Jump to content



Προβλημα με χρεωση απο καταστημα


Recommended Posts

καλησπερα σε ολους,

θα μπω απευθειας στο ψητο :)

τελος του προηγουμενου μηνα εκανα μια αγορα απο ελληνικο καταστημα μεσω internet,

το καταστημα εδινε δυνατοτητα για αγορα με 12 ατοκες μεσω πιστωτικης την οποια και επελεξα,

η παραγγελια ολοκληρωθηκε και μετα απο 5 μερες ειχα τα πραγματα στον χωρο εργασιας μου,

δυστηχως δεν ελεγξα την αποδειξη αγορας σωστα καθως την ιδια στιγμη με καλεσε η συζηγος η οποια ηταν καθ οδων προς το μαιευτηριο αφου της ειχαν σπασει τα νερα..οποτε επρεπε να πεταξω :D,

σημερα που ελεγξα την καρτα μεσω e banking παρατηρησα οτι εχει χρεωθει ολο το ποσο της αγορας και οχι σε δοσεις οπως ειχα επιλεξει,

εχω στειλει εγγραφη ενημερωση στο καταστημα και αναμενω τοποθετηση τους επι του θεματος,

γνωριζει κανεις σε τι αλλες ενεργειες μπορω να προχωρησω ωστε να διορθωθει αν διορθωνεται?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θα αναφερθώ στο ότι, ανεξάρτητα πόσες δόσεις επιλέγεις, η τράπεζα σου δεσμεύει όλο το ποσό στην πιστωτική κάρτα. Για παράδειγμα αν έχεις όριο τα 1500€ και κάνεις μια αγορά 500€, το υπόλοιπο της κάρτας θα λέει 1000€. Έπειτα κάθε φορά που πληρώνεις μία δόση, το ποσό αυτό θα αυξάνεται, ανάλογα το ποσό της δόσης. Δηλαδή αν η κάθε δόση είναι 50€, στο τέλος του μήνα θα δεις υπόλοιπο 1050€. 

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει χρέωση παρόμοια και δυστυχώς επειδή άργησα να το καταλάβω έπρεπε να πληρώσω όλο το ποσό, έγινε μετά επιστροφή χρημάτων. Αντίστοιχα και ένας γνωστός από το Πλαίσιο έπαθε ακριβώς το ίδιο αλλά έκανε ακύρωση άμεσα και παραγγελία εκ νέου με δόσεις

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος l3ft3ris έγραψε:

 έκανε ακύρωση άμεσα και παραγγελία εκ νέου με δόσεις

το ιδιο εκανα και εγω, ειχα στειλει απο το πρωι  στο καταστημα και με καλεσαν μετα απο κανα δυωρο να μου εξηγησουν την διαδικασια.

τελος καλο ολα καλα,

σας ευχαριστω για την βοηθεια

 μπορει να κλειδωθει το topic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.