Jump to content



Εγγραφη ηχου με εξωτερικό μικρόφωνο σε κινητο


jniki10

Recommended Posts

Spoiler

 

Καλησπέρα μπορω με καποιο τροπο να καταγραψω ηχο απο εξωτερικο μικροφωνο οταν γραφω βιντεο η με καποιο τροπο να γινει κατιο παρομοιο. Εχω ενα speedlink clip on mic Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

σαφέστατα και μπορείς. Στις πρώτες παρουσίασεις βίντεο έγραφα με μικρόφωνο πέτου την φωνή μου και μετά έκανα το μιξ στο Premiere. Toiμικρόφωνο μάλιστα ήταν αυτό από το Headset του κινητού.

 

Μία εφαρμογή θες στο κινήτο όπως το easy voice recorder και εισαι έτοιμος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρωταω εαν μπορω να γραψω ηχο παραλληλα με το βιντεο απο την ιδια συσκευη πχ στην περιπτωση μου με το nexus 5x

Παρ'όλα αυτα ομως τι ρυθμισεις πρεπει να εχω στο app για να γραψω με το μικροφωνο πετου

Έγινε επεξεργασία από jniki10
Link to comment
Share on other sites

Να τραβας με το κινητό δλδ και να μιλάς στο μικρόφωνο πουειναι συνδεδεμένο στο κινητό;

Αν ναι δοκιμασε αυτο που σου ειπα και δες αν το κάνει. δε το έχω επιχειρήσει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές που σου επιτρέπουν να επιλέξεις την είσοδο του ήχου (αναγνωρίζουν εξωτερικά μικρόφωνα).

Τα λέει καλά σχετικά ο geoff...

την έχει στο description την εφαρμογή.. 

ή εδώ με άλλη εφαρμογούλα...

 

τέλος δώσε βάση στον μπάρμπα geoff που εξηγεί τα περί μικροφώνων (δεν κάνουν όλα) και στο τέλος λέει για άλλη εφαρμογή.. το open camera.. το δοκίμασα μόλις και γράφει από τα xiaomi pistons μου.. βέβαια ενώ ζήτησα να γράψει με 60fps, μου έγραψε στα 24fps.. 

 

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.