Jump to content



Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

Βρίσκω την παρακάτω κάρτα αγορασμένη μεσα στο 2018 με απόδειξη και εγγγύηση στα 560€

 

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N108TGAMING-OC-11GD#kf

 

Γνωρίζω ότι ο κάτοχος της δεν ασχολειται με mining και δεν δοκίμασε ποτέ να κλοκάρει την κάρτα.

Η κάρτα είναι με με κουτί και παρελκόμενα.

 

Τι γνώμη έχετε για την τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Με μια πρόχειρη ματιά σε geizhals+amazon.com: είναι η κάρτα (από πλευράς gigabyte) με τις χειρότερες κριτικές. 4.1+4 overall score.

Πρέπει να είναι η χειρότερη υλοποίηση της gigabyte (με τη gigabyte/aorus να περιλαμβάνει τα -θεωρητικά- top chipάκια).

Όμως, είναι μια 1080ti, σε καλή κατάσταση, προσεγμένη, με εγγύηση και σε αξιοπρεπέστατη τιμή. Αν σκεφτείς ότι πουλάνε τις 1080 στα 480-500, 560 είναι μια καλή τιμή.

Αισθητικά και μόνον, δεν θα την έβαζα στο κουτί μου. Δεν μου αρέσει. Από πλευράς επιδόσεων, δεν ξέρω.

Αν δεν βρίσκεις άλλη ti σ' αυτήν την τιμή, προχώρα και ο θεός βοηθός.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

Κάτι τέτοια διάβαζα κι εγώ στα internets για τη συγκεκριμένη υλοποίηση + ότι έχει coil-whine.

 

Αυτή τη στιγμή είμαι με μια 1070 Gigabyte G1 σε 1440p και παίζω κυρίως WoW + Diablo 3

Δεν καίγομαι να αλλάξω κάρτα απλά έλεγα αν τυχών και είναι καμιά τρελή ευκαιρία να μην την αφήσω και φύγει.

Έγινε επεξεργασία από Silender
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μπορείς να βρεις καλύτερη υλοποίηση στα 600 ευρώ. Θα προχωρούσα στην αγορά της ανωτέρω κάρτας με επιφύλαξη. 

Αν και για τα παιχνίδια που παίζεις, μια χαρά είναι η 1070.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.