Jump to content


Pocophone F1 από την Xiaomi


TifoziF1

Recommended Posts

Για πειτε την γνώμη σας για το τηλεφωνάκι αυτό. Σκέφτομαι να το πάρω μόλις έρθει Ελλάδα και σε καλή τιμή και όχι σε τιμή "γουαουυυ το θέλω τώρα + 50% παραπάνω σε Ευρώ" που το έχουν τώρα τα σκρουτζομάγαζα.

Pocophone F1  https://www.gsmarena.com/xiaomi_pocophone_f1-9293.php

xiaomi_poco_f1.thumb.jpeg.79c118e3a4fbf930ce3e676e4b76549f.jpeg

 

Είμαι 2 χρόνια τώρα με το Mi5 3/32 και είμαι πολύ ευχαριστημένος μαζί του αλλά πλέον τα 32GB (μη επεκτάσιμα) δεν αρκούν συν ότι το Mi5 δεν έχει FM radio αναγκαζοντάς με να χρησιμοποιώ data (όπου μπορώ) για να ακούω ράδιο.

Το Loco4Poco F1 έχει και FM radio και MicroSD επεκτάσιμo απ. χώρο, καλύτερη κάμερα (αν και χωρίς OIS, αλλά με EIS) αλλά και 3.5mm jack η έλλειψη το οποίου με έχει σταματίσει από το να πάρω mi6/miMix/mi 8 κτλ.

Φυσικά υπάρχει και περιορισμένο budget γιαυτό και δεν κοιτάω άλλα όπως S8/Op5/Op6/S9 κτλ.

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε μάθει ακόμα την τιμή από info-quest, σε μερικές ευρωπαϊκές χώρες παίζει 330€ ενώ σε άλλες 360€

 

Αυτή τη στιγμή όμως παίζει στα ~265€ και το mi8 στα ~330€ (από κινέζικα μαγαζιά πάντα)

Αρκετά θετικό οτι μπορείς πλέον να πάρεις κινητό με κορυφαίο επεξεργαστή σε τόσο χαμηλή τιμή.

 

Πιστεύω οτι μόνο όποιος θέλει καλή κάμερα θα αξίζει να δώσει πάνω από 400€

 

Του χρόνου όταν θα κάνω την καθιερωμένη αναβάθμιση κινητού θα το σκεφτώ για να πάρω πάλι oneplus (τώρα έχω το op6 8/128), το μόνο που με χαλάει είναι το miui και χρειάζομαι οπωσδήποτε headphone jack.

 

edit: επίσης αρχίζει και μας τα χαλάει η xiaomi που θέλει 2 μήνες για να ξεκλειδώσει τον bootloader, ας ελπίσουμε να μην ακολουθήσει την huawei και τους άλλους

Έγινε επεξεργασία από rip_noob
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.