Jump to content



Δίλλημα -Bitdifender ή Malwarebytes?


Recommended Posts

 Είμαι προσεκτικός χρήστης και αποφέυγω κακοτοπίες αλλα επειδεί θεωρώ ότι καλό είναι να έχουμε ένα δυνατό πρόγραμμα προστασίας ιδίως με τα καινούργια malware, ransomware κ.τλ   είμαι στο παρακάτω δίλλημα :

 

1. Να αγοράσω το Total internet security απο Bitdefender και να χρησιμοποιώ μόνο αυτο για προστασία που έχει και 5-6 πρόσθετα tools

ή

2. Να αγοράσω Malwarebytes 3 Premium  και να χρησιμοποιώ ως antivirus το Windows Defender και Windows firewall ;

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να μην αγοράσω 2 σουιτες ( πολλά τα χρήματα )  και ήμουν υπερ eset αλλα το bitdefender το οποίο δοκιμάζω τωρα μου δίνει προσφορά στα 30 ευρώ to Total security και ψήνομαι να το δοκιμάσω , αλλ ταυτόχρονα ψηνόμουνα να αγοράσω το malwarebytes που πλέον το υπερδιαφημίζουν οτι ειναι καλύτερο και απο antivirus και σκοφτόμουν αν το shield του malwarebytes είναι τοσο φοβερό σε συνδιασμο με κάποιο απλό antivirus free μηπως γινόταν καλύτερα η δουλειά ...

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο free antivirus (απλα θελει αρκετες ρυθμισεις) , που δοκιμασα ever, ειναι το "Comodo Internet Security". Το πιο πληρες απο καθε αποψη. 

Απενεργοποιεις το Sandbox (εκτος και αν το χρειαζεσαι - απλα θες ενα δισκο μονο για το Sandbox), κανεις και μερικες ρυθμισεις κατα την προτιμηση σου , και εισαι ετοιμος. Μολις ληξει ενα trial 6 μηνων του "Panda " που εχω , θα επιστρεψω στο Comodo πιστευω. 

 

Τo malwarebytes το ειχα βρει στα 19.90 περυσι, ομως εληξε πριν 10 μερες η συνδρομη ενος ετους που ειχα. Προς εκπληξη μου, η εκδοση 3+ (3.1.2 η τελευταια), κοστιζει 39.99 για ενα χρονο...Δε ξερω πως την ειδαν εκει στην Malwarebytes. Καλο χρυσο, εβαλα το trial αρχικα, και σκεφτομαι να παρω κλειδι απο εδω. Ειναι το πιο φτηνο που μπορεσα να βρω. Απλα ειναι πολυ ακριβο απο το επισημο σαιτ.

Δε ξερω ποιο ειναι καλυτερο. Ισως και να ειναι επειδη το συνηθισα (ο τροπος που λειτουργει ειναι υποδειγματικος - καταναλωνει αρκετη μνημη though , αν και such a thing στα συστηματα τα συγχρονα δεν αποτελει προβλημα- βασικα νομιζω προσαρμοζει την χρηση της μνημης που θα καταναλωσει αναλογα με το ποση εχει το συστημα! )

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

eset smart security+malwarebytes. Δεν νομιζω οτι υπάρχει καλύτερος συνδυασμός.

 

Την ESET την χρησιμοποιώ εδώ και καμποσα χρόνια και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος τόσο από την αποτελεσματικότητα του προιόντος όσο και από την μηδαμινή επίδραση στο performance του υπολογιστή.

 

Με λίγο ψάξιμο μπορείς να βρείς φτηνό legitimate license για ESET.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 29/5/2017 at 9:45 ΠΜ, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Το καλυτερο free antivirus (απλα θελει αρκετες ρυθμισεις) , που δοκιμασα ever, ειναι το "Comodo Internet Security". Το πιο πληρες απο καθε αποψη. 

Απενεργοποιεις το Sandbox (εκτος και αν το χρειαζεσαι - απλα θες ενα δισκο μονο για το Sandbox), κανεις και μερικες ρυθμισεις κατα την προτιμηση σου , και εισαι ετοιμος. Μολις ληξει ενα trial 6 μηνων του "Panda " που εχω , θα επιστρεψω στο Comodo πιστευω. 

 

Τo malwarebytes το ειχα βρει στα 19.90 περυσι, ομως εληξε πριν 10 μερες η συνδρομη ενος ετους που ειχα. Προς εκπληξη μου, η εκδοση 3+ (3.1.2 η τελευταια), κοστιζει 39.99 για ενα χρονο...Δε ξερω πως την ειδαν εκει στην Malwarebytes. Καλο χρυσο, εβαλα το trial αρχικα, και σκεφτομαι να παρω κλειδι απο εδω. Ειναι το πιο φτηνο που μπορεσα να βρω. Απλα ειναι πολυ ακριβο απο το επισημο σαιτ.

Δε ξερω ποιο ειναι καλυτερο. Ισως και να ειναι επειδη το συνηθισα (ο τροπος που λειτουργει ειναι υποδειγματικος - καταναλωνει αρκετη μνημη though , αν και such a thing στα συστηματα τα συγχρονα δεν αποτελει προβλημα- βασικα νομιζω προσαρμοζει την χρηση της μνημης που θα καταναλωσει αναλογα με το ποση εχει το συστημα! )

δεν εχω μπει στην διαδικασια να αγορασω ποτε antivarus, μονο με free εχω ασχοληθει, με το κομοντο ειχε μεινει πολυ ικανοποιημενος, μετα εληξε η 6μηνη δοκιμη και πηγα στο Panda το οποιο θεωρω εξισου καλο...μαλλον Κομοντο θα ξαναβαλω και εγω, μου εχαν πει για το Avast, κατεβασα την free εκδοση αλλα δεν μου φανηκε να εκανε πολυ δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.