Jump to content



dual os tablet vfm


Vamire

Recommended Posts

Ξερουμε κανενα που να παιζει αυτη τη περιοδο και να ειναι vfm? Με ενδιαφερει αγορα απο gearbest αλλα αν υπαρχει και κατι καλυτερο σε προσφορα και αξιοπιστια καταστηματος τοτε ριχτε το.
Σκεφτομουν για 8ιντσο αλλα μαλλον θα με καλυψει καλυτερα 10ιντσο.
Θελω αυτονομια ποιοτητα οθονης καλα benchmarks κλπ οτι πιο vfm κυκλοφορει και να μη τα παιξει απο το 1ο μηνα.

Το budget μου 150 δολλαρια με βαρια καρδια. 
Αν ξερετε τιποτα για νεα tablet και αξιζει να περιμενω πχ 1-2 μηνες μου το λετε και κανου υπομονη.
Με ενδιαφερει z8300 cpu και πανω και σιγουρα να εχει 4gb ram 64gb mmc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το πιο κοντινό που έχω στο μυαλό μου για 10άρι
είναι teclast x98 plus(όχι το 3g και όχι το x98 plus ii) απο banggood με κουπονι TACLEA (δεν ξέρω για πόσο ακόμη θα ισχύει) στα 152 usd βγαίνει

 

τώρα απο εκεί και πέρα , τυπικά καλό όνομα έχει και η chuwi

ps(@προς moderators) . αν το post θεωρείται διαφήμιση feel free to remove it
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη τη τιμη δειχνει καλο αλλα δυο πραγματα με σταματουν. 
1) η αναλυση την θεωρω μεγαλη για την χρηση που το θελω.. να βγαζει 5-8 ωρες με καθε φορτιση

2) το καταστημα banggoοd αν το εχω στα bookmarks μου κατι χρονια δεν μπηκα ποτε στην διαδικασια να αγορασω απο κει.

ps  δεν μπορει να θεωρηθει διαφημιση συζητηση κανουμε για κατι που ψαχνω εγω (προσφορα) οποτε μην αγχονεσαι. 
Θα ηθελα να κανω αγορα απο gearbest μιας και εχω απο κατι refunds και reviews 11 ευρω μεσα. Επαιζαν κατι προσφορες πριν λιγες ημερες αλλα δεν προλαβα να βαλω χρηματα στο paypal...

Link to comment
Share on other sites

γενικά στα 150usd 10αρι της προκοπής αρκετά δύσκολα (με 4gb ram κλπ) αν δεν υπάρχει κάποια προσφορά
(για το x98 εδώ ένα review , γενικά έχει πολύ καλό battery life τουλάχιστον στα συγκριτικά http://techtablets.com/teclast-x98-plus/review/)

τώρα για το gearbest μια γρήγορη ματιά που έριξα δεν έχει κάτι που να καλύπτει όλες τις ανάγκες σου

 

γενικά για νέα cpu δεν ξέρω (ήδη απο τον μάρτιο έχει ανακοινώσει η intel τα z8x50 series που είναι πρακτικά ελαφρά boostαρισμένα z8x00 αλλά δεν ξέρω τι συμβαίνει μιας και ακόμη σχεδόν όλα είναι με z8300)
τώρα πέρα απο προσφορές που υπάρχουν ανάλογα με το κατάστημα ,η επόμενη στιγμή που θα έχει καλές τιμές θα είναι σίγουρα singles day (11/11) αλλά αργεί αυτό

με το banggod δεν είχα θέμα (έχω πάρει ένα mi4c για συγγενικό μου πρόσωπο και κάτι άλλα ψιλά για εμένα). Γενικά ήταν συνεπέστατοι (αλλά απο την άλλη έχεις την έκπτωση του gearbest)

νομίζω πως η καλύτερη λύση είναι να μαζέψεις άλλα ~50usd ή να δεις και για κανένα μεταχειρισμένο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πόνταρα στο cube iwork 8. Σε πολυ καλή τιμούλα.. Αν ειμαι ικανοποιημένος απο την ολη φάση θα αγοράσω 10ιντσο αργότερα αν δεν με βολέψει στην καθημερινότητα μου το 8αρι.
Απο gearbest με κουπόνι Iwork8GB νομίζω βγήκε κοντά στα 63 ευρω.. αλλα το paypal χρέωσε 65 και κάτι ψηλά... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 14/6/2016 at 7:42 ΜΜ, το μέλος Vamire έγραψε:

Ξερουμε κανενα που να παιζει αυτη τη περιοδο και να ειναι vfm? Με ενδιαφερει αγορα απο gearbest αλλα αν υπαρχει και κατι καλυτερο σε προσφορα και αξιοπιστια καταστηματος τοτε ριχτε το.
Σκεφτομουν για 8ιντσο αλλα μαλλον θα με καλυψει καλυτερα 10ιντσο.
Θελω αυτονομια ποιοτητα οθονης καλα benchmarks κλπ οτι πιο vfm κυκλοφορει και να μη τα παιξει απο το 1ο μηνα.

Το budget μου 150 δολλαρια με βαρια καρδια. 
Αν ξερετε τιποτα για νεα tablet και αξιζει να περιμενω πχ 1-2 μηνες μου το λετε και κανου υπομονη.
Με ενδιαφερει z8300 cpu και πανω και σιγουρα να εχει 4gb ram 64gb mmc.

Μόλις διάβαζα αυτές τις προσφορές σε chuwi που έχουν και dual boot. Για ρίξε μια ματιά στο άρθρο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Vamire έγραψε:

Thanks αλλά σήμερα παρέλαβα

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Οκ, δεν το είχα δει ότι παράγγειλες τελικά. Τότε εάν κάποιος άλλος ψάχνεται, ας δει το αρθράκι, αναφέρει προσφορές για αυτή την εβδομάδα σε Chuwi από το Geekbuying.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το δουλεύω εδώ κοντά 24 ώρες αρκετά καλό και για τα χρηματα του που έδωσα είναι άριστη αγορά.Η ποιότητα καλή για τα χρηματα του θα ελεγα premium η οθόνη του πολύ καλή IPS και έχει και gps. Ρωτάτε ότι θέλετε.

Sent from my I1-TWB using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.