Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Λευτερη , εκει εκανα 4 + μηνακια. Αν ειναι ο ιδιος υποδιοικητης εκει , παρε μαζι σου μια ντουζινα TY δισκακια γιατι τα λατρευει ο τυπας. Με καθε αδεια , του εφερνα δισκακια απο την Αθηνα...lol.........

Anyway, στειλε pm με το τηλεφωνο σου να σου πω 2-3 πραγματα ....:):)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από manos_24

ξερει κανεις τι παιζει στην Κερατεα??

Αεροπορια? Αν ναι,ηταν ο αδερφος μου μεχρι πριν 3 μηνες. Επαιζε 2μεσα, 1 εξω αλλα ειχε παααρα πολλες βαρδιες !

Link to comment
Share on other sites

leon13 εγω ειμοθν στο ΚΕΤΧ παρουσιαστικα στις 9 αναλογος σε ποιον διμιριτι θα πεσεις ειναι η φαση εγω περασα χλιδα αλλα εξοδους λιγουσ θα εχεις να ξερεις.για ΥΕΑ ουτε να το σκευτεσε πικρα ειναι δεν ακσιζει τον κοπο.α και που εισαι κανονισε ναμην μπεισ νορις μεσ αργα το βραδι εγω μπικα 9 το βραδι και δεν εφαγα ταλεπορια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 18:43]

Αεροπορια? Αν ναι,ηταν ο αδερφος μου μεχρι πριν 3 μηνες. Επαιζε 2μεσα, 1 εξω αλλα ειχε παααρα πολλες βαρδιες !

ναι για αεροπορια εννοουσα...οταν λες 1 εξω , εβγαινε ολη την ημερα εξω ή απο το μεσημερι και μετα??εχεις υποψιν σου καποια καλη ειδικοτητα?γενικα εχω ακουσει οτι θεωρειται απο τις καλες μοναδες-παραμεθωριος κοντα στην αθηνα...ευχαριστω για τις πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τοξότες DarkSaga, μαζί που ταξιδεύαμε στο τρένο, αλλά Δορίσκο ο λόχος Μηχανικού είναι φιλοξενούμενος από τους μαυροσκούφηδες και δεν ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!! Έχουμε μόνο 2 φυλάκια στα σύνορα που πάμε για 15 μέρες. Εμένα με βάλανε οδηγό Δοιηκητή και θα τα αποφύγω και αυτά. Ελπίζω να καταλαβες ποιός είμαι. Καλά ούτε 3 μέρες δεν εχεις Τοξότες και πήγες Ίντερνετ καφέ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cafe_demek [Χθες, στις 18:44]

leon13 εγω ειμοθν στο ΚΕΤΧ παρουσιαστικα στις 9 αναλογος σε ποιον διμιριτι θα πεσεις ειναι η φαση εγω περασα χλιδα αλλα εξοδους λιγουσ θα εχεις να ξερεις.για ΥΕΑ ουτε να το σκευτεσε πικρα ειναι δεν ακσιζει τον κοπο.α και που εισαι κανονισε ναμην μπεισ νορις μεσ αργα το βραδι εγω μπικα 9 το βραδι και δεν εφαγα ταλεπορια

Στο χαρτή λέει οτι έχω επιλεγεί ως τεχνικός ΥΕΑ....’λλα απ΄οτι ξέρω ΥΕΑ σε ρωτάν αργότερα αν θες να γίνεις.Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από leon13 [Σήμερα, στις 00:06]

Στο χαρτή λέει οτι έχω επιλεγεί ως τεχνικός ΥΕΑ....’λλα απ΄οτι ξέρω ΥΕΑ σε ρωτάν αργότερα αν θες να γίνεις.Σωστά?

καπως ετσι...

στο κεντρο θα περασεις απο εξετασεις γραπτες/σωματικες

οι γραπτες ειναι τυπου ναι/οχι μαρεσει δεν μαρεσει κτλ αν εκει απαντησεις ''περιεργα'' για να κοπεις πχ οταν νευριαζω α) προσπαθω να βρω μια λυση β) κλεινομαι στον εαυτο μου 3 ) τους πλακωνω ολους στο ξυλο δ) ψαχνω να βρω ενα οπλο κτλ κτλ΄θα σε πανε σε τρελογιατρο για να διαπιστωσουνε αν εννοεις αυτα που γραφεις...μετα θα πας να τρεξεις 200 μετρα σε 20 δευτερα που ειναι το οριο (εγω εκανα 6 λεπτα) και πηδηξα αλμα εις μηκος 10 ποντους απο το 1 μετρο που ηταν το οριο και κοπηκα... κατα κανονα υεα γινονται αυτοι που θελουνε αλλα υπηρχανε περιπτωσεις ατομων στην σειρα μου που κοπηκανε και στα γραπτα και στις ασκησεις αλλα τους πηρανε γιατι δεν συμπληρωνανε τον αριθμο που θελανε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amartolos [Σήμερα, στις 14:05]

καπως ετσι...

στο κεντρο θα περασεις απο εξετασεις γραπτες/σωματικες

οι γραπτες ειναι τυπου ναι/οχι μαρεσει δεν μαρεσει κτλ αν εκει απαντησεις ''περιεργα'' για να κοπεις πχ οταν νευριαζω α) προσπαθω να βρω μια λυση β) κλεινομαι στον εαυτο μου 3 ) τους πλακωνω ολους στο ξυλο δ) ψαχνω να βρω ενα οπλο κτλ κτλ΄θα σε πανε σε τρελογιατρο για να διαπιστωσουνε αν εννοεις αυτα που γραφεις...μετα θα πας να τρεξεις 200 μετρα σε 20 δευτερα που ειναι το οριο (εγω εκανα 6 λεπτα) και πηδηξα αλμα εις μηκος 10 ποντους απο το 1 μετρο που ηταν το οριο και κοπηκα... κατα κανονα υεα γινονται αυτοι που θελουνε αλλα υπηρχανε περιπτωσεις ατομων στην σειρα μου που κοπηκανε και στα γραπτα και στις ασκησεις αλλα τους πηρανε γιατι δεν συμπληρωνανε τον αριθμο που θελανε

Λέει να πάω YEA?Πόσα πέρνεις?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εγώ παρουσιάζομαι τον Αύγουστο στη Θήβα, πυροβολικό, είμαι κι εγώ ΥΕΑ.

Αλλά θέλω να ρωτήσω τί ακριβώς είναι το ΕΑ (έφεδρος αξιωματικός) και τί επιλογές έχω μετά. Πού να πάω κτλ. (σημειωτέον ότι έχω ένα σωρό μυωπία)

Link to comment
Share on other sites

υεα ειναι ο λακαμας που κανει 6 μηνες παραπανω θητεια απο τους υπολοιπους...νομιζω οι εφερδοι ειναι Ι1 (σωματικα και ψυχικα ικανοι) αν εχεις μεγαλο προβλημα πιθανοτατα να βγεις ι2-ι3 δεν ξερω τι γινεται σε αυτην την περιπτωση...

Link to comment
Share on other sites

για στρατο δεν ξερω ...για αεροπορια παντως αν οχι νωριτερα τους τελευταιους αυτους 6 μηνες (αν οχι 12)τους κανεις σπιτακι σου(στην πολη σου εννοω)..και παιρνεις κοντα 600€..ΚΑθε μεσημερι εξω..εκτος αν εχεις υπηρεσια..(κοντα 5 φορες το μηνα αν θυμαμαι καλα)...

Απλα εχεις περισσοτερο χρονο να βρεις δουλεια (6 μηνες) και πληρωνεσαι κιολας!

Αν παλι εχεις δουλεια ετοιμη να σε περιμενει τοτε δεν αξιζει...

Το μετανιωσα που δεν πηγα...(ηθελα απο πολυ πριν να παω εφεδρος το μετανιωσα μολις μπηκα τριπολη και το ξαναμετανιωσα -που δεν εγινα- μολις εφυγα...)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.