Jump to content



Ενημέρωση για το Killer control center σε win10


Recommended Posts

Θα  ήθελα  μέσα  από  το  θέμα  αυτό  να  ενημερώσω  ότι  με  την  αγορά  του  msi  M/B  Z270 Gaming M7  δίνεται  σαν  εφαρμογή  μαζί  με  τον  Driver  της  Ethernet  και  το  παραπάνω  προγραμματάκι  ,  το  οποίο  μάλλον  δημιουργεί  προβλήματα ...κολλούσαν  οι   Mozila και  Chrome  και  γενικά  έριχνε  το  δίκτυο  σε  επίπεδο  windows  . Όταν  το  αφαίρεσα  και  έβαλα  μόνο  τους   οδηγούς  της  Ethernet ( Killer 2500) διορθώθηκαν  τα  προβλήματα 

Αν  κάποιος  άλλος  φίλος  γνωρίζει  κάτι  επ΄ αυτού  χρήσιμο  είναι  να  γίνει  συζήτηση  μέσα  από  αυτό  το  θέμα 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος wesker έγραψε:

Eγω δεν ειχα κανενα θεμα με το Killer Control Center στην Μ5.

Μπορείς να  τσεκάρεις  ποια  έκδοση  είχες ή  έχεις  τώρα ?

 Μιλάς  για  Z270 ή για  Z170  m5 και  ποιον  Kller  τον  2400 ή   2500

Μήπως  έχω  πρόβλημα  με  την  έκδοση  των  win 10  είναι  τα  pro  ελληνικά ?   

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος velipsi έγραψε:

Μπορείς να  τσεκάρεις  ποια  έκδοση  είχες ή  έχεις  τώρα ?

 Μιλάς  για  Z270 ή για  Z170  m5 και  ποιον  Kller  τον  2400 ή   2500

Μήπως  έχω  πρόβλημα  με  την  έκδοση  των  win 10  είναι  τα  pro  ελληνικά ?   

Εχω την εκδοση 1,1,65,1138 με τον Killer 2400. Σε Z170, δεν ξερω αν παιζει ρολο. Παντως ουτε στην εκδοση της Ζ270 εχω ακουσει παρομοια θεματα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος wesker έγραψε:

Εχω την εκδοση 1,1,65,1138 με τον Killer 2400. Σε Z170, δεν ξερω αν παιζει ρολο. Παντως ουτε στην εκδοση της Ζ270 εχω ακουσει παρομοια θεματα.

Για  δες  εδώ ----->>>  

και  διάβασε  και  τα  σχόλια  !!!

 

Η  αλήθεια  είναι  ότι  μιλάμε  για  killer 2500 ,πάντως εγώ  από  τοτε  που  τον  έβγαλα  δεν  έχω  τα  θέματα  που περιγράφω  ποιο  πάνω  ...εσένα  σε  βολεύει  σε  κάτι ?   

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα ολο. Δεν ξερω, σε φιλο με Ζ270 και σε εμενα δεν εχουμε καποιο θεμα η κολλημα. Τωρα δεν το εχω χρησιμοποιησει καπου, δεν ξερω αν κανει και δουλεια βασικά γιατι παρομοια rules για QOS τα εχω στο Drytek.

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος wesker έγραψε:

Ναι το ειδα ολο. Δεν ξερω, σε φιλο με Ζ270 και σε εμενα δεν εχουμε καποιο θεμα η κολλημα. Τωρα δεν το εχω χρησιμοποιησει καπου, δεν ξερω αν κανει και δουλεια βασικά γιατι παρομοια rules για QOS τα εχω στο Drytek.

Πάντως  όπως  είδες  αναφέρονται  αρκετά  προβλήματα ...δεν  αποκλείεται   να  παίζουν  ρόλο  και  κάποιο  άλλοι  παράγοντες  πχ  ποιες εκδόσεις  χρησιμοποιούνται ή  ακόμα  και  το  ρουτερ ... ο  φίλος  έχει  Z270  σε  τι   msi m5  ή  m7  ή  κάποια  άλλη  μητρική  και  τσέκαρε  αν  είναι  και  killer  2500  εσύ  πχ  έχεις  την  2400  ...όλα  αυτα  ίσως  παίζουν  το  ρόλο  τους 

και  κάτι  offtopic  επειδή  ήμουν  asus  (asakias)  η  msi  καλή  ? πρώτη  φορά  τη  δουλεύω ...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος velipsi έγραψε:

Πάντως  όπως  είδες  αναφέρονται  αρκετά  προβλήματα ...δεν  αποκλείεται   να  παίζουν  ρόλο  και  κάποιο  άλλοι  παράγοντες  πχ  ποιες εκδόσεις  χρησιμοποιούνται ή  ακόμα  και  το  ρουτερ ... ο  φίλος  έχει  Z270  σε  τι   msi m5  ή  m7  ή  κάποια  άλλη  μητρική  και  τσέκαρε  αν  είναι  και  killer  2500  εσύ  πχ  έχεις  την  2400  ...όλα  αυτα  ίσως  παίζουν  το  ρόλο  τους 

και  κάτι  offtopic  επειδή  ήμουν  asus  (asakias)  η  msi  καλή  ? πρώτη  φορά  τη  δουλεύω ...

Ευχαριστώ

Tην Μ5 εχει η οποια απο οτι ειδε ειναι Ε2500. Η εκδοη που εχει ειναι η 1.0.864. Εγω ειχα την Maximus της Asus και μετα την αναβαθμιση πήγα σε MSI. Προς το παρον ειμαι πολυ ευχαριστημενος, και απο το Support τους και απο την υποστηριξη στα προιοντα τους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος wesker έγραψε:

Tην Μ5 εχει η οποια απο οτι ειδε ειναι Ε2500. Η εκδοη που εχει ειναι η 1.0.864. Εγω ειχα την Maximus της Asus και μετα την αναβαθμιση πήγα σε MSI. Προς το παρον ειμαι πολυ ευχαριστημενος, και απο το Support τους και απο την υποστηριξη στα προιοντα τους.

Σωστά  η  έκδοση  είναι  η  ίδια  για  την  5  και  την  7  σε msi  Z270 .... 1.0.864  και  driver  Ethernet  9 0 0 42  

 

Τι  να  πω  τα  παράξενα  της  τεχνολογίας  ...

Πάντως  αν  παίζει  καμία  ιδέα  για  το  περίεργο  του  θέματος   ας  την  ρίξει  κάποιος !!! 

 

πριν 2 λεπτά, το μέλος wesker έγραψε:

Tην Μ5 εχει η οποια απο οτι ειδε ειναι Ε2500. Η εκδοη που εχει ειναι η 1.0.864. Εγω ειχα την Maximus της Asus και μετα την αναβαθμιση πήγα σε MSI. Προς το παρον ειμαι πολυ ευχαριστημενος, και απο το Support τους και απο την υποστηριξη στα προιοντα τους.

Σωστά  η  έκδοση  είναι  η  ίδια  για  την  5  και  την  7  σε msi  Z270 .... 1.0.864  και  driver  Ethernet  9 0 0 42  

 

Τι  να  πω  τα  παράξενα  της  τεχνολογίας  ...

Πάντως  αν  παίζει  καμία  ιδέα  για  το  περίεργο  του  θέματος   ας  την  ρίξει  κάποιος !!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.