Jump to content



Επιλογή ποντικιού για "μικτή" χρήση


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους & όλες!

μετά την αγορά του μηχανικού πληκτρολογίου πίστευα ότι θα ανακουφιστώ από τη "φαγούρα" αλλά μπααααα :p

μου άρχισε και κάτι κουλά το Logitech MX Performance που έχω κανά 6άρι χρόνια και είπα να ψαχτώ να δω τι επιλογές έχω..

 

Να σημειώσω τα παρακάτω:

budget €70 more or less

χρήση 50% gaming (rpg, strategy όχι 1st person shooters) και 50% δουλεία και γενική χρήση pc

palm-grip, με μέγεθος χεριού 21εκ. από άκρη μέσου μέχρι βάση παλάμης. κοινώς το θέλω "μπαμπάτσικο" το ποντικάκι! το logitech που έχω τώρα μου φαίνεται οκ

κατά προτίμηση με καλώδιο και οπτικό αισθητήρα

χωρίς πολλά φρου φρου, ας έχει 3-4 έξτρα πλήκτρα στα πλάγια αλλά όχι τρελά πράγματα

 

από τα όσα έχω διαβάσει εδώ στο forum από αντίστοιχα threads, μου αρέσουν το Logitech G502, Corsair Sabre, και τα Mionix αλλά όποια πρόταση καλοδεχούμενη!

 

επίσης, αγορά από όπου έρθει πιο φτηνό :p 

Thank you!

 

edit: οχι ότι είναι απαραίτητο, αλλά αν έχει και κουμπάκι για επιλογή fast scrolling όπως έχει και το Logitech MX, πολύ θα με βολέψει :p 

Έγινε επεξεργασία από Nameless1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος jax7480 έγραψε:

Roccat Kone XTD. 

 

 

πριν 2 λεπτά, το μέλος Delijohn έγραψε:

@Nameless1 Sorry για την χάλια ποιότητα, αλλά θα πάρεις μια εικόνα 

Imgur: The most awesome images on the Internet

 

Μια χαρά είναι η ποιότητα μη το συζητάς ευχαριστώ πολύ!

 

ωραίο φαίνεται αν και ανεβαίνει λίγο η τιμή.. απ' ότι είδαι βγαίνει και σε optical αν και δεν το είδα σε κάποιο ελληνικό κατάστημα, θα κοιτάξω και κανά amazon..αν επιτρέπεται πόσο το πήρατε και από που;

σε σχέση με το Logitech G502 Proteus Spectrum είναι καλύτερο? η αλήθεια είναι ότι θα προτιμούσα οπτικό αισθητήρα και όχι laser αλλά δεν είμαι και απόλυτος..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το'χα πάρει από amazon Αγγλίας κι είχα το πάρει το laser.

Ίδια τιμή έχει και τώρα. Για το optical δεν ξέρω, μα το δικό μου πάει μέχρι... 8200dpi. Δε νομίζω να το θες τόσο ευαίσθητο. :)

Με έχει βολέψει και τρελά η διπλή λειτουργία των πλήκτρων πατώντας το πίσω κουμπάκι στο πλάι (αλλαγή έντασης ήχου με τη ροδέλα π.χ.).

Απλά δες διαστάσεις γιατί εμένα μου έρχεται μια χαρά... αλλά δε νομίζω να'χω 21 εκατοστά παλάμη.. :p

 

f2986c9500e94f88b8f5d88d7df10a5a.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω ένα εκατοστό μεγαλύτερη (την παλάμη) και με βόλεψε απίστευτα. Έχω 2, ένα στη δουλεια και ένα για το λαπτοπ στο σπίτι. 

Καλο θα ήταν να το δεις live. 

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, ευχαριστώ πολύ! γύρω στα €71 βγαίνει από το amazon UK με τα μεταφορικά, το optical είναι αρκετά παραπάνω, δε ξέρω αν αξίζει η διαφορά.

απ'ότι βλέπω το έχει στα Public αν και λέει τελευταία κομμάτια..θα περάσω και αν το πετύχω ανοιχτό θα το δοκιμάσω!

 

πριν 25 λεπτά, το μέλος jax7480 έγραψε:

Εγώ την έχω ένα εκατοστό μεγαλύτερη (την παλάμη)

έκλαψα! :hehe::lol:

Link to comment
Share on other sites

Update!

Επειδή ήθελε και ο αδερφός μου mouse, τον έψησα και πήραμε ένα Roccat KONE XTD και ένα Logitech G502 Proteus Spectrum και θα δούμε ποιος θα κρατήσει ποιο :p

 

από amazon UK έγινε η παραγγελία btw, πολύ καλές τιμές! μεμονομένα βγαίνει €71 το Roccat με τα μεταφορικά και €58 (!) το logitech. τιμές skroutz €88 και €80 αντίστοιχα με μια γρήγορη ματία που έριξα :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On ‎11‎/‎28‎/‎2016 at 9:59 AM, Nameless1 said:

Update!

Επειδή ήθελε και ο αδερφός μου mouse, τον έψησα και πήραμε ένα Roccat KONE XTD και ένα Logitech G502 Proteus Spectrum και θα δούμε ποιος θα κρατήσει ποιο :p

 

από amazon UK έγινε η παραγγελία btw, πολύ καλές τιμές! μεμονομένα βγαίνει €71 το Roccat με τα μεταφορικά και €58 (!) το logitech. τιμές skroutz €88 και €80 αντίστοιχα με μια γρήγορη ματία που έριξα :p 

Καπάρωσε από τώρα το Roccat με bullying στον Bro:hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.