Jump to content



Αγορά κάρτας μέχρι 130ευρω


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι Γι αγορά κάρτας μέχρι 130 ευρώ είτε καινούργια είτε μτχ.. Παιχνίδια παίζω κατά καιρούς σχεδόν τα πάντα (war of tanks. Κανα diablo. Hearts of iron4) Αλλά δεν τρελαίνομαι να έχω φουλ γραφικά. Απλά δεν έχω καθόλου κάρτα γραφικών . επίσης θα ήθελα να μπορεί να παίξει 4κ υλικό για μελλοντική αγορά οθόνης. Ευχαριστώ και συγνώμη για το κατεβατό

Επεξεργαστή g3250

Motherboard ένα b85 δεν θυμάμαι ακριβώς ποιο

Ram 8giga

Τροφοδοτικό 620 watt

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για καινούρια μόνο GTX1050 με αυτά τα φράγκα αν και η 1050ti αξίζει τα ~25 παραπάνω.

 

Για μεταχειρισμένη στα €130, μπορείς να βρεις καμιά 960 που παίζει σα μία 1050ti - ίσως λίγο πιο γρήγορη. Προσωπικά δε θα έπαιρνα.

 

Και οι 2 υποστηρίζουν HDMI 2.0 για 4Κ/60 σε περίπτωση που το χρειαστείς για 4Κ οθόνη αργότερα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα rx 460, στα ίδια με την gtx 1050 πάνω κάτω και με 4GB μνήμης αντί για τα ελάχιστα πλέον 2.

Δε μιλάμε πλέον για futureproof, αλλά για presentproof (ας μου επιτραπεί η έκφραση :p).

 

Σε υλοποίηση με βάση το vfm θα πας εδώ, και είσαι και εντός budget.

https://www.skroutz.gr/s/9588700/Gigabyte-Radeon-RX460-4GB-Windforce-OC-GV-RX460WF2OC-4GD.html

 

Τώρα αν μπορείς να ανέβεις στα ~160€, πας για gtx 1050Ti. Σαφώς καλύτερη κάρτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.