Jump to content



παράθυρο stacker


theobabis

Recommended Posts

aristos87,

μηπως θυμασαι την τιμη που το ειχες παρει?

Το βρηκα στο computer data 45 euro, αλλα

μου εχει μεινει η εντυπωση οτι το eshop παλια

το ειχε στα 29-30 euro και 50% χαρατσι, αν

θυμαμαι καλα, μου ειναι καπως δυσκολο να

το καταπιω.

Σε ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Τον παλιο καιρο που ο εργοδοτης δεν πληρωνε καλα και το παραθυρο εκανε 40 ευρα, το εκοψα μονος μου και βιδωσα ενα πλεξι πανω 5ευρα. Αν εισαι και λιγο πιο μαστορας απο μενα το κανεις να φαινεται και πιο προσεγμενο...

post-1498-1416071840,0204_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

skelos,

α, τοσο καλα...:confused:

SLN,

αν σου δεσω τα χερια και σου κλεισω τα

ματια, ισως θεωρηθω λιγο καλυτερος

μαστορας...

Με dremel?

Οπως μπορεις να φανταστεις, αρχιζω και το σκεφτομαι... :bye:

Link to comment
Share on other sites

Αλουμινιο ειναι ρε. Κοβεται ευκολα. Και καθολου να μην εχεις εργαλεια, αν πας σε ενα οποιοδηποτε μηχανο-μαγαζο (συνεργειο κλπ) θα στο κοψουν τζαμπε φανταζομαι....

Μετα παιρνεις ενα τετραγωνο κομματακι πλεξι και το βιδωνεις. Απλα πραγματα.

Το καλυτερο ειναι οτι δεν φοβασει μην κανεις ζημια στο κουτι γιατι πολυ απλα μονο το πλαϊνο "μαγαριζεις". Και τελειως λαθος να το κανεις.... το πετας και παιρνεις με 20 ευρω το ετοιμο και "ουτε γατα ουτε ζημια". Κανε οτι γουσταρεις! Ουσιαστικα προσεχεις μονο να μην πειραξεις τα "αυτακια" που συρταρωνουν στο στακερ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 13:07]

@σολων γιατι δεν το βιδωσες το πλεξυ απο την μεσα μερια?

Δεν ειναι δεσμευτικο αυτο που εκανα. Οποιαδηποτε στιγμη μπορω να το αλλαξω προφανως. Απλα η αρχικη ιδεα ηταν να ανοιξω 5-10 μεγαλες τρυπες (αερισμου) και να βιδωσω πανω στο πλεξι το φουρφουρι που φυσαει μνημες και πανω γωνια dfi. Οπως το ειχα σκεφτει μου φανηκε καλυτερα να δωσω τον 1-2 ποντους παραπανω εσωτερικο χωρο. Τελικα στηριξα το φουρφουρι στο psu cage.

Καλες οι δικαιολογιες που μολις ειπα αλλα στην πραγματικοτητα, αν δεις δεν εχω κοψει τελειως ευθεια το πλαϊνο :tomato:, οποτε οταν το δοκιμασα να το βιδωσω εσωτερικα "εδειχνε" λιγο ασχημα το στραβοκοψιμο. Ενω εξωτερικα, καπως καλυπτει την "στραβη" :D:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.