Jump to content



Πρόταση για αγορά κάρτας γραφικών + οθόνης


Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους, 

 

Όπως λέει και ο τίτλος είμαι στην αναζήτηση νέας κάρτας γραφικών σε συνδυασμό με μία καινούργια οθόνη.  η χρήση θα είναι για gaming (fps games) και επεξεργασία φωτογραφίας (για την οθόνη)  οπότε και σκεφτόμουν τη μετάβαση από τα 1080p.

 

Από επιλογές οθονών έχω δει τα παρακάτω :

 

1080 144 hz

2k

2K 144-165 hz

4K

 

Κοιτάω  περισσότερο τα 2κ με 144 hz σε σχέση με τα 4κ τι λέτε; Αν και είναι πολύ πιο ακριβές (Πχ aoc 27αρα ). Αξίζει περισσότερο ή καλύτερα να πάμε απευθείας σε 4κ Monitor . Εκεί όμως μπαίνει ο παράγοντας gpu που δεν ξέρω κατά πόσο αντεπεξέλθει επάξια σε 4κ full .

 

 

Για κάρτα γραφικών είμαι ανάμεσα σε 1070-1080 ή να κοιτάξω και τις vega; ( όταν όμως θα υπάρξουν custom υλοποιήσεις )

 

 

Η αγορά δεν με επείγει , αυτό που θέλω είναι να κρατήσει για τα επόμενα 4-5 με τους αντίστοιχους συμβιβασμούς πάντα

 

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους απαντήσουν!!

Έγινε επεξεργασία από creye
Link to comment
Share on other sites

Πόσα λεφτά διαθετεις;αν δεν έχεις θέμα,πας σε nvidia,gsync κτλ...αν είναι μετρημένα πας σε amd,freesync,αν και γνώμη μου είναι αυτή την εποχή,full hd με 1060-580.Αν έχεις χρήμα πάρε 2k 144.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα παιδια, προσφατος αγορασα την VGA MSI GEFORCE GTX1050 TI 4GT LP 4GB GDDR5 PCI-E RETAIL, πως σαν φαινεται? θα μπορουσατε να μου προτεινεται και μια καλη συμβατη οθονη γυρω στα 150 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

@kostas korinthos καταρχήν καλησπέρα και καλώς μας ήρθες !

 

Κατα δεύτερον τώρα! Σταμάτα να κάνεις posts για να ανεβάσεις το post count σου με σκοπό να βάλεις αγγελία! Ήδη ένας Moderator σε ενημέρωσε σχετικά!

Στο επόμενο σπαμ ή thread hijack θα σου μηδενίσω το post count για αρχή!

 

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου, και δεν νομιζω να εκανα πολλα ποστ, μια γνωμη ζητησα, δεν εχω κανενα προβλημα να μου μηδενισετε τα ποστ μου, αν θεωρειται οτι ειμαι σπαμ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.