Jump to content



κοπή pvc και μάλλινης τσόχας 4-8m/m


Recommended Posts

καλησπέρα στην κοινότητα. θα ήθελα να ρωτήσω που θα μπορούσα να κόψω pvc και τσόχα μάλλινη υψηλής πυκνότητας (πάχος τσόχας από 4 - 8 m/m).

συγκεκριμένα θέλω να κόβω τα παραπάνω υλικά σε διάφορα σχέδια για δημιουργία λογότυπων και περαιτέρω για διακοσμητικούς σκοπούς.
και σε τι μορφή αρχείου θα πρέπει να το πηγαίνω στην κοπή? ή απλά του λέω τι θέλω και το κόβει?

στο διαδίκτυο βρίσκω αρκετούς αλλά θα ήθελα να μου προτείνει λόγω εμπειρίας, κάποιος που ασχολείται με το την κοπή cnc.difus_19.gif


βρίσκομαι στην Αθήνα και συγκεκριμένα Μοσχάτο.

ευχαριστώ για τον χρόνο σας .

συγνώμη που έβαλα το ποστ σε αυτή την ενότητα , παρακαλώ τον διαχειριστή να μετακινήσει το θέμα στην σωστή ενότητα.

Link to comment
Share on other sites

Για το PVC είναι σχετικά απλό για την τσόχα θέλει ειδικό μαχαίρι αν δεν κανω λάθος.

Το αρχείο θα πρέπει να το στείλεις σε corel λογικά για να γίνει η κοπή αφού πρώτα μιλήσεις με το κατάστημα για την έκδοση που χρησιμοποιεί για να κάνεις το απαραίτητο save as.

 

Περισσότερα βέβαια μπορεί να σου πει ο @Asxetius

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, karmen1983 said:

Για το PVC είναι σχετικά απλό για την τσόχα θέλει ειδικό μαχαίρι αν δεν κανω λάθος.

Το αρχείο θα πρέπει να το στείλεις σε corel λογικά για να γίνει η κοπή αφού πρώτα μιλήσεις με το κατάστημα για την έκδοση που χρησιμοποιεί για να κάνεις το απαραίτητο save as.

 

Περισσότερα βέβαια μπορεί να σου πει ο @Asxetius

ευχαριστώ κάρμεν, μήπως ξέρεις και κάποιο σχετικό μαγαζί που να αναλαμβάνει τέτοιες μικροδουλειές χωρίς γκρίνιες?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.