Jump to content



Που πήγε το open with;


Recommended Posts

Έχω windows 10 και όποτε πάω να χρησιμοποιήσω το open with... είναι γκρι και δεν πατιέται. Δοκίμασα κάποιες λύσεις που βρήκα online αλλά δεν λειτουργούν. Τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ σε ποιο είδος αρχείων θες να χρησιμοποιήσεις το open with. Αν δεν υπάρχει καθόλου δοκίμασε να κάνεις δεξί κλικ στο αρχείο έχοντας πατημενω το shift.

Αν δοκιμάσεις να ανοίξεις ένα αρχείο που δεν έχει κάποιο association π.χ ένα αρχείο χωρίς κατάληξη δεν σου βγάζει το open with ή είναι greyd out ; Τι κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις βαλει κανα προγραμμα που ελεγχει ΚΑΙ το open with ? 

Θυμαμαι παλια που εβαζα registry cleaners/defrags/etc  ειχα ενα προγραμμα που μου ελεγχε και το "open with"  , μηπως εχεις βαλει και εσυ κατι παρομοιο ? 

(ισως κανα antivirus που γουσταρει να κανει και αλλες δουλειες ? ) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή παράλληλα με την αντικατάσταστη του Bitdefender Internet security 2017 δοκίμαζα και κάποιες αλλαγές στη registry δεν θέλω να κατηγορήσω το antivirus αδικά. Πάντως το boot time μειώθηκε αισθητά. Ακολούθησα αυτό που προτείνει ο nilst2011 εδώ:

https://betanews.com/2016/02/29/open-with-windows-10/. Και επειδή με ενδιέφερε το θέμα του antivirus, έκανα πάλι εγκατάσταση τη free έκδοση του bitdefender (πριν είχα την επι πληρωμή) και με αυτήν όλα βαίνουν καλώς. Να ανοίξω άλλο θέμα ή να ρωτήσω εδώ ποιο antivirus χρησιμοποιείτε;

Έγινε επεξεργασία από psyber
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.