Jump to content



iOS 10 σε παλιές συσκευές


suboy

Recommended Posts

<ios10>

ολο features και @@ιες αλλά gif support δεν ξέρουμε τι σημαίνει ε; έτος 2016

slide to unlock RIP. όσοι δεν έχουμε αποτύπωμα πάμε για αλλαγή στο κουμπί εντός του μήνα. Γιατί να μην υπάρχει επιλογή;

</ios10>

 

καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, suboy said:

<ios10>

ολο features και @@ιες αλλά gif support δεν ξέρουμε τι σημαίνει ε; έτος 2016

slide to unlock RIP. όσοι δεν έχουμε αποτύπωμα πάμε για αλλαγή στο κουμπί εντός του μήνα. Γιατί να μην υπάρχει επιλογή;

</ios10>

 

καλημέρα!

Τι εννοείς;

1. GIF βλέπω κανονικά και εδώ (tapatalk) και γενικά

2. Η γυναίκα μου που έβαλε το 10 σε 5S, με χαλασμένο sensor Touch ID το ανοίγει κανονικά. Απλά πατάς το home button.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Wizard! said:

Τι εννοείς;

1. GIF βλέπω κανονικά και εδώ (tapatalk) και γενικά

2. Η γυναίκα μου που έβαλε το 10 σε 5S, με χαλασμένο sensor Touch ID το ανοίγει κανονικά. Απλά πατάς το home button.

1) gif μέσα στο camera roll δεν υπάρχει.

2) Το θέμα είναι να μην πατάω το κουμπί. Ας υπήρχε η επιλογή να θέλω να επαναφέρω το slide. Γιατί να μου το καταργήσει τελείως;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, suboy said:

1) gif μέσα στο camera roll δεν υπάρχει.

2) Το θέμα είναι να μην πατάω το κουμπί. Ας υπήρχε η επιλογή να θέλω να επαναφέρω το slide. Γιατί να μου το καταργήσει τελείως;

1. Δεν καταλαβαίνω... Θέλεις να τραβάς GIF ;

2.

Quote

New lock screen

We’ll start at the beginning, right when you lift up your freshly updated iPhone for the first time.

Apple completely redesigned the lock screen experience in iOS 10. The phone will automatically wake itself right when you lift it up, and you’ll see all of your notifications on the main screen. A swipe to the right opens the redesigned widget panel, and a swipe to the left opens the camera.

New way to unlock your iPhone

You’ll notice that swipes no longer unlock the phone, so how does it work? Instead of swiping or, in the case of devices with Touch ID, simply touching the home button, iOS 10 requires you to press the home button to unlock your phone. Don’t worry, though — if you want nothing to do with the new lock screen and you liked the old unlock behavior better, you can go to Settings > General > Accessibility > Home Button and restore the old touch-to-unlock feature

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Wizard! said:

1. Δεν καταλαβαίνω... Θέλεις να τραβάς GIF ;

2.

 

1) κάνω Save as στο camera roll ένα gif από το web/viber/telegram/messenger. Το δείχνει σαν στατική εικόνα και όχι gif.

2) Μέσα στο home button υπάρχει μόνο το rest finger to open το οποίο σου δίνει την δυνατότητα να κανεις unlock με το Touch ID. Slide to unlock δεν έχει.  Αν το κάνω enable και δεν βάλω touch id συνεχίζει να λέει press home to unlock.

 

edit: μιλάω για 6s και δεν θέλω να χρησιμοποιώ touch id

Έγινε επεξεργασία από suboy
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, suboy said:

1) κάνω Save as στο camera roll ένα gif από το web/viber/telegram/messenger. Το δείχνει σαν στατική εικόνα και όχι gif.

2) Μέσα στο home button υπάρχει μόνο το rest finger to open το οποίο σου δίνει την δυνατότητα να κανεις unlock με το Touch ID. Slide to unlock δεν έχει.  Αν το κάνω enable και δεν βάλω touch id συνεχίζει να λέει press home to unlock.

1. http://forums.imore.com/ios-10/369904-gifs-not-playing-why.html

2. Αφού άλλαξε η λειτουργία του slide, βάζοντας την Camera και τα Notifications, πως να σου αφήσει το slide; Δεν καταλαβαίνω γιατί σε δυσκολεύει να πατάς το κουμπί...

 

(ας τα μεταφέρει κάποιος σε νέο θέμα)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wizard! said:

1.  GIFS not playing, why? - iPhone, iPad, iPod Forums at iMore.com

2. Αφού άλλαξε η λειτουργία του slide, βάζοντας την Camera και τα Notifications, πως να σου αφήσει το slide; Δεν καταλαβαίνω γιατί σε δυσκολεύει να πατάς το κουμπί...

 

(ας τα μεταφέρει κάποιος σε νέο θέμα)

1) Το ίδιο αναφέρουν, ότι δεν παίζουν τα gif στο camera roll. Σαν τι μου το έστειλες το link; Αναφέρομαι από την αρχή του post στο γεγονός ότι δεν παίζουν τα gif στο camera roll, όχι ότι χαλάει η μορφή του αρχείου.

2) Δεν θέλω να πατάω το το κουμπί. Ναι ξέρω, αν χαλάσει θα πάω να το αλλάξω και ίσως είμαι περίεργος. 
Βy default ας το έχει όπως είναι τώρα. Αλλά  ας έχω την δυνατότητα να επαναφέρω. Μέσα στο Accessibility  έχει ένα σωρό άλλα κουλά. Τόσο περίεργο είναι;

 

@astrolabos Αν σου είναι εύκολο άλλαξε τον τίτλο καθώς η συσκευή που αναφέρομαι είναι 6S. πχ ios10 και προτιμήσεις χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, suboy said:

1) Το ίδιο αναφέρουν, ότι δεν παίζουν τα gif στο camera roll. Σαν τι μου το έστειλες το link; Αναφέρομαι από την αρχή του post στο γεγονός ότι δεν παίζουν τα gif στο camera roll, όχι ότι χαλάει η μορφή του αρχείου.

Πιό κάτω, αναφέρει πως να τα σώζεις ως animated και όχι στατικά και πως αν το κάνεις, φαίνονται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω. Μέσα στο camera roll δεν παίζουν. Αν αυτά που έχω σώσει στο camera roll τα στείλω μέσω viber/telegram/messenger παίζουν σωστά.

Θα ήθελα να υπάρχει αναπαραγωγή του gif από το camera roll.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, κατάλαβα τι εννοείς.

Αν σε καίει, προσωπικά δε θέλω να ανοίγω το roll και να είναι σα website του 1990, μπορείς να δοκιμάσεις κάποια εναλλακτική εφαρμογή, αρκετές είναι δωρεάν:

https://appfelstrudel.com/a/660683772/alternative-to-gif-viewer-with-camera-roll-gif-player-and-web-gif-search-engine.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζω extra εφαρμογή. Αυτά που υπάρχουν από "μαμα" μου αρκούν.

Αναπαραγωγή να κάνουν μόνο όταν πατάς για full screen στο camera roll. Λογικό είναι να μην θέλει κανείς να παίζουν όσο είναι icon.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.