Jump to content



Πέθανε το Wi-Fi...


Eldal

Recommended Posts

Καλησπέρα Labίτες, μετά από 4+ χρόνια σχέσης με το κινητό μου LG G2 το Wi-Fi του μας άφησε χρόνους και αποδήμησε σε τόπους χλοερούς.

 

Επειδή λοιπόν ήρθε η ώρα για αγορά νέου κινητού, θα ήθελα τη βοήθειά σας. 

Το Budget είναι περίπου στα 200 ευρώ (+ -20%) και μετά από ένα πρώτο ψάξιμο πάω μάλλον σε κάποιο από αυτά εδώ:

 

Redmi-Note-5

 

samsung galaxy-a5-2017

 

Mi-A1

 

Το τελευταίο κυρίως λόγω του pure android που φοράει.

Γνώμες;

Έγινε επεξεργασία από Eldal
Link to comment
Share on other sites

με 200 μτχ παίρνεις S7 Ή G5 και ίσως να σου μείνουν και κάτι λίγα

 

Το s7 είναι καλύτερη επιλογή? Και μάλιστα μεταχειρισμένο? Μπάαα...

 

Για G5 δεν έχω άποψη. Ίσως και να είναι καλό αλλά το xiaomi έχοντας το σε χρήση μερικές μέρες (μετά από galaxy note4 που η μπαταρία του έγινε βεγγαλικό, παρά δέκατο δευτερολέπτου στα χέρια μου) δε βλεπω να χει να ζηλέψει τίποτα, αντίθετα είναι το απόλυτο vfm.

 

Έχοντας ήδη εμπειρία από δύο αυτοαναφλεξεις, και παρότι χρόνια samsung fanboy (σκ... Στα μούτρα μου) προσωπικά δε τους ξαναδινω ούτε σεντ

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείτε ότι η κάμερα του Σ7/Γ5 είναι χειρότερη από το Xiaomi πάω πάσο

Από τη στιγμή που δοκίμασα Γ5 για μένα έπαψε να έχει σημασία κάτι πέραν της κάμερας. Επεξεργαστής μου κάνει ένας 801, ραμ 2γίγα και 32εσωτερική μνήμη. Μπαταρία απλά να φτάνω σπίτι. Αλλά έχω πλέον πρακτικά καταργήσει τη φωτογραφική για αυτό κοιτάω κυρίως κάμερα.

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2018 at 10:49 ΠΜ, το μέλος Eldal έγραψε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μια ερώτηση. Εκτός από Mi A1 ξέρετε άλλα σ' αυτήν την τιμή περίπου με android λειτουργικό;

 

 

Ναι το Mi A2

https://www.skroutz.gr/s/15575427/Xiaomi-Mi-A2-Lite-32GB.html

Ή αν δε σου φτάνουν τα  3GB    32GB ψάξε ή περίμενε να πέσει η τιμή του 4GB   64GB

https://www.skroutz.gr/s/15272178/Xiaomi-Mi-A2-Lite-64GB.html

 

Το λέω μιας και στο αρχικό μήνυμα ανέφερες ότι : Το Budget είναι περίπου στα 200 ευρώ (+ -20%)

Έγινε επεξεργασία από GEORGIOS
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Γεώργιε. Το Mi A2 το είχα ψιλοαπορρίψει εξαιτίας κάποιων reviews που τπ βγάζανε ως non vfm αγορά γι αυτό και στις αρχικές επιλογές είχα το Α1.

 

Τέλος πάντων, πριν από καμιά ώρα παρήγγειλα το redmi note 5.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω ένα g2 που τα έχει παίξει η οθόνη. Αν το WiFi module ξυλωνεται πινγκαρε να στο δώσω.

 

Α καλά. Τώρα είδα το τελευταίο σχόλιο 

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.