Jump to content



Αναβαθμιση VGA


Recommended Posts

Καλησπερα σ ολο το φορουμ.

Αποφασισα λοιπον να αλλαξω την καρτα γραφικων μου,η οποια εχει τα χρονακια της. 

Προκειται για την 5870 της ATi τοτε. 

Η τροφοδοσια δν ειναι προβλημα.

Διαθετω μεχρι 200 ευρω, λυσεις δεχομαι και καινουργιο αλλα και σε μεταχειρισμενο αν γνωριζετε περιπου τι τιμες παιζουν.

Ευχαριστω πολυ.

 

(Δεν ξερω αν ειναι σωστη η τοποθεσια του νηματος εδω)

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει τίποτα λόγω mining και οι τιμές είναι απαγορευτικές ακόμη και στα μεταχειρισμένα. 

~200€ πας μόνο σε Nvidia GTX 1050ti, η οποία είναι επίσης υπερκοστολογημένη. 

 

ΥΓ: Είναι με διαφορά η χειρότερη περίοδος των τελευταίων χρόνων, για αγορά κάρτας γραφικών.

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δεν παίζει τίποτα λόγω mining και οι τιμές είναι απαγορευτικές ακόμη και στα μεταχειρισμένα. 

~200€ πας μόνο σε Nvidia GTX 1050ti, η οποία είναι επίσης υπερκοστολογημένη. 

 

ΥΓ: Είναι με διαφορά η χειρότερη περίοδος των τελευταίων χρόνων, για αγορά κάρτας γραφικών.

 

Δηλαδη θα μου προτεινες να περιμενω λιγο καιρο;

Βρηκα μια GTX 770 στα 100 λεφτα.

Απ οσο ψαχτηκα δν ειναι και καινουριο αλλα κραταει ακομα σε αρκετα παιχνιδια.

Ξεχασα να αναφερω οτι για αυτο θα χρησιμοποιηθει κατα κυριο λογο.

Πιστευεις αξιζει κατα την γνωμη σου;

Link to comment
Share on other sites

@ManolisX εγώ πολλές φορές βλέπω αυτό το benchmark...δεν ξέρω κατα πόσο είναι αντιπροσωπευτικό...αλλά είναι ένα μέτρο σύγκρισης

 

https://www.videocardbenchmark.net/compare.php?cmp[]=2531&cmp[]=3595

 

off topic........ 

 

@tommybertsen ......... η χειρότερη εποχή και για RAM δλδ...και για VGA.... να πώ και για ssd??

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για όλα αυτά, ναι... Κακή εποχή για pc γενικότερα. Ελπίζω προς το τέλος του έτους να πέσουν λίγο γιατί έρχεται και η εποχή που θα αναβαθμίσω κι εγώ...

Μανώλη δεν θα έλεγα ότι είναι η πιο σοφή επιλογή αλλά όλα εξαρτώνται από το τι θες να παίζεις, με τι ρυθμίσεις και από τι αποτελείται το υπόλοιπο σύστημα που έχεις ..
Ανάλογα με τα παραπάνω μπορεί να είναι αρκετή μια Gtx770 η μία r9 380.
Αν δεις την υπογραφή μου, έχω μια Gtx770 στο 2ο Pc. Still holding up , αλλά και ο επεξεργαστής είναι κάπως παλιός. Για τις ανάγκες της κοπέλας μου είναι υπέρ αρκετό. Δεν ξέρω τις δικές σου όμως και τι τιτλοι σε ενδιαφέρουν :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.