Jump to content



Ocz ddr pc3200 EL


Recommended Posts

Για σας παίδες είμαι καινούργιος στο Φορουμ και θέλω τα φώτα σας...

Θέλω να πάρω μνήμες 2χ512 και ειδα τις Ocz ddr550 αλλά μου κοπήκαν τα φτερά..400ευρώ]

έτσι είπα για κάτι πιο προσιτό οι Ocz pc3200 EL είναι καλές; Θα πάνε στα ddr500 έστω και με χαλαρά timings χωρίς σφάλματα; και πόσο θα μου πάει το μαλλί για 2χ512?

Αυτά τα λίγα στο πρώτο μου thread...Ευχαριστώ εκ των προτέρων:giveup:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα,εχεις και intel πλατφορμα(παναθεμα σε :p) οποτε οτι βλεπεις στο φορουμ σε τσιπακια tccd υπολογιζε 10-15mhz λιγοτερο....!

οι καλες μνημες που ζητας ειναι οι pc3200 ocz el REV.2 με τα tccd chips....και πανε 275 ανετα....με καλα timmings κιολας....

ριξε μια ματια εδω

http://pc-memory-upgrade.co.uk/memory/ddr-ram-pc3200.asp

και κοιτα αυτες που εχουν τccd chips.....

καλες ειναι και οι gskill,patriot......

αν ριξεις και μια ματια στις αγγελιες μερικοι πουλανε μνημες με tccd chips κατω απο 300ευρω...!

Αυτα:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xylokastro

Βασιλη , μπορει να τσιμπησει και 2χ512 twinmos utt+ocz ddr booster με 200 ευρω......

λολ...και θα πανε 275?πρωτον θα θελουν τρελο καψιμο!δευτερον και να πιασει 275 θα πρεπει να ειναι με 3,5+vdimm καθε μερα,κατι που δεν ειναι και το πιο καλο και για την υγεια των μνημων του και για το pc του και γενικα...πολυ ρευμα για καθε μερα....

Ρε τολη...πολυ ευκολα δεν τα εχεις ολα?Να λεμε πραγματα πραγματοποιησιμα...οχι της φαντασιας μας....:daisy:

Link to comment
Share on other sites

αμα πάρει Utt να κρατήσει την εγγύηση μόνο γιατι θα την χρειαστεί σίγουρα:D Αν θες 500 Mhz και πάνω με χαλαρά timmings πήγαινε αβλεπή σε Tccd . Κατα προτίμησει Ocz 3200 rev2 , ότι σου πρότεινε και ο Βασίλης.Αυτές έχω εγώ και χτυπάνε 300 fsb σε Αthlon 64 χωρίς λάθη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xylokastro

μπορει και να κοιταξει και για hynix?

www.stimorol.com ----->(συνισταται ανεπιφυλακτα) μερικες φορες ειναι καλυτερο να μασας παρα να μιλας...

εεεεεεεεεεεε.....οτι τσιπακια ξερεις και σου ερχονται στο μυαλο λες τωρα?Αυτο μου δινεις να καταλαβω......για εξηγησε τι μπορει να κανει με τα hynix?και τι ακριβως σκεφτεσαι.....

Link to comment
Share on other sites

Ποιες OCZ 550 κανουνε 400 ευρω??? Οι 4200 plat??

Αν λες για αυτες, τοτε παρε τις 3200 που σου ειπε ο billys.

Γενικα υπαρχουν πολλα TCCD κατω απο 300 ευρω... Οτι και να παρεις (PQI,Patriot @230eyro) θα πιασεις 250. Του θυληπρεπη δηλαδη....

Πολυ γκαντεμια αν δεν τα πιασεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι Ocz ddr pc4200 El platinum....πολλα λεφτά.. ο.κ παίδες αποφάσισα ή μάλλον σχεδόν αποφάσισα τώρα είμαι ανάμεσα σε 1gb ddr pc3200 tccd 2-2-2-5 (le pc4400) g.skill dual chanel kit & τις 1gb Ocz ddr pc3200 platinum rev.2.. Ποιές να πάρω? Ιδια τιμή παίζουνε απλά οι g.skill δεν έχουν ψύκτρες.. δεν με ενδιαφερει όμως θα βάλω άλλες. ’ και κάτι τελευταίο που θα τις βρώ? στην κωλοΧαλκίδα που μένω μόνο κάτι κλέφτες εχει δεν πιστεύω να μου τις βρούνε...

αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.