Jump to content



Pc upgrade


Recommended Posts

Καλησπερα 

Εχω ενα παλιο pc και γενικά θελω να φτιαξω ενα pc που να κρατησει 5-6 χρονια και να μπορω να παιξω τα τελευταια παιχνιδια με high γραφικα.

Το παλιο μου pc εχει:

Motherboard -> DH61WW

Cpu -> i5 2320 3ghz

Gpu -> nvidia gt 570

Τροφοδοτικο -> DR-8500BTX (500 W)

Ram -> δυο kingston ddr3 2Gb 

Και 2 σκληρους που θα κρατησω

 

Μου προτεινετε να κρατησω καποια απο τα εξαρτηματα ωστε να αναβαθμησω το υπαρχον μηχανημα η να παρω καποιο καινουριο; Αν μπορουσατε να με βοηθησετε με το τι να παρω μεχρι 600-700€ 

Ευχαριστώ για την βοήθεια! 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος devotiony0 έγραψε:

μεχρι 600-700€ 

πριν 14 ώρες, το μέλος devotiony0 έγραψε:

και γενικά θελω να φτιαξω ενα pc που να κρατησει 5-6 χρονια και να μπορω να παιξω τα τελευταια παιχνιδια με high γραφικα.

5-6 χρονια  ,  με high γραφικα  και  600-700€ δεν πανε μαζι φιλε μου.

Το ποσα χρονια θα αντεξει το PC σου ωστε παιζει  τα τελευταια παιχνιδια με high γραφικα δεν μπορει να στο πει κανεις!!!!!

Σιγουρα θα χρειαστεις μια καλη gpu.. δλδ ξεκιναμε απο 300-350€ το ελαχιστο.... και σου μενουν αλλα τοσα για ολα τα υπολοιπα (cpu , mb , ram , psu , ) πραγματακι δυσκολο για να φτιαξεις κατι αρκετα ποιοτικο...

Link to comment
Share on other sites

high γραφικα τωρα εννοουσα, σε τοσα χρονια απλα να στεκεται καπως.

 

Για να καταλαβετε σκεφτομαι να κρατησω κουτι σκληρους σιγουρα

και ρωταω αν μπορω να κρατησω και motherboard cpu τροφοδοτικο και να βαλω μια δυνατη καρτα γραφικων οπως προτεινει ο oric

(επισης oric μου προτεινεις 500w τροφοδοτικω ενω εχω ηδη 500ρι.. λες να εχει παλιωσει το δικο μου για αυτο το προτεινεις; )

θα κανω δουλεια ετσι;

 

η να κρατησω μονο κουτι σκληρους και με ενα 800ρι να παρω και τα υπολοιπα;

κανενα 500ρι για cpu gpu και κανενα 300ρι για τροφοδοτικο ραμ μητρικη και ψυκτρα;

με 200 για cpu και 300 για gpu πιστευω να ειναι καλα

 

Ο προβληματισμος μου ειναι δλδ.. κραταω τα παλια και καρφωνω μια δυνατη gpu?

H να δωσω το 800ρι οπως σας ειπα πανω κατω;

και τι να παρω;

Link to comment
Share on other sites

Η ιδέα είναι ότι δεν αξίζει να μείνεις με τη μητρική και τις μνήμες που έχεις. Κάτι σαν τη σύνθεση που προτείνω είναι μέσα στον προϋπολογισμό σου αν παίζεις μέχρι 1080p και δεν σκοπεύεις να πας σε 4Κ. Αν πας προς τα κει, λογάριασε +250 για gpu  και αλλαγή psu. Θεωρώ ότι θα σε βγάλει μια χαρά για μερικά χρόνια.

set1a.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.