Jump to content



Τροφοδοτικο, ηρθε η ώρα για αλλαγη;


Recommended Posts

Καλησπέρα. Συμφωνα με αυτο outervision.com/power-supply-calculator ,χρειάζομαι 407 watt real time.Προτεινει 600αρι τροφοδοτικο. Εχω το  enermax της υπογραφής αλλά πλέον ειναι 9 ετων! Υπάρχει περίπτωση να με "κρεμαει"; Δεν εχω τραγικα συμπτώματα αλλά κατι περίεργες συμπεριφορές τελευταία οταν παίζω. Πως μετραμε την φυσιολογικη πτωση αποδοσης των psu's? 

Link to comment
Share on other sites

η δεν έχεις το τροφοδοτικό στην υπογραφή σου ή πρέπει να κόψω τις βότκες...

  anyways, τροφοδοτικό 9ετίας σε νέο σύστημα  και με θεματακια όπως λες, πάει για αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος Constandinos έγραψε:

η δεν έχεις το τροφοδοτικό στην υπογραφή σου ή πρέπει να κόψω τις βότκες...

  anyways, τροφοδοτικό 9ετίας σε νέο σύστημα  και με θεματακια όπως λες, πάει για αλλαγή.

O Χριστός κ η παναγια! Δεν εχω.! Ινφινιτυ enermax 650

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά αργει πολυ κατά το loading στο witcher 3 επανέρχεται και συνεχίζει. Δεν κρασαρει. Ξαφνικα μπορει να πιξελιασει η εικονα του παιχνιδιου και σιγα σιγα στρωνει και συνεχιζει σφαιρατο. Δεν εχει αλλάξει κατι στο πισι τελευταια. Drivers αλλαξα αλλα το εκανε και με τους προγηγουμενους

Έγινε επεξεργασία από kaRAmeLA
Link to comment
Share on other sites

Eτρεξα furmark την εσκισα την καρτα ολα καλά. Επειδη μου το κανει στο παιχνιδι μονο (θα μου πεις εκει ζοριζεται) μηπως φταιει το παιχνιδι ξαφνικά. Δεν εκανε και κανενα update να πω. Ασχετο, η υπογραφη πως αλλαζει? Δε τη βρισκω πουθενα στο προφιλ

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Constandinos έγραψε:

και ξαναλέω, δίσκους τσέκαρες; θερμοκρασίες; τάσεις, πες μας λίγο τα νούμερα που παίρνεις. Χρησιμοποίησε hd sentinel και hwmonitor.

Nομιζω ειμαι καλά

Untitled.png

Untitled1.png

Έγινε επεξεργασία από kaRAmeLA
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Constandinos έγραψε:

σου λείπουν οι μετρήσεις από την 12αρα και την 5αρα γραμμή του τροφοδοτικού πιστεύω. Για ρίξε μια ματιά στο bios.

Καλα δε θα ηταν να τιςεβλεπα real time οταν εχουν ζορια (πχ παιχνιδι) και οχι στο bios?

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Constandinos έγραψε:

καλά θα ήταν, αλλά από την στιγμή που δεν τις βλέπεις στo hwmonitor, που αλλού θα τις δεις ;

Μηπως υπαρχει άλλο προγραμμα? Δηλ το hwmonitor θα μπορουσε αλλα δε τις βλέπει?  

Update

12.038v

5.064v

Έγινε επεξεργασία από kaRAmeLA
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, βρηκα ότι είχα μικρό paging file στο σκληρό. Το άλλαξα σε managed by system και ολα ρεουν φυσιολογικά. Δηλ τωρα ο χρόνος από 30" εγινε 8". Τι μ@λκς είμαι , πρεπει να εγινε καποια σδτιγμη που πειραματιζόμουν ετσι επειδη ειχα χρονο και το ξεχασα. Οτι να 'ναι. Σορρυ guys! Oxι οτι δεν εφταναν τα 8gb αλλα τα windows αμα ξερουν οτι δεν εχουν vitrual memory, κατι παθαινουν, εχουν ανασφάλεια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Constandinos έγραψε:

τωρα είδα το update. Λογικά είσαι κομπλέ. Μπορείς επίσης να δεις το ASRock AXTU - ASRock Extreme Tuning Utility για voltages από ότι διάβασα. Οι δίσκοι σου είναι εντάξει;

Το AXTU τα έχει όλα κομπλε!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.