Jump to content



Προβλημα σε GTX 580


Recommended Posts

Λοιπον, αγορασα αυτες της μερες διαφορα parts για να στησω ενα καινουριο PC. 

Λεφτα για αγορα καρτας γραφικων δεν υπαρχουν προς το παρον, οποτε θα πρεπει να αρκεστω στην onboard.

Εχει ομως η κοπελα μου μια παλια Gigabyte GTX 580 που μου ειπε οτι ειναι καμμενη και την εχει αντικαταστησει με μια 980ti.

Αν και επεμενε να μην την δοκιμασω καν, εγω την εβαλα για να δω αν οντως ειναι καμμενη. Φυσικα δεν ηταν. Ξεκιναει κανονικα το μηχανημα και δινει signal στην οθονη αλλα μονο 1280χ1024 !

Στα Windows δουλευει ως VGA adapter και σε ολες τις προσπαθειες εγκαταστασης drivers, απλα crasharei ολο το μηχανημα.

Οι δοκιμες εγιναν συνδεοντας την καρτα γραφικων στο 22αρι Samsung monitor της κοπελας μου, μεσω HDMI καλωδιου. Δοκιμαστηκε και σε ενα παλιοτερο μονιτορ με VGA καλωδιο και DVI-to-VGA adaptor και εκανε παλια τα ιδια.

Η καρτα εχει το κλασσικο Windforce cooler της Gigabyte με τα 3 fans.

Προς το παρον δεν μπορω καν να χρησιμοποιησω το PC γιατι περιμενω να ερθει το DELL U2715H και το motherboard εχει DVI-D εξοδο οποτε δεν συνδεεται στο παλιο μονιτορ απλα με το adaptor, θελει active converter.

Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει και αν μπορει να διορθωθει??

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.