Jump to content



Wireless mouse και ισως KB


Recommended Posts

Αυτην την στιγμη , ειμαι με ενα natec genesis  (αξιοπρεπεστατο , 10ε απο eshop πριν χρονια ) και ενα cmstorm devastator  (το ποιο παιζω στα 1000DPI γιατι εκει με βολευει η ταχυτητα του κορσορα)

 

Τις τελευταιες μερες μου εχει κολλησει να τα αλλαξω , οχι γιατι δεν μου αρεσουν ή γιατι χαλασαν  αλλα θελω να ξεφορτωθω το καλωδιομανι .

Απαιτησεις δεν εχω , τα παιχνιδια μου τα παιζω με χειριστηριο , ομως δεν εχει νοημα να παρω ασυρματο και να ειναι χειροτερο απο αυτα που εχω τωρα .....  ειδικα την στιγμη που μαλλον ειμαι οριακα στην σαπιλα :p 

Το μονο κολλημα που εχω , ειναι volume up/down στο πληκτρολογιο και back/forward πλαινα κουμπια στο ποντικι .... 

 

Αρχικα εβλεπα το combo του MX800 οπου φαινεται ωραιουλι αλλα ειναι πανακριβο και δεν νομιζω πως αξιζει κιολας (150E) . Μετα ειδα το G602 οπου και αυτο φαινεται καλο σαν ποντικι , καθως αυτο εχει και αρκετα πλαινα κουμπια (θα με διευκολυναν λιγο στα παιχνιδια , αλλα δεν με καει κιολας ) , με τιμη κοντα στα 50 ειναι καλη φαση ακομα και αν παρω ΜΟΝΟ ποντικι (μιας και αυτου το καλωδιο με ενοχλει ταμαλα) .

 

Συνεπως , εαν καποιος εχει εμπειρια με ασυρματο υλικο θα το εκτιμουσα να γραψει . Απο αποψη budget δεν ξερω , βαση των "αναγκων" μου νομιζω πως δεν εχει νοημα να ξεφυγω τραγικα .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άρα τα ασύρματα που ψάχνεις θα είναι πάνω στο γραφείο, απλά δεν θέλεις τα καλώδια. Το ΜΧ800 σετάκι είναι πολύ καλό αλλά όπως λες ακριβό.

Πληκτρολόγιο κοίτα κάτι απλό όπως το Κ270 (αυτό έχω στο σαλόνι) και αν δεν θέλεις πολλά μπλιμπλίκια είναι μια χαρά. Δεν ξέρω αν θέλεις και φωτισμό στα πλήκτρα όμως. Πάντως volume up/down έχει. Επίσης τις μπαταρίες του τις αλλάζεις μια φορά το χρόνο περίπου. Το ΜΧ800 σετάκι έχει επαναφορτιζόμενες και στο πληκτρολόγιο αν θυμάμαι καλά και το πληκτρολόγιο είναι φωτιζόμενο.

Για ποντίκι τώρα εκεί είναι τα δύσκολα. Της logitech τα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα κορυφαία. Αυτό που είναι στο πακέτο του MX800, το Performance MX είναι αξιοπρεπέστατο με πολύ καλή μπαταρία. Από το MX Master δεν έμεινα ευχαριστημένος. Σαν το G900 κανένα βέβαια αλλά είναι τελείως εκτός budget σου. Νομίζω ένα σετάκι με Κ270 πληκτρολόγιο και Performance MX ποντίκι θα σε άφηνε ικανοποιημένο. Αν θέλεις κάτι καλύτερο σε ποντίκι (εννοώ αν θέλεις κάτι gaming oriented) κοιτάς για το G602 ή G700s.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος jax7480 έγραψε:

Άρα τα ασύρματα που ψάχνεις θα είναι πάνω στο γραφείο, απλά δεν θέλεις τα καλώδια. Το ΜΧ800 σετάκι είναι πολύ καλό αλλά όπως λες ακριβό.

Πληκτρολόγιο κοίτα κάτι απλό όπως το Κ270 (αυτό έχω στο σαλόνι) και αν δεν θέλεις πολλά μπλιμπλίκια είναι μια χαρά. Δεν ξέρω αν θέλεις και φωτισμό στα πλήκτρα όμως. Πάντως volume up/down έχει. Επίσης τις μπαταρίες του τις αλλάζεις μια φορά το χρόνο περίπου. Το ΜΧ800 σετάκι έχει επαναφορτιζόμενες και στο πληκτρολόγιο αν θυμάμαι καλά και το πληκτρολόγιο είναι φωτιζόμενο.

Για ποντίκι τώρα εκεί είναι τα δύσκολα. Της logitech τα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα κορυφαία. Αυτό που είναι στο πακέτο του MX800, το Performance MX είναι αξιοπρεπέστατο με πολύ καλή μπαταρία. Από το MX Master δεν έμεινα ευχαριστημένος. Σαν το G900 κανένα βέβαια αλλά είναι τελείως εκτός budget σου. Νομίζω ένα σετάκι με Κ270 πληκτρολόγιο και Performance MX ποντίκι θα σε άφηνε ικανοποιημένο. Αν θέλεις κάτι καλύτερο σε ποντίκι (εννοώ αν θέλεις κάτι gaming oriented) κοιτάς για το G602 ή G700s.

Πανω στο γραφειο φυσικα , και το ποντικι το θελω να παταω pause οταν βλεπω ταιναι στο κρεβατι  :p

 

Πριν λιγο καιρο μου εδωσε φιλος , ενα Κ260 σε ολοκαινουργια κατασταση ΑΛΛΑ χωρις το receiver και επιδη ειναι απο combo δεν μπορει να συνδεθει με απλο unifying , ειδαλλιως θα το ειχα βαλει μπρος ηδη . Μαλιστα αυτος ηταν και ο λογος που αρχισα να το σκεφτομαι να παω σε ασυρματα . 

Τωρα αυτο το performance MX που βαζεις , με προβληματιζει , ειναι 15ε πιο ακριβο απο το G602  (καλα το G700s που εβαλες , χτυπαει 100αρικο απο μονο του :hehe:)  αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι παραπανω εχει εναντι του αλλου , μονο ενσωματομενη μπαταρια που και αυτο παλι δεν με ενδιαφερει γιατι εχω επαναφορτιζομενες. 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις και πμ.

 

2 minutes ago, kpetros said:

Πριν λιγο καιρο μου εδωσε φιλος , ενα Κ260 σε ολοκαινουργια κατασταση ΑΛΛΑ χωρις το receiver και επιδη ειναι απο combo δεν μπορει να συνδεθει με απλο unifying , ειδαλλιως θα το ειχα βαλει μπρος ηδη .

Αυτός ήταν ο λόγος που άλλαξα το δικό μου K260. Επειδή δεν ήταν Unifying και ήθελα ένα receiver στο μηχάνημα (κόλλημα). Βέβαια μετά κατέληξα πάλι να έχω δύο receivers αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.