Jump to content



ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΑΠΤΟΠ


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια, εχω ενα λαπτοπ acer aspire one 8920 το οποιο καθως το ανοιγω freezari στο logo τον windows η κλεινει ακαριαια μονο οταν προσπαθω να μπω . Επισης εχω βαλει στικακι με αλλα windows μεσα για boot να δω αν κανει το ιδιο και οντως κανει το ιδιο , safe mode παλι δεν μπαινει , γνωριζει καποιος αν ειναι motherboard η bios η γενικα ειναι κατι αλλο και μπορω να το φτιαξω ?
Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έριχνα την ψήφο μου σε υψηλή θερμοκρασία...

Αν γνωρίζεις το πως θα σου συνιστούσα να ανοίξεις το laptop και να καθαρίσεις το φανάκι και το εσωτερικό του γενικότερα...

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος ckbond έγραψε:

Εγώ θα έριχνα την ψήφο μου σε υψηλή θερμοκρασία...

Αν γνωρίζεις το πως θα σου συνιστούσα να ανοίξεις το laptop και να καθαρίσεις το φανάκι και το εσωτερικό του γενικότερα...

 

ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου , το φανακι γυρναει κανονικα ειναι καθαρο και γενικα ειναι καθαρο μεσα , αμα μπω bios κτλ κτλ οσο και να ειμαι μεσα δεν εχει θεμα δεν κλεινει , μονο αμα κανω προσπαθεια να μπω στα windows η οποιο αλλο λογισμικο εβαλα και ubuntu το ιδιο 

Link to comment
Share on other sites

Αν και συνήθως δεν ανεβάζει θερμοκρασία στο  BIOS  ίσως το πρόβλημα να μην είναι στην CPU αλλά στην GPU, μιας και όσο είσαι σε BIOS δεν ανεβάζει ανάλυση αλλά όταν πας να μπεις σε γραφικό περιβάλλον να προσπαθεί να δώσει η κάρτα γραφικών και λόγο είτε προβλήματος, είτε θερμοκρασίας να σου κάνει τις επανεκκινήσεις...

 

Πραγματικά από την στιγμή που έχεις δοκιμάσει και διαφορετικά λειτουργικά (από USB να υποθέσω) δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια άλλη αιτιολογία για την συμπεριφορά του laptop.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.