Jump to content



LG G2 και ποια official ROM για καλύτερο αποτέλεσμα;


jpavly

Recommended Posts

Έχω το LG G2 κι έχω περάσει την επίσημη 5.0.2. Ενώ το UX είναι καλύτερο σαφώς, οι επιδόσεις μου τα χαλάνε.

 

Το κινητό κάποιες ώρες σέρνεται, κολλάει και επίσης η μπαταρία δεν κρατάει τόσο όσο πριν.

 

Σκέφτομαι να το κάνω backport στην 4.4.2 official. Για custom ROMS δεν ψήνομαι γιατί συνήθως έχουν τραγικά bugs και μετά καταλήγεις να φλασάρεις τη μία μετά την άλλη.

 

Είδα όμως στο XDA ότι παίζει και MIUI έκδοση που απ'ότι κατάλαβα είναι "επίσημη" MIUI.

 

Αξίζει μία τέτοια κίνηση ή να πάω στην 4.4.2?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις Custom stock based rom ; και κάποιον κερνελ. Που έχουν λιγότερα bugs από την official. Κυκλοφορουν γυμνές στοκ ρομ που δεν έχουν τα καλούδια της στοκ πολύ πιο γρήγορα και με πολύ καλύτερη μπαταρία από την official.Για να πετύχεις την αυτονομία της 4.4 πρέπει να είναι πειραγμένη αρκετά η ρομ είτε από εσένα είτε από τον developer και σίγουρα θέλει κέρνελ. Από εκεί και πέρα άμα δεν ήταν οι Custom εγώ θα εμένα για πάντα στην 4.4.. Ποτέ δεν μου γέμισε το μάτι.


Link to comment
Share on other sites

Έχω μπει στη διαδικασία αυτή ξανά με τα προηγούμενα κινητά μου κι όλο κάποιο πρόβλημα είχα. Η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι να είχα θέματα με την 4.4.2, την έκανα upgrade για λόγους UX.

Link to comment
Share on other sites

Το κάθε κινητό είναι διαφορετικό.. Άμα ισχύει κάτι για το ένα δεν σημαίνει ότι ισχύει και για το άλλο. Δεν είναι κανόνας αυτό που λες. Τι κινητο είχες πριν ας πούμε; Άμα θυμηθώ θα σου στείλω κάποιες ρομ να δοκιμάσεις από 5αρες. Στοκ δεν θέλεις εσύ σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.