Jump to content



Αγορά από eBay και εγγύηση???


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Ξέρει κανείς αν αγοράσεις από ebay κάποιο εξάρτημα υπολογιστή (πχ cpu...vga...psu) καινούργιο σφραγισμενο ή καινουργιο αχρησιμοποίητο αλλά όχι στην αρχική του συσκευασια....τι γίνεται σε περίπτωση που χαλάσει? Έχει εγγύηση και αν ναι από πού και πώς?

Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος schumifer έγραψε:

Τι έλεγε η αγγελία;

Σε ποιο ακριβώς σημείο φίλε μου?

 

Οι αγγελίες λένε new ή new (other) όπου το πρώτο είναι σφραγισμένο στη συσκευασία του ενώ το δεύτερο είναι καινούργιο αλλά όχι στη συσκευασία του

 

Δεν βλέπω πουθενά πχ για guarantee/rma....

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, redbighunter said:

Πιο πολύ κοιτάω σε cpu και ram να πω την αλήθεια μου...γιατί μετά τα ογκώδη περνάνε τελωνείο όσα είναι από USA!

 

Δεν πάει με τον όγκο, και έναν i9 να πάρεις που είναι μικρός θα περάσει 100% τελωνείο και θα βγει πολύ πιο ακριβό από Ελλάδα.

Κοίτα τουλάχιστον μόνο σε ευρωπαϊκά μαγαζιά/πωλητές.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος rip_noob έγραψε:

 

Δεν πάει με τον όγκο, και έναν i9 να πάρεις που είναι μικρός θα περάσει 100% τελωνείο και θα βγει πολύ πιο ακριβό από Ελλάδα.

Κοίτα τουλάχιστον μόνο σε ευρωπαϊκά μαγαζιά/πωλητές.

Όσα cpu για λάπτοπ έχω παραγγείλει είτε από Αμερική είτε από Κίνα...ποτέ δεν πέρασαν τελωνείο.....

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, redbighunter said:

Όσα cpu για λάπτοπ έχω παραγγείλει είτε από Αμερική είτε από Κίνα...ποτέ δεν πέρασαν τελωνείο.....

 

Πόσο καιρό έχει όμως γιατί παλιότερα περνούσαν σχεδόν όλα. edit: (χωρίς τελωνείο εννοώ) 
Πλέον τα ψάχνουν πολύ.

Έγινε επεξεργασία από rip_noob
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.