Jump to content



Αγορά άδειας windows 10 home 64 bit


Recommended Posts

Θέλω να αγοράσω αυτό :https://keyforwindows.co.uk/windows-10/windows-10-home-32-64-bit-oem-coa-sticker

Το θέμα μου είναι ότι δεν δέχεται τις κάρτες μου (προπληρωμένη masercard και χρεωστική visa) της Πειραιώς .

Μου βγάζει αυτό το μήνυμα :Your card does not support this type of purchase. ( transaction_not_allowed )

 

Γράφει στο κάτω μέρος της σελίδας ποιες κάρτες  δέχεται αλλά με αποκλείει .

Ξέρετε  να τα αγοράσω από κάπου αλλού ;

 

Έγινε επεξεργασία από GEORGIOS
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα κλειδιά αυτά είναι ότι ρισκάρεις. Σε ένα από το eBay που είχα, το μήνυμα που λάμβανα κάτω από την ταμπέλα "activation" , ήταν μήνυμα που θα έβγαζε σε οποιαδήποτε έκδοση, όχι νόμιμα ενεργοποιημένη. 

Πήρα από εδώ https://psngames.org/downloads/microsoft-windows-10-professional/ και πλέον λέει: "activated using a digital licence". Το είχα πάρει όταν κόστιζε 6.40€ (το ακρίβυναν για κάποιο λόγο). Πλήρωσα μέσω PayPal, άρα δε ξέρω αν θα δεχτεί την κάρτα σου. Έχω Πειραιώς συνδεδεμένη στο PayPal.

 

Βέβαια ότι μπορεί να ισχύει με του eBay τα κλειδιά , μπορεί να ισχύει και με τα παραπάνω. Κανείς δε μπορεί να σου πει με σιγουριά :) 

Άρα παίρνεις ένα από το eBay με 5€ αν δε θες να ξοδέψεις παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν ιδιαίτερες διαφορές. Το γράφει κι από κάτω.

Παράθεση

We have two versions available – retail version that comes directly from Microsoft with all features unlocked and the OEM version which is the version provided by large PC manufacturers on devices they sell. The OEM is limited – it permanently binds to one PC on first activation, it does not come with Microsofts free phone support and you can’t use it to upgrade from Windows 7 or 8.1 – only fresh install. The retail version does not come with those 3 restrictions but other than this it’s exactly the same product.

Επειδή αυτά τα κλειδιά είναι μπαγάσικα, είχα κάνει και εγώ ένα θέμα σχετικά με τη νομιμότητά τους. Τελικά η ΟΕΜ ενεργοποιήθηκε και στα 2 PC μου, κάτι που δύσκολα θα γινόταν με τη Retail. Τώρα αν θα απενεργοποιηθούν κάποτε τα κλειδιά , δε το γνωρίζω. Θα έχω χάσει 3.5€ για κάθε PC :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από τα 3,5 ευρώ το φτάσαν 9,89 . Τη κάνουν οι άνθρωποι ;

Στο keyforwindows.co.uk  (χωρίς να έχω κάποιο λόγο) μου φαίνονται ποιο σίγουρα.

Η πλάκα  είναι πως ότι κάρτα και να βάλω μου την βγάζει ότι δεν είναι του τύπου του . Λες και την θέλει για γκόμενα.

Αν όμως πάρεις 2 άδειες τότε βγάζει και επιλογή για pay-pal.

Εγώ όμως θέλω μόνο μια και άρα το συνδέω με Κάιρο  και παίρνω από αλλού .

Έγινε επεξεργασία από GEORGIOS
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω γιατί σου φαίνεται πιο σίγουρο. Είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα αυτές οι άδειες. Πάρε από όπου βρεις φτηνότερα. 

Εγώ μετά από το δικό μου κλειδί , καθώς και φίλου από το eBay, του οποίου του έλεγε ότι τα Windows θα απενεργοποιηθούν, δε το προτιμώ, αλλά για 4-5€ που κοστίζουν, δε θα το πολυσκεφτόμουν :) 

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δε καταλαβαίνω γιατί σου φαίνεται πιο σίγουρο. Είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα αυτές οι άδειες. Πάρε από όπου βρεις φτηνότερα. 

Εγώ μετά από το δικό μου κλειδί , καθώς και φίλου από το eBay, του οποίου του έλεγε ότι τα Windows θα απενεργοποιηθούν, δε το προτιμώ, αλλά για 4-5€ που κοστίζουν, δε θα το πολυσκεφτόμουν :) 

Στο είπα και πριν (χωρίς να έχω κάποιο λόγο)

Ίσως το γεγονός ότι αν θες - πληρώσεις παραπάνω , σου δίνουν και το αυτοκόλλητο μαζί. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.