Jump to content



Αγορα tablet 10'


jesus

Recommended Posts

Καλησπερα.

Ψαχνω ενα 10ιντσο ταμπλετακι για τον father.

Χρηση πολυ λιγα πραγματα,browsing, youtube και κανα skype.

Η αγορα θα γινει λογικα απο e-shop η public η κωτσοβολο.

Κατι φτηνο ψαχνω μεχρι 110-120.

Εχει κανεις αποψη για τα mls που εχουν γεμισει ολα τα καταστηματα?

px http://www.e-shop.gr/tablet-mls-life-101-ips-quad-core-16gb-wifi-bt-gps-android-60-black-p-PER.903464

Εχει κανει αποψη για τα prestigio που εχει το e-shop?

px http://www.e-shop.gr/tablet-prestigio-pmt3401-101-ips-quad-core-8gb-3g-wifi-bt-gps-fm-android-6-black-p-PER.920547

 

Επσης για αυτο εδω ξερει κανεις τπτ?

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/tablets-ipad/173518-archos-101-platinum-16gb-10-3g

Προιοντα της εταιριας βλεπω εδω και παρα πολλα χρονια αλλα δεν εχει τυχει να πιασω καποιο στα χερια μου.

 

Βασικο,οι συσκευες που κυκλοφορουν στην ελληνικη αγορα εχουν ελληνικα ε?Γιατι δεν βλεπω να αναφερουν κατι.

 

Ευχαριστω:)

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Just now, kpetros said:

Κανα teclast απο εξω δε το ψηνεις ?  Βλεπω 1GB ram σε αυτα που δειχνεις και ποναει η καρδουλα μου .

Αδιαφορο το ποσο ραμ θα εχει.

Το 1gb μια χαρα ειναι για την χρηση που του κανει.

Και τωρα με ενα 7ιντσο lenovo ειναι με 1gb ram.

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος jesus έγραψε:

Αδιαφορο το ποσο ραμ θα εχει.

Το 1gb μια χαρα ειναι για την χρηση που του κανει.

Και τωρα με ενα 7ιντσο lenovo ειναι με 1gb ram.

Πλακα με κανεις ,  εχω πιασει MLS με 1Gb ram και εμαθα σε χρονο dt και τους αιγυπτιους θεους . 

 

Εφοσον ειναι για τον πατερα σου , καταλαβαινω πως δεν εχει νοημα να παρει κατι τοπ , αλλα αμα ειναι να του βγαζει την πιστη για να μπει σε μια σελιδα ... τοτε αστο , ας βλεπει τηλεοραση καλυτερα  :hehe:

 

Τα specs ειναι κυριολεκτικα κομμενα στην μεση αμα κανεις την αγορα απο ελλαδα .... απο ραμ μεχρι αναλυση οθονης 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

mls 7ari που ειχα παρει παντως την επομενη μερα γυρισε πισω.

Απο αποψη ταχυτητας καθαρα μιας και ηταν BMW 2002Ti

BMW 2002Ti= πατουσες γκαζι μετρουσες μεχρι το 2002 και μετα τουρμπιζε.

Ε καπως ετσι ηταν και αυτο.Το παρανοικο ηταν ενω την πρωτη μερα πηγαινε σφαιρα

την επομενη ηρθε το τελος.

Πλεον εδω και καιρο ειμαι και εγω σε αναζητηση .

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μιλαμε για εναν ανθρωπο 70-80 χρονων που αρχισε να ασχολειτε πρωτη φορα με tablets λιγο πριν απο μερικους μηνες.

 Το αν η οθονη ειναι 1280 x 800  και οχι fullhd ,το αν εχει  1,2 η 666gb ram,   το αν κανει λιγο παραπανω να φορτωσει μια σελιδα προφανως και ειναι αδιαφορα.

Mια συμπαθητικη ποιοτητα κατασκευης ζηταω.Thats all.

Για αυτο ρωταω βασικα για τα παραπανω tablets που ποσταρα.

Tα specs ερχονται σε δευτερη μοιρα.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος jesus έγραψε:

Παιδες μιλαμε για εναν ανθρωπο 70-80 χρονων που αρχισε να ασχολειτε πρωτη φορα με tablets λιγο πριν απο μερικους μηνες.

 

Δεν ειναι λογος αυτος να του προσφερεις οτι χειροτερο κυκλοφορει (αναμεσα σε αυτα που εδειξες , το καλυτερο ηταν το ραδιοφωνακι FM ) 

Μπορει την fullHD με την 800αρα αναλυση να μην την καταλαβει , ομως την διαφορα 1gb vs 2gb μνημης θα την νιωσει , γιατι πλεον δεν μιλαμε για περιπτωση "θα αργησει να φορτωσει" αλλα "δεν θα φορτωσει ποτε" ή θα κρασαρει ολο το συμπαν . 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για τα specs που λες, έχει ΜΕΓΑΛΗ σημασία στο quality of life.

 

Έχω μία lenovo με specs παρόμοια με αυτά που θες να πάρεις. 1280χ800, mediatek 4c 1300MHz, 1G RAM. Έχω και το nexus 7 παλιό ταμπλετάκι, παρόμοια specs. Έχω και ένα samsung tab A.

 

H διαφορά είναι νύχτα με τη μέρα.  Σκέψου μοντέρνο σύστημα με ssd vs c2d με 2G RAM. Για να βλέπω κάνα youtube οκ. Αλλά surfing? Τράβα π.χ. στο skroutz, κάνει 2 βδομάδες στα μικρά vs instantly στο άλλο. Μέχρι και στο scrolling το καταλαβαίνεις.  Δώσε 180 και πάρε ρε το tab A.

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

Kαταλαβαινεται για τι surfing μιλαμε?

Λυνει σταυρολεξο και κανει google search μια απορια που εχει,χαζευει λιγο κανα νεο για βαζελο,τετοια πραγματα.

Ουτε κραρασει και ουτε δεν φορτωνει σελιδες ποτε.

Παρακαλω αν εχετε να προσθεσετε κατι μονο οσο αφορα την ποιοτητα των παραπανω  tablets που ποσταρα.Ευχαριστω.

 

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το πιο φθηνό που θα βρεις.. Για τη χρήση που θέλεις όλα ίδια είναι σε αυτή την κατηγορία.. μην περιμένεις κάποιον από εδώ να σου προτείνει κάποιο από αυτά γιατί έχουμε αλεργια από κάποια specs και κάτω... :)

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δές το αλλιώς..αυτά που σε ενδιαφέρουν έχουν γύρω στα 100 ευρώ, το πιο φτηνό επώνυμο (οριακά ποιοτικό) είναι το Samsung T560 χωρίς 3g στα 125  και το Samsung T561 με 3g στα 160.  Η κοινή λογική, ασχέτως τι νομίζεις εσύ, ορίζει ότι αυτά τα 25 ευρώ παραπάνω (χωρίς 3g) αξίζουν. Για τα 60 παραπάνω (με 3g) η κοινή λογική μπορεί να ζορίζεται λίγο λόγω της φαινομενικά μεγάλης διαφοράς στο κόστος αλλά εν τέλη ορίζει ότι και αυτά αξίζουν γιατί την διαφορά δεν την όρισε η samsung αλλά οι φτηνιάρηδες που πουλάνε ευτελή προιόντα για να εκμεταλλευτούν την ανθρώπινη αδυναμία. Δεν αναρωτήθηκες γιατί  όλος ο κόσμος δεν έχει γεμίσει με MLS και estar?  

Γενικά υπάρχει λόγος για την διαφορά τιμών και συνήθως τον "λούζεσαι" αργότερα, μην προσπαθείς να στρεβλώσεις την πραγματικότητα επειδή εσύ πχ έχεις μόνο 100 ευρώ διαθέσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Βρες ενα Samsung Tab Ε (9.6 ιντσες) του 2016., μεταχειρισμενο.   Ειναι μια χαρα. 

 

(Εγω εχω παρει ενα για την κορη μου, με μια ειδικη παιδικη θηκη. 7 μηνες πτωσεις κλπ ,και δουλευει πενα)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.