Jump to content



Recommended Posts

Στηνω το πισι ενος γειτονα με 1151 socket

MSI B250M PRO-VD + INTEL PENTIUM G4560 + CRUCIAL 4GB DDR4-2400 1.2V CL17 (152e)

Το προβλημα ειναι οτι κρατησαμε το παλιο του τροφοδοτικο για να ριξουμε οσο μπορουμε το κοστος και εχει το 24pin και ενα 4pin για τη μητρικη ενω χρειαζεται 8pin

Adapter 4to8 pin δεν εχω.να το αφησω μονο με το 4αρι,θα του κρασαρει μολις ζητησει ρευμα φανταζομαι

Εχω μερικα 4pin to 6pin adapters που αν δεν κανω λαθος ειναι για καρτες γραφικων

Σαν αυτο https://www.ebay.com/itm/4-Pin-Molex-to-6-Pin-PCI-Express-PCIE-Video-Card-Power-Converter-Adapter-Cable-/142033067696

Αν βαλω ενα τετοιο και το μισο τετραπινο του τροφοδοτικου

α)θα το τιναξω στον αερα

β)δεν θα αναβει καν

γ)θα μπει κανας πυκνωτης σε τροχια

δ)τιποτα απο τα παραπανω αλλα μη το κανω

ε)ολα κομπλε μεχρι να βρω κανα ανταπτερ της προκοπης η να αλλαξει τροφοδοτικο καποια στιγμη

ζ)κατι που δεν σκεφτηκα

 

υγ.Ο εν λογω μαν εχει καφενειο και τον βιαζεται για να καρφωνει παολα και αλλα ασματα του ειδους,

οποτε οποιος ξερει κατι στανταρ να μου πει με το χερι στην καρδια ή ας σιωπησει για παντα που λενε οι αμερικανοι

υγ2.γρηγορος τροπος πλην της εγκαταστασης πανω στα ηδη υπαρχοντα windows και μετα σωσιμο ολων των αρχειων και σβησιμο παλιων windows παιζει?

γιατι λιγο το αλτσχαιμερ λιγο τα τσιπουρα χτες βραδυ δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο

 

Ευχαριστω εκ των προτερων το κρου του ευλαμπιου που θα ανταποκριθει ΚΑΙ σε αυτη την προκληση

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο dellman, βάλε το τετράπινο και θα δουλέψει. Ο 4560 δεν νομίζω να είναι τόσο "αδηφάγος" που να χρειάζεται απαραίτητα το οκτάπινο.

Οι "μόντες" που σκέφτεσαι με το εξάπινο δεν γίνονται γιατί δεν ταιριάζουν τα βύσματα (επίτηδες για την αποφυγή λάθους σύνδεσης) και αν επιμείνεις και το βάλεις (αν δεν σπάσει τίποτα) πολύ πιθανό να δείς κάτι από τα α, β, γ!

 

Όσο για τα Widows, κάνε ένα backup των αρχείων που χρειάζεται στο υπάρχον σύστημα και όταν με το καλό συναρμολογήσεις το νέο, κάνε μια νέα καθαρή εγκατάσταση των Windows.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.