Jump to content



το midi tower ποσους σκληρους δισκους χωραει ??


sponsii

Recommended Posts

ενδιαφερομαι για το

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700372

..αυτο λεει για 7 συσκευες 3.25" μειoν 2 που ειναι για δισκετες μενουν 5..αλλα απο οσα midi εχω δει δεν μου κανουν για 5 εκτος και αν μπερδευομαι εγω...(που να θες να αφησεις και κανα κενο μεταξυ για να μην ζεστενονται οι δισκοι ..αρε ρε raptor)

μηπως μπερδευομαι τελικα ???

Link to comment
Share on other sites

Το κουτι ειναι hec , αρα παμε στην σελιδα της hec ( εαν δεν την βρισκουμε google it ) ...εκει βρισκουμε το κουτι και παμε και κατεβαζουμε ενα μικρο pdf >>> http://www.hec-group.com.tw/download/6A%20Case.pdf για το πως ειναι μεσα.Ετσι βλεπουμε οτι τελικα παιρνει 5 δισκους σε ενα εσωτερικο cage το οποιο μπροστα εχει και 12αρη φαν.Κατι το οποιο μπορω να στο επιβαινεωσω μιας και το ιδιο κουτι εχουν αρκετοι φιλοι μου.

Link to comment
Share on other sites

Για να λύσω την απορία σου... Γίνεται να παίρνει 7 δίσκους μιας και οι θέσεις για τους δίσκους καταλαμβάνουν όλο το διαθέσιμο χώρο από τον πάτο του κουτιού μέχρι τα 5.25" φατνία και δεν έχει απλώς ένα κρεμασμένο set φατνίων όπως τα περισσότερα κουτιά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Για να λύσω την απορία σου... Γίνεται να παίρνει 7 δίσκους μιας και οι θέσεις για τους δίσκους καταλαμβάνουν όλο το διαθέσιμο χώρο από τον πάτο του κουτιού μέχρι τα 5.25" φατνία και δεν έχει απλώς ένα κρεμασμένο set φατνίων όπως τα περισσότερα κουτιά...

7 δισκους αλλα προυποθετει οι 2 να μην αεριζονται και να μην εχεις φλοππυ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Χθες, στις 10:24]

7 δισκους αλλα προυποθετει οι 2 να μην αεριζονται και να μην εχεις φλοππυ.

αν οι 5 ειναι κολλητα αλλα αεριζονται , γενικα μπορει να υπαρξει προβλημα ???

πες οτι βαζεις 1 ραπτορα 36.7 που ζεστενεται και storage δισκους στις υπολοιπες θηκες...

βεβαια η λογικη μου λεει να βαλεις τον ραπτορα κατω-κατω αλλα γενικα πιστευετε οτι θα υπαρξει προβλημα εστω και αν αεριζονται ???

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Το έχω το κουτί για το οποίο μιλάτε. Έχει 5 φατνία 3,5" για σκληρούς δίσκους και 2 3,5" για floppy. Αν θέλει κανείς να βάλει 7 σκληρούς δίσκους, τότε δεν θα έχει floppy. Απλό!

Στο μπροστινό μέρος του κουτιού υπάρχει ένας ανεμιστήρας 12 cm, αρκετά αποδοτικός μπορώ να πω, ο οποίος φυσάει κρύο αέρα από έξω κατευθείαν πάνω στους 5 δίσκους. Ακόμα και με Raptor, δε νομίζω να έχεις πρόβλημα. Αν θέλεις να βάλεις δίσκους στα φατνία για floppy, να ξέρεις ότι αυτοί δεν θα ψύχονται!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.