Jump to content



Tablet για επαγγελματική χρήση και ψυχαγωγία


haris013

Recommended Posts

Καλησπέρα, είμαι σε αναζήτηση tablet (μάλλον :P) για επαγγελματική χρήση και content consuming.

Όσον αφορά το επαγγελματικο κομμάτι, πρέπει η συσκευή να μπορεί να ανταπεξέλθει σε heavy browsing, κυρίως του ms azure portal και κάποιων άλλων web application. Θα γίνεται όσο είναι εφικτό system administration μέσω remote desktop και ssh. Τέλος θα πρέπει να μπορώ να συνδέομαι σε διάφορα clients μέσω teamviewer. Mail, office κλπ τα θεωρώ δεδομένα με οποιοδήποτε τάμπλετ.

 

Με ενδιαφέρει κυρίως η διάρκεια της μπαταρίας και προπαντώς να μπορεί να κάνει σωστά τα παραπάνω.

μέγεθος 10-13 ίντσες max νομίζω πως είναι καλά.

Χρειάζομαι κάτι ελαφρύ με πολύ καλή μπαταρία για ταξίδια όπου δεν θέλω να κουβαλάω λάπτοπ. Θα μπορεί ένα τάμπλετ να καλύψει την παραπάνω χρήση;

Σε περιόδους εκτός ταξιδιών θα χρησιμοποιείται για entertainment, ταινίες, παιχνίδια κλπ..

 

σκέφτομαι ipad pro ή το surface pro 4 αλλά δεν ξέρω αν θα με καλύψει στον τομέα της μπαταρίας.

Παίζει κάποια οικονομικότερη πρόταση μπας και την βγάλω λίγο ποιο ανώδυνα; :P

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stm00192 said:

To surface ειναι η μοναδική λυση για τέτοια χρήση!!

Η κατι πραπλήσιο τελος παντων!! spectre, miix 700 κτλ....

από μπαταρία πως τα πάνε αυτά;

ευχαριστώ!!

Έγινε επεξεργασία από haris013
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, haris013 said:

από μπαταρία πως τα πάνε αυτά;

ευχαριστώ!!

 

Απο reviews και μονο που διαβασα και το spectre και το miix τα πάνε λίγο καλύτερα απο το surface αλλα αυτό ειναι κυρίως λόγο της ανάλυσης της οθόνης...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stm00192 said:

 

Απο reviews και μονο που διαβασα και το spectre και το miix τα πάνε λίγο καλύτερα απο το surface αλλα αυτό ειναι κυρίως λόγο της ανάλυσης της οθόνης...

Χμμ δεν παίζει να την βγάλω με κάτι φθηνότερο ετσι; μου φαίνεται λίγο overkill καθώς ότι κάνω θα είναι μέσω Internet και ουσιαστικά σκέφτομαι ότι σαν επένδυση θα πάνε χαμένα τα λεφτά αφού έχω καλό λαπτοπ και desktop .  Επίσης στο γραφείο υπάρχει και εκεί τούμπανο pc οπότε το tablet θα είναι για τις περιπτώσεις που θέλω κάτι ποιο ελαφρύ και με καλύτερη διάρκεια μπαταρίας από το λαπτοπ . 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.