Jump to content



Πόσο να το δώσω?


env0y

Recommended Posts

Γεια χαρά,

 

Ένας συνάδελφος στην δουλειά που διατηρεί ένα καλό κανάλι στο youtube, ήρθε σπίτι μου χτες για να κάνει ένα rendering στο σταθερό της υπογραφής μου. Επειδή εδώ και χρόνια δούλευε με το λάπτοπ, εντυπωσιάστηκε από την ταχύτητα και ευκολία που έκανε την δουλειά του.

 

Για να μην τα πολυλογώ μου ζήτησε να του πουλήσω το case όπως είναι με όλα τα components μέσα. Τον ρώτησα γιατί δεν παίρνει ένα τωρινής γενιάς και μου απάντησε ότι δεν θέλει να μπάινει στην διαδικασία να ψάχνει κομμάτια γιατί είναι άσχετος με το hardware. 

 

Πόσο λέτε να του το δώσω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το θεμα ειναι εσυ θες να το δωσεις? Ειναι αρκετα καλο και για να πας σε κατι καλυτερο θα πρεπει να δωσεις αρκετα ακομα.

 

Σκεψου οτι πρεπει να μπεις σε διαδικασια ψαξιματος-στησιματος-εγκαταστασης.

Αυτος για να τον συμφερει η τιμη πρεπει να στο αγορασει στην μιση τιμη ή στα 2/3, απο την τωρινή του αξια

 

Εσενα πρεπει να σου στοιχησε κανενα 1500αρι. σωστα? και ειναι 2,5 χρονων αν κρινω απο την μητρικη?

Μια λογικη τιμη για μενα ειναι αναμεσα στα 750-1000 αναλογα με την κατασταση και την χρονολογια του hardware (δεν μπορω να την ξερω)

 

Γιατι δεν του προτινεις εσυ ενα setup, ακομα και με παρομοια κομματια.

πχ ο επεξεργαστης υπαρχει ακομα

        μητρικη μια παρομοια

        ραμ 32Gb

        ssd 250αρι

       2ΤΒ μηχανικο δισκο
       msi 390

       (πολυ χονδρικα στα γραφω, αλλα καταλαβες τι εννοω)

 

Εκτος αν δεν θελει να δωσει τοσα χρηματα.

 

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από DJman
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.