Jump to content



Βοήθεια και συμβουλές για αναβάθμιση desktop.


Recommended Posts

Γεια σας. Έχω ένα σύστημα εδώ και αρκετά χρόνια. Πριν λίγους μήνες αναγκάστηκα να αλλάξω κάρτα γραφικών επειδή η παλιά κάηκε και τώρα θέλω να αλλάξω μερικά ακόμα πράγματα όπως κουτί, τροφοδοτικό για λόγους cable management και να προσθέσω έναν ssd.

Το σύστημά μου είναι το εξής:
Case: ASUS VENTO TA-M21 BLACK
Motherboard: GIGABYTE H67M-D2-B3
CPU: INTEL CORE i5 2500 3.30GHz 6MB
RAM: G.SKILL F3-10666CL9D-8GBRL 8GB (2X4GB) DDR3 PC3-10666 RIPJAWS DUAL CHANNEL KIT
GPU: GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti WINDFORCE OC 4GB
HDD: WESTERN DIGITAL 1TB WD10EZRX 64MB SATA3
PSU: AKASA ES 600W ACTIVE PFC 80
Optical Drive: DVD-RW AD5260S-0B 24X SAT

Για κουτί σκέφτηκα να βάλω αυτό. www.skroutz.gr/s/13589695/Cougar-MX330-G...om=account_favorites
Αυτό που έχω έχει τεράστιο θέμα με τη σκόνη καθώς έχει τα ανεμιστήρια στα πλάγια και το καπάκι είναι σαν δίχτυ ολόκληρο.

Τροφοδοτικό σκέφτηκα να βάλω αυτό αλλά θα ήθελα αν μπορείτε να προτείνεται κάτι καλύτερο: www.skroutz.gr/s/7698031/CoolerMaster-V6...om=account_favorites

Τέλος να μου στείλετε και κανέναν καλό SSD, κατά προτίμηση 240GB. Δεν ξέρω όμως ποιοι από τους καινούριους θα είναι συμβατοί με τη μητρική μου.

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι πως μπορείς να ξοδέψεις πολύ καλύτερα τα χρήματά σου. Πάρε αυτό το κουτί, που σου επιτρέπει πάρα πολύ καλό cable management, οπότε δεν χρειάζεται να πληρώσεις το καπέλο των modular καλωδίων. Πάρε ένα άριστης ποιότητας, non modular τροφοδοτικό, και έναν καλής ποιότητας SSD, και είσαι jet.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.