''C\Program Files\ASUS'' Folder το προβλημα λυθηκε, απλα στην εκκινηση προσεξα οτι ειχε αναψει το κοκκινο λαμπακι του gpu boost το οποιο κ δεν μπορεσα να βρω λυση κ γτ αναψε αλλα κ πως να το σβησω, αν εχει καποιος καμια ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

Το AI Suit το περασα κομπλε κ το fan xpert δουλευει μια χαρα τωρα,  πριν  μου εβγαζε κατι αντιστοιχο  Access violation at address 0040b590 in module 'AI Suite II.exe'. Read of address 00000002. πηγα στην σελιδα της asus κ στο support κ κατεβασα οτι driver ηταν για την μητρικη μου, αλλα το λαμπακι ανοιχτο ακομα, μια λυση ειναι να το κλεισω χειροκινητα απο το κουμπι που εχει πανω στην μητρικη,  απλα εγω θελω να δω για ποιο λογο αναψε.

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως στο manual της μητρικής/ AI Suite αναφέρει πιθανά προβλήματα και την λύση τους ή το τι πρέπει να ελέγξεις.

Δεν ξέρω πως ακριβώς δουλεύει το gpu boost και τί σημαίνει η ένδειξη που αναφέρεις.

Αν χρησιμοποιείς αυτόνομη κάρτα γραφικών, αλλά δεν το αναφέρεις, απλώς απενεργοποίησέ το.

Σε τελική ανάλυση αν όλα τρέχουν κανονικά αγνόησέ το.

Link to comment
Share on other sites

Το manual δεν αναφερει κατι, δεν χρησιμοποιω αυτονομη καρτα, αλλα για να αναβει καποιος θα ειναι ο λογος δεν μπορω να το αγνοησω, ευχαριστω για της απαντησεις παντως.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.