Jump to content



Απορια με τηλεοραση sharp


Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα έχω αγοράσει αυτή την τηλεόραση και θέλω να ρωτήσω με ποιο τρόπο μπορώ να κάνω ασφαλή κατάργηση το στικακι για την εγγραφή, όσο και αν έψαξα δεν έχει κάτι μέσα αν ξέρει κάποιος γιατί δεν θέλω να το βγάζω χωρίς ασφαλή κατάργηση, επίσης θέλω να ρωτήσω αν η συγκεκριμένη που διάλεξα είναι καταληλη για το dvb-t2 λογικά είναι γιατί το υποστηρίζει, και επίσης πως μπορώ να κάνω αναπαραγωγή στον υπολογιστή μου αυτό που έγραψα από το στικακι γιατί είναι σε μια μορφή .ts και το τελευταίο είναι αν αξίζει η αναβάθμιση λογισμικού της τηλεόρασης ή χάνω την εγγύηση αν το κάνω ευχαριστώ το μοντέλο είναι αυτό 32''

SHARP LC-32CHE4042E

Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος panos 12 έγραψε:

Παιδιά καλησπέρα έχω αγοράσει αυτή την τηλεόραση και θέλω να ρωτήσω με ποιο τρόπο μπορώ να κάνω ασφαλή κατάργηση το στικακι για την εγγραφή, όσο και αν έψαξα δεν έχει κάτι μέσα αν ξέρει κάποιος γιατί δεν θέλω να το βγάζω χωρίς ασφαλή κατάργηση, επίσης θέλω να ρωτήσω αν η συγκεκριμένη που διάλεξα είναι καταληλη για το dvb-t2 λογικά είναι γιατί το υποστηρίζει, και επίσης πως μπορώ να κάνω αναπαραγωγή στον υπολογιστή μου αυτό που έγραψα από το στικακι γιατί είναι σε μια μορφή .ts και το τελευταίο είναι αν αξίζει η αναβάθμιση λογισμικού της τηλεόρασης ή χάνω την εγγύηση αν το κάνω ευχαριστώ το μοντέλο είναι αυτό 32''

SHARP LC-32CHE4042E

 

 

Τι θα παθει το στικακι αμα το τραβηξεις χωρις ασφαλη καταργηση ? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος panos 12 έγραψε:

θα καεί νομίζω, γι αυτό δεν κάνουμε ασφαλή κατάργηση; και στον υπολογιστή και όπου βάλουμε στικακι, πάντα το βγάζω με ασφαλή κατάργηση

Η ασφαλης καταργηση ειναι για τους μηχανικους δισκους , ετσι ωστε τα splatters να σβησουν . 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος panos 12 έγραψε:

θα καεί νομίζω,

Η ασφάλεια της κατάργησης αναφέρεται στην ακεραιότητα των δεδομένων που εστάλησαν στο stick προς εγγραφή, η εγγραφή μέρους των οποίων ενδέχεται να εκκρεμεί σε κάποιας μορφής μνήμη που το σύστημα χρησιμοποιεί ως cache μνήμη, κάτι που κατά 99% δεν συμβαίνει σε οιασδήποτε μορφής τηλεοπτικό δέκτη. Ουδεμία ανησυχία για την ηλεκτρική ακεραιότητα του stick.

 

Ένας player που σίγουρα παίζει αρχεία .ts είναι ο VLC

Έγινε επεξεργασία από Oric
Link to comment
Share on other sites

Τότε εμένα γιατί με είπανε για μια εξωτερική θήκη που ενώ στον υπολογιστή κάνω ασφαλή λειτουργία  ξανά συνδέεται από μόνη της, δηλαδή με ειπε αυτος που την πηρα οτι θα σβήνεις απλά τον διακόπτη της θήκης οσο ο δίσκος δεν κάνει τίποτα. Τώρα για το θέμα του player εχω τον vlc media player και power dvd και κανένας δεν το παίζει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.