Jump to content



Γνωμες για μητρικη


vaggelisp7406

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Σκεφτομαι να παρω ενα σετακι επεξεργαστη με μητρικη και ειμαι αναμεσα στα παρακατω:

 

1) i5 7600k + Gigabyte z170x Gaming 3 μτχ ελαχιστα στα 360 ευρω

2) i5 6600k +  msi z170a gaming pro μτχ στα 280 ευρω

3) i5 6600k + Gigabyte z170x Gaming 3 μτχ στα 300 ευρω

 

Ποια απο τα 3 ειναι καλυτερες επιλογες? Εχω ακουσει κατι ενδιασμους για τις msi μητρικες. Υπαρχει οντως θεμα με τις μητρικες της συγκεκριμενης εταιριας οτι βγαζουν προβληματα?

 

(Να πω πως εχω δωσει δικα μου πραγματα αξιας 270 ευρω οποτε αυτα τα χρηματα τα εχω ηδη και αναλογα τις παραπανω επιλογες θα συμπληρωσω εξτρα χρηματα απο την τσεπη μου για μια απο τις παραπανω επιλογες +70 ευρω περιπου για 8gb ram!επισης με ενδιαφερει και το o/c γιαυτο και η επιλογη σε αυτους τους επεξεργαστες)

Έγινε επεξεργασία από vaggelisp7406
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω 2 επιλογές καλύτερες από τις παραπάνω;

4) i5 7600K + asus prime z270 ολοκαίνουρια στα 370€ (δες σκρούτζ)
5) Αν δεν έχεις μείνει χωρίς pc τελείως, γιατί δεν περιμένεις τέλος του μήνα να δεις τί γίνεται με τους ryzen?

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος virus777 έγραψε:

Να προσθέσω 2 επιλογές καλύτερες από τις παραπάνω;

4) i5 7600K + asus prime z270 ολοκαίνουρια στα 370€ (δες σκρούτζ)
5) Αν δεν έχεις μείνει χωρίς pc τελείως, γιατί δεν περιμένεις τέλος του μήνα να δεις τί γίνεται με τους ryzen?

Εχω μεινει χωρις υπολογιστη δυστηχως. Και δευτερον,για το σετακι που λες,βγαινει 50-60 ευρω πανω απο την τιμη που ανεφερα

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει ~10€ από την πρώτη επιλογή σου.

https://www.skroutz.gr/s/10787891/Intel-Core-i5-7600K-Box.html

https://www.skroutz.gr/s/10789507/Asus-Prime-Z270-K.html

Με chipset z270 και όχι z170, το οποίο θα χρειαστεί bios update για να δεχτεί τον 7600Κ. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.