Jump to content



ARCTIC COOLING F12 PWM PST 120MM CASE FAN


amyristos

Recommended Posts

Καλησπέρα. Έχω στον υπολογιστή μου 2 ψύκτρες ARCTIC COOLING F12 PWM PST 120MM CASE FAN. 'Οταν σβήνω τον υπολογιστή οι ψύκτρες συνεχίζουν και δουλεύουν.

Έχω Windows 10 Pro N 64 bit, Επεξεργαστή Intel Core i7 870 στο 2.93 GΗz, 20 gb DDR3 Ram, μητρική MSI H55M-E33(MS-7636) και κάρτα γραφικών NVIDIA Quadro FX 580.

Ποιός ο λόγος που δεν κλείνουν οι ψύκτρες όταν κλείνω τον υπολογιστή;

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Αν θες , δοκιμασε το εξης:

 

Δεξι κλικ στο start και επελεξε το power options. Απο αριστερα πατησε το "choose what the power buttons do" και μολις μπεις πατησε το "change settings that are currently unavailable".

Αν ειναι επιλεγμενο το "turn on fast startup (recommended) " , δοκιμασε να το αποεπιλεξεις , και κανε save changes . Μετα δες αν στο ξανακανει :) 

 

ΥΓ: Αν τα Windows ειναι στα ελληνικα, δεν εχω ιδεα πως μεταφραζονται τα παραπανω, λογικα θα καταλαβεις ποια ειναι. Αν οχι ,θα παραθεσω φωτος :) 

ΥΓ2: Λεγοντας ψυκτρες, φανταζομαι εννοεις ανεμιστηρες του κουτιου , σωστα; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Καλησπερα! Αν θες , δοκιμασε το εξης:

 

Δεξι κλικ στο start και επελεξε το power options. Απο αριστερα πατησε το "choose what the power buttons do" και μολις μπεις πατησε το "change settings that are currently unavailable".

Αν ειναι επιλεγμενο το "turn on fast startup (recommended) " , δοκιμασε να το αποεπιλεξεις , και κανε save changes . Μετα δες αν στο ξανακανει :) 

 

ΥΓ: Αν τα Windows ειναι στα ελληνικα, δεν εχω ιδεα πως μεταφραζονται τα παραπανω, λογικα θα καταλαβεις ποια ειναι. Αν οχι ,θα παραθεσω φωτος :) 

ΥΓ2: Λεγοντας ψυκτρες, φανταζομαι εννοεις ανεμιστηρες του κουτιου , σωστα; 

Εάν μπορείς στείλε φώτο (έχω ελληνικά Windows) γιατί έχω μπει στο μενού επιλογές ενέργειας αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος amyristos έγραψε:

Εάν μπορείς στείλε φώτο (έχω ελληνικά Windows) γιατί έχω μπει στο μενού επιλογές ενέργειας αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

κατα σειρα: 

 

Screenshot_2.jpg

Screenshot_3.jpg

Screenshot_4.jpg

 

Ελπιζω να βοηθαει :) 

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαρίστω. Το έκανα αυτό που μου είπες αλλά δεν γίνεται τίποτα. Τα ανεμιστήρακια συνεχίζουν κ δουλεύουν και μετά τον τερματισμό και λογικά δν κλείνει και ο υπολογιστής γιατί το num lock παραμένει αναμμένο στο πληκτρολόγιο ο επεξεργαστής δουλεύει μόνο η οθόνη είναι κλειστή. και για να τν ανοίξω πάλι πρέπει να κλείσω το ρεύμα και μετά να ανοίξει κανονικά από το μπουτον

Link to comment
Share on other sites

Κριμα...Αυτο στο κανει με το που εβαλες win 10 ? Υποθετω οτι με καποιο τροπο το pc δε τερματιζει οπως πρεπει και παει σε κατασταση υπνου. Ελπιζω να μην ειναι θεμα απο BIOS...

 Επιλεγεις shut down απο το power menu (start - power - shut down ) ή πατας το κουμπι του pc για να κλεισει; Οχι οτι θα κανει διαφορα αν θελει να παει σε sleep state...

http://www.tenforums.com/general-support/33868-unable-shutdown-fully-fan-keeps-running.html <----- Διαβασε εδω , ισως βρεις τη λυση σου :) 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Κριμα...Αυτο στο κανει με το που εβαλες win 10 ? Υποθετω οτι με καποιο τροπο το pc δε τερματιζει οπως πρεπει και παει σε κατασταση υπνου. Ελπιζω να μην ειναι θεμα απο BIOS...

 Επιλεγεις shut down απο το power menu (start - power - shut down ) ή πατας το κουμπι του pc για να κλεισει; Οχι οτι θα κανει διαφορα αν θελει να παει σε sleep state...

Solved Unable to shutdown fully? The fan keeps running - Windows 10 Forums <----- Διαβασε εδω , ισως βρεις τη λυση σου :) 

 

Από το power menu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.