Jump to content



Super flower vs Super flower psu δίλλημα


Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά,χρειάζομαι τα φώτα σας.
Το σύστημά μου αποτελείται από τα εξής:
M/B Asus z270
cpu intel 7600 kaby lake
gpu Sapphire Radeon Nitro R9 380 4G D5.
Είμαι μεταξύ των

Super Flower Leadex II Gold 650W White 135 ευρώ τελική από skytech

και

PSU SUPER FLOWER LEADEX 80 PLUS PLATINUM WHITE 550W 141 ευρώ από το κιτρινομάγαζο το οποίο θα ήθελα να αποφύγω και να πάρω μόνο το cable kit από κει μιας και δεν το βρήκα αλλού.
Τα μόνα παιχνίδια που παίζω είναι τα world of tanks & company of heroes(αργότερα δεν ξέρω)
 και από δουλειές cinema 4d (στατικά όχι animation) και photoshop.
Στα σχέδια είναι να μπει μία δυνατότερη κάρτα γραφικών (προς 1070 μεριά) μιας και σε άλλους τίτλους αγκομαχάει λίγο η νίτρο σε 1440p .
Αν και γέρνω προς το 650 θα ήθελα τη γνώμη σας

 

Link to comment
Share on other sites

Από άποψη ισχύος είσαι καλυμμένος με τα 550W. Το θέμα είναι αν θες μόνο SuperFlower, γιατί υπάρχουν πολλές αξιόλογες επιλογές κοντά στα 100 ευρώ πχ Evga G3, που είναι κι αυτό SuperFlower βασικά. Προσωπικά δε θα έπαιρνα Platinum γιατί υπάρχουν τροφοδοτικά Gold όπως το παραπάνω που είναι πολύ αποδοτικά με τρομερό efficiency. Οπότε ανάμεσα στα δύο αυτά θα έπαιρνα το 650. Αλλά όπως είπα θα κοιτούσα κι άλλες επιλογές. 

Έγινε επεξεργασία από Physiciant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Physiciant said:

Από άποψη ισχύος είσαι καλυμμένος με τα 550W. Το θέμα είναι αν θες μόνο SuperFlower, γιατί υπάρχουν πολλές αξιόλογες επιλογές κοντά στα 100 ευρώ πχ Evga G3, που είναι κι αυτό SuperFlower βασικά. Προσωπικά δε θα έπαιρνα Platinum γιατί υπάρχουν τροφοδοτικά Gold όπως το παραπάνω που είναι πολύ αποδοτικά με τρομερό efficiency. Οπότε ανάμεσα στα δύο αυτά θα έπαιρνα το 650. Αλλά όπως είπα θα κοιτούσα κι άλλες επιλογές. 

Νάσαι καλά αδερφέ,αποκλείω τα άλλα λόγω χρώματος,είπα να κάνω εικαστική παρέμβαση στο κουτί (τρομάρα μου) και θέλω άσπρο με το ανάλογο cable kit.
Το μόνο πρόβλημα που μόλις είδα είναι η συμβατότητα των καλωδίων.Λένε μόνο για τη σειρά Leadex 80 και όχι για την Leadex II

http://www.e-shop.gr/super-flower-sleeve-cable-kit-white-p-PER.817415

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Physiciant said:

Θα σε γελάσω σ' αυτό. Γιατί δε στέλνεις ένα μήνυμα στην SuperFlower;

Είδα αναλυτικότερη περιγραφή από αυτήν που έχει το κίτρινομάγαζο και τελικά κάνουν και για το 650,απλά ήταν ελλιπής ο τίτλος του τροφοδοτικού,έλλειπε το 80 plus το οποίο το γράφουν στις λεπτομέρειες οπότε κάνουν μια χαρά,σ'ευχαριστώ πάντως

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.